Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Και αν κρίνω από την ώρα που μπήκες, το πρώτο πράγμα που διάβασες από το φόρουμ (το αμέσως προηγούμενο μήνυμα) ήταν μια δικιά μου μπούρδα. Νιώθω βαθύτατα συγκινημένος για αυτό 

    Χαίρετε, anyway!
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου


    Καλό θα είναι τώρα όμως να κάτσω στ' αυγά μου και να μην εξελιχθώ περαιτέρω γιά πολύν καιρό, γιατί αν δεν κάνω λάθος το μόνο επόμενο σκαλί που υπάρχει πλέον είναι το "Μακαριστός", και δεν βιάζομαι καθόλου να το δρασκελίσω...  



     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Μετα την περσυνη μου περιπετεια απο αυτοαποκαλουμενους θεικους εκπροσωπους , φετος διαλεξα το μοναστηρι του Αγιου Ραφαηλ στην Μυτιληνη για να συμμετεχω στην γιορτινη αναμνηση .
    Αν και αποφευγω πλεον να εντασομαι σε θρησκευτικα ... ρευματα , πιστευοντας οτι δεν οφελουν σε τιποτα την πλεον μοναχικη , αδιαφορη προς εξωτερικους παραγοντες αλλα και γρανιτενια , ψυχικη μου επαφη με το Θεικο , επελεξα να παραευρεθω , εστω και απο αποσταση (δεν πλησιασα το χωρο εμεινα μερικα μετρα μακρια) , επειδη ο ανοητος των ανοητων , Χαρδαβελλας , εβαλλε στο στοχαστρο του το μοναστηρι και την ηγουμενη .. και αμεσως μετα το σφυροκοπημα προς τον θρησκευτικο τουρισμο της Λεσβου , αρχισε να εξιψωνει και να εγκωμιαζει τον Βαρθολομαιο που μονο να ζηταει και να κλαιγεται ξερει σε αντιθεση με την ηγουμενη του Αγιου Ραφαηλ που εχει βοηθησει και βοηθαει δεκαδες ανθρωπων ... ομως εκεινη ξερει καλα την σημασια του εδαφιου : "Οτι κανει το δεξι σου χερι , να μην το γνωριζει το αριστερο .." (μιλαει για την προσφορα και την βοηθεια) .. αλλιως θα επρεπε να του τριψει στην μουρη ολα οσα κανει για εκεινους που εχουν την αναγκη .
    Παντως με ευχαριστηση παρατηρησα οτι ο κοσμος ειχε αλαξει λιγακι .. ηταν περισσοτερο ευγενικος και ταπεινος ... ολοι ηρθαν και εφυγαν διατηρωντας την ευπρεπη τους πνευματικη ενδυμασια ενωπιων της θυσιας του Ιησου . .... παραχωρηθηκαν προτερεοτητες , επιδειχθηκε υπομονη στην αποβιβαση και επιβιβαση ηλικιωμενων και γενικα για πρωτη φορα εβλεπα μια ομορφη κοινωνικη εικονα που ειχε μεσα της θεικη επιροη ... ισως η οικονομικη υφεση να παρεσυρε μαζι της τον ανθρωπινο εγωισμο και την επαρση .

    Χριστος ανεστη λοιπον ....
     
  4. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Tη Μ. Παρασκευή πήγαμε την καθιερωμένη βολτα στους επιτάφιους της περιοχής κι είχα την ίδια αίσθηση που περιγράφεις κι εσύ για τους ανθρώπους εκεί, φαίνονταν πιο ταπεινοί και "τσαλακωμένοι". Τι νόημα όμως έχει αν ο σεβασμός ή η ταπεινότητα συμβαίνουν συγκυριακά λόγω συνθηκών; Την άλλη στιγμή ξυπνά πάλι το αδυσώπητο ανθρώπινο μένος της υποκρισίας, της απληστίας, της χυδαιότητας και κανένας καλός Θεούλης δεν μπορεί να τα εξευμενίσει...

    Χριστός ανέστη, isnogood   Aληθώς,..; μόνο στα όνειρά μας !
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    ποτε δεν ξερεις με ποιον τροπο και σε ποια χρονικη στιγμη θα διδαχτει ο ανθρωπος ....
    η κριση στην οικονομια με εκανε να χασω την ζωη μου οπως την ηξερα , με εκανε ομως σοφοτερο ...
    ειδα κρυμενες χαρές κατω απο την μυτη μου , ειδα τα λαθη μου σαν εργοδοτης , εκτιμησα τα κερματα των 20 λαι 10 λεπτων που δεν καταδεχομουνα να παρω στα χερια μου διοτι τα μαζεψα και σε 12 μερες ειχαν γινει 15 ευρω που εγιναν βενζινη και κινησαν το παπακι για 2 ολοκληρες εβδομαδες , οταν η Africa ηθελε 25 ευρω καθε 4 μερες . καταλαβα πως η κουραση ζητα την ηρεμια και οσο και να σε αγαπαει ο αλλος δεν μπορεις να τον τρεχεις σε περιπετειες , σε θαλασσες και σε βουνα , μετα το 8ωρο του ....
    λαμβανα την εξαντληση του αλλου ως ελειψη ενδιαφεροντος για μενα , διοτι ποτε μου δεν ειχα εξαντληθει ...
    εμαθα πως οταν εχεις λιγα , και δωσεις καποια απο αυτα , ειναι πολυ σημαντικοτερο απο το να δινεις απλα οταν εχεις πολλα ... αυτο με εκανε να διακρινω καλυτερα και να σεβομαι αληθινα εκει που πρεπει ....
    για μενα , η οικονομικη μου πτωση ηταν ενα δωρο απο τον Θεο , ισως να ηταν μια πρωτη γευση πνευματικης ανταμοιβης , για την λαχταρα μου να μαθω περισσοτερα για Εκεινον .
     
  6. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    H κρίση όμως φέρνει και μιζέρια, "κλειδώνει" στα εντός και επί τα αυτά, στα προβλήματα της καθημερινότητας και επιβίωσης. Δε γινόμαστε ανοιχτοί, γενναιόδωροι άνθρωποι αλλά κατσούφηδες και θλιμμένοι που μετράμε και το εικοσαράκι. Το είπες και μόνος σου, εξανεμίστηκε η διάθεση για περιπέτεια και εξερεύνηση, ο ερωτισμός πήγε περίπατο και στη θέση του ήρθε η εξάντληση και η ανασφάλεια για το αύριο...Αν είναι αυτό δώρο Θεού, να το βράσω...με το συμπάθειο!
     
  7. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Σωστά τα παραπάνω, αλλά δεν είναι αποκλειστικά προϊόν της τρέχουσας οικονομικής κρίσης, αντίθετα είναι χαρακτηριστικά του σύγχρονου τρόπου ζωής και έχουν εισβάλει στην καθημερινή ζωή μας εδώ και 15 – 20 χρόνια. Βέβαια κάποια στιγμή τα πολλά μικρά προβλήματα γίνονται ένα μεγάλο (ή και τεράστιο) και σίγουρα ρίχνουν τη διάθεση σε επίπεδα που καιρό είχαμε να δούμε. Καθημερινά λόγω αντικειμένου εργασίας ακούω τις εμπειρίες δεκάδων ατόμων και στα 10 χρόνια που κάνω τη συγκεκριμένη δουλειά, δεν θυμάμαι να είχα δει μαζεμένο ένα τέτοιο μίγμα απογοήτευσης με επιθετικότητα.

    Αλλά συμφωνώ – και εγώ αυτό το Πάσχα είδα μια πιο ανθρώπινη εικόνα τριγύρω μου. Αρκετοί στο φόρουμ γνωρίζουν ότι η σχέση μου με τη Χριστιανική θρησκεία, είναι λίγο καλύτερη από αυτή που είχαν ο Διοκλητιανός και ο Ιουλιανός. Παρόλα αυτά ένα κλικ το νιώθω κάθε Πάσχα. Ίσως γιατί η περίοδος αυτή δεν εμπεριέχει τη φρενήτιδα των Χριστουγέννων όπου «πρέπει» να τα αγοράσουμε όλα και επίσης «πρέπει» να πάμε παντού, είναι Άνοιξη και επιπλέον η πόλη αδειάζει (έστω όχι όσο παλαιότερα). Και όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, υπήρξαν κάποιες προσωπικές παραστάσεις από αυτές που σου αποτυπώνονται στο μυαλό για καιρό: Μια στάση για ένα κερί και 5 λεπτά μπροστά στο μικροσκοπικό και απόλυτα λιτό Επιτάφιο στην Αγία Δύναμη (είναι το εκκλησάκι που «καταπλακώνει» το παλιό κτίριο του Υπουργείου Παιδείας στην οδό Μητροπόλεως). Μετά βράδυ Μεγάλης Παρασκευής στον Άγιο Φίλιππο (στο κάτω μέρος της οδού Αδριανού ανάμεσα σε Μοναστηράκι και Θησείο) με ούτε 50 άτομα στην περιφορά του Επιταφίου και μια απρόσμενη μάζωξη με παλιούς φίλους στη συνέχεια, όπου αναπολήσαμε και ξεκοκκαλίσαμε κάθε λεπτομέρεια από το Πάσχα του 1989 που μας είχε βρει λόγω σπουδών στην Αγγλία. Ανάσταση κάτω ακριβώς από την Ακρόπολη, στην Αγία Σοφία (η εκκλησία του Μερόπειου Ιδρύματος στην οδό Διονυσίου Αρεοπαγίτου). Και τέλος μια όμορφη εικόνα που είδα τυχαία νωρίς το απόγευμα: Μια παρέα από 2 – 3 οικογένειες Φιλιππινέζων που βρέθηκαν τόσες χιλιάδες χιλιόμετρα από το σπίτι τους σε μια χώρα με τελείως διαφορετική κουλτούρα από αυτή της πατρίδας τους, να ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ και να ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΝ (παρόλα όσα τραβάνε από τους «Κυρίους» και τις «Κυρίες» τους καθημερινά), ψήνοντας αρνί σε ένα δρόμο του Νέου Κόσμου.

    Τόσο μικρές στιγμές, αλλά τόσο σημαντικές και όμορφες…

    ΥΓ. Φέτος το Πάσχα ευχαριστήθηκα πολύ διαβάζοντας κάποια κείμενα εδώ μέσα στο φόρουμ. Ευχαριστώ τον Paralax (για ένα ακόμα όμορφο κομμάτι – «Διασταυρωθήκαμε. Θυμάσαι;»), τον Extreme32 («Τι σκέφτεσαι τώρα») και τον Isnogood (λίγο παραπάνω σε αυτό το νήμα) που κυρίως μου έδωσε την αφορμή να γράψω το παραπάνω. Να είστε καλά λεβέντες!
     
  8. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Επρεπε να πέσω για ύπνο.

    Για δύο λόγους. ο ενας για να ερθει πιο γρηγορα η Κυριακή, ο άλλος γιατι επρεπε να ξυπνησω καποια λογικη ωρα να αλλαξω λάστιχα.

    Ομως δεν νυσταζα.....

    Και ξαφνικα σκαει απο το πουθενα ενα Friend Request στο Msn!!!!!!

    Ακολουθει ο διαλογος που με εκανε να νυσταξω!!!

    Ο χρήστης ShehriyarPckr@.com είπε:
    Southern girl lookin for prince charming

    Ο χρήστης jo λέει:
    tinos eis esy?
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    Yay someone to talk too!! ~~~~~<3
    Ο χρήστης jo λέει:
    eisai xazo?
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    I'm 21/F please tell me your a male???
    Ο χρήστης jo λέει:
    mhpws eisai kanena kwlo bot?
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    Cool, ya i work at a 24 Hour Fitness center and sometimes i like to come home and play with my cam...
    Ο χρήστης jo λέει:
    alitheia? ti oraia poly xairomai na kanw eikoniko sex me ena bot pou gymnazetai. kai meta ti tha pathw ?
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    So your computer comes with a camera? I hate it when people can't actually see me saying stuff or fixing my hair or fixing my bra
    Ο χρήστης jo λέει:
    poso malakas mporei na eimai pou milaw me ena mixanima pou thelei na pistepsw oti exei kai vyza. mporw na se brisw ligo?
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    Well i don't do MSN cam or any other cam because i have been recorded before... But i do know one site you can watch me on cam that assures me no one records...
    Ο χρήστης jo λέει:
    Akou na deis edw palioskatokariola bot, min mou dwseis kanena site giati den prokeite na mpw . Xa! kai na kollisw io? oooooxi . egw eimai eksypnos. MH MOU DWSEIS LINK THA SE PAREI O DIAOLOS
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    I mean... Do you want to see me on my cam?
    Ο χρήστης jo λέει:
    Oxi den thelw . tsoula
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    Ok baby even though I am trying to make something of myself. Its gonna cost $0.00 today to Watch me get Naked for you. I'm being honest and i'll suck anything you see infront of me for u...
    Ο χρήστης jo λέει:
    E afou den tha mou kostisei tipota.... mporeis na roufikseis ena pistolaki gia ta mallia kai na to exeis se leitourgia na dw pws tha ginei i mouri sou?
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    I can even stick things anywhere you want to see them after your in...
    Ο χρήστης jo λέει:
    bariemai. pes kamia ataka tis prokopis
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    Just goto http://www.freecamlink.net/axr9w and click on the join free button at the top of the page.
    Ο χρήστης jo λέει:
    oxi den paw. pigaine esy sto www.saltakaigamisou.com/jo_pouts
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    Don't worry the info is to make sure your over 18, but u won't get charged!
    Ο χρήστης jo λέει:
    Den me parakoloutheis nomizw. alitheia yparxei kaneis pou nomizei oti tou apantas pragmatika?
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    We can still talk baby.. just might be in and out cuz i'm trying to plz other friends on my cam.
    Ο χρήστης jo λέει:
    e nai to katalabainw ayto. alla egw tora pou arxisa na se gnwrizw nomizw oti s agapw
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    Would you like to be friends?
    Ο χρήστης jo λέει:
    ax naiiiiiii.ti kalh pou eisai!!!!! alla thelw na pame kai gia kafe. kai na poume gia gkomenes kai gkomenous kai na mou deikseis ligo ton popo sou
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    friends with benifets, for free, now that's a deal!! lol!!! Seriously hun i think i know how to turn you on.
    Ο χρήστης jo λέει:
    a twra mou ta xalas. filika tha ginei ayto?
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    I'LL just talk to you naughty and spank my ass until its nice and red for you ::Blushing::
    Ο χρήστης jo λέει:
    barethika. paw na koimithw
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    hold on a second baby don't bust yet
    Ο χρήστης jo λέει:
    den mporw
    kalinixta
    Ο χρήστης Shehriyar λέει:
    hey babe i gotta run sorry these cam shows are comin in and i can't leave anyone hanging they want me to do things so i can't type to you right now.


    Ευτυχως του ειπα πρωτος οτι πρεπει να κλεισω.

    Δεν παω καλα
     
  9. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Και οι δύο πινακίδες είναι πραγματικές.

    Προσοχή, κυκλοφορούν μεθυσμένοι (Ρουμανία)
     

    ... και πουτάνες (Ιταλία)
     

    ΥΓ. Και η πινακίδα που συνοδεύει τα μηνύματά μου (Lost>) είναι πραγματική (Αγγλία).
     
  10. Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Danos δεν ξερω αν είσαι μεγας σαδομαζοχιστής αλλά μαζοχιστής είσαι σίγουρα....
    Τι βιντεάκι ήταν αυτό ανυπόφορο????  

    ps...thanks για τα χρόνια πολλά...
     
  11. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

    Έλα έλα χρονιαπολλάρα όλο παραπονιέσαι  
    Μέγας είμαι  
    Όπως ο Ναπολέων