Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Αααα σας παρακαλώ όχι από πίσω, είμαι θεοσεβουμενη κοπέλα εγώ  
     
  2. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Ναι σ' έχω καταλάβει, της βαθιάς μετανοίας και της γονυκλισίας    
     
  3. Α να γεια σου (έτσι γράφεται άραγε;  )
    Χαίρομαι που έχεις πιάσει .. Το νόημα  
     
  4. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Μ' αρέσει η εκ βαθέων anal-υση των κατASSτάσεων. Πάντα    
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @cadpmpc ποιος είναι αυτός που μιλάει; Μου δίνει την εντύπωση ότι μιλάει για τον εαυτό του και δεν έχει ιδέα γι αυτό. Πάντως είμαι έτοιμη να νιώσω αμήχανη…
     
  7. RAIN

    RAIN nefelibata

  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Προκειται για τον Simon Sinek ( και για να μη ψάχνεις https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Sinek).
    Το ενδιαφέρον είναι το ότι καταλήγει στα ευρήματά του, από δρόμους, που από την δική μας μεριά του Ατλαντικού, θα αποτελούσαν αφορμή για να αμφισβητηθούν σε κάποιο βαθμό, ξες το κλασικό συγκαλυμένο ad hominem αλά Ευρωπαϊκά.
    Όπως επίσης αποφεύγει να ονοματίσει τις παραμέτρους που συνιστούν τους πυλώνες του θέματος (αγγλάκι γαρ και πανέξυπνο).
    Το απολύτως ενδιαφέρον είναι πως ως Έλληνες, μπορούμε να νιώσουμε τα λεγόμενά του πιο πολύ από τση άλλοι Ογρωπαίοι, διγιότι η δομή της κοινωνίας μας έχει πιο πολλά κοινα χαρακτηριστικά με την Αμερικανική, παρά με τις πιότερο ιεραρχημένες ογρωπαϊκές.

    @RAIN
    Δεν υπάρχει κανείς λόγος για την οποιαδήποτε παραγωγή πειθούς και δεν αποτελεί ζητούμενο η πειθώ.
    Καταλαβαίνω πώς το λες, μα σε κάθε περίπτωση ο τρόπος που ονοματίζουμε τα πράματα, δηλαδή ο τρόπος της έκφρασης της συναντίληψης ή της σύνταξης ή ακόμα-ακόμα και της συμμετοχής μας σε κάποια θέση, δηλαδή ο υπονομευμένος (διάβαζε καρτεσιανός/άνωθεν/ιδεαλιστικός -αντίφαση τρία σε ένα), κομένα και ραμένα αδιεξοδικός, μάς οδηγεί μαθηματικά στην απονεύρωση και την παθητικότητα.

    Δεν περιγράφω άλλο...  
     
  9. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Ευχαριστώ @cadpmpc, εντάξει, δεν πυροβόλησα τα πόδια μου σήμερα  

    Είναι passé η πειθώ; Ετοιμάσου να ξανάρθει στα πράγματα  
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η πειθώ είναι εσωτερική διεργασία, όχι..?
    Άμα γιένει εξωτερικιά (διάβαζε: θες να σε πείσω μάνα μ'? Χαρά μου...) δεν λέγεται πειθώ, λέγεται αλλιώς, ναι..?

    Φυσικά και καταλαβαίνουμε όοοολα τα παιδγιά τι πειθώ ψωνίζουμε κατά καιρούς και από πού..!
    Ακόμα κι αυτά τα παιδγιά που δεν νογάνε μία και με την καμία, αυτά που απλώς καταναλώνουν οξυγόνο...
    Γιατί ακόμα κι αυτά νιώθουνε κι ας μην μποράνε να κάνουν οτιδήποτε για τους συγγνωστούς λόγους...

    Τεσπά...
     
  11. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Τεσπά…  
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    @cadpmpc
    είναι κρίσιμο που είναι πειστικός, εξασφαλίζει πωλήσεις.
    ένα λογικό, μηχανιστικό κατασκεύασμα, οφείλει να εδράζεται σε χειροπιαστά δεδομένα, αποσπασματικά ή αντεστραμένα, γιά να γίνεται αληθοφανές.
    όταν μάλιστα παρέχει κι εξαιρετικά καλοφτιαγμένες δικαιολογίες, μπορεί να γίνει κι αγαπημένο.
    με λίγο λιπαντικό κλάμα στο τέλος, γλυστρά καλύτερα.