Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Re: It's just power

    Γεώργιε… εξευτελίζεσαι.
     
  2. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Απάντηση: It's just power

    δεν με νοιάζει η γνώμη σου. ας πρόσεχες πως εκφραζόσουν για μένα. δεν με ξέρεις δεν σε ξέρω και ούτε και θέλω να σε μάθω.
    έτσι απλά στο ξαναλέω λίγα λόγια.

    ---------- Post added at 00:21 ---------- Previous post was at 00:20 ----------

    Κορνήλιέ μου αυτό υπό προϋποθέσεις θα ήταν Θεού έργο.
    χεχε
     
  3. Black Sun

    Black Sun New Member

    Re: It's just power

    αμπελοφιλοσοφίες?

    Σε ευχαριστώ που εκμηδενίζεις έτσι μία άποψή μου. Η δημοκρατία καλά κρατεί.

    Περαιτέρω, είδα στο ίδιο sub-forum θέματα σχετικά με την οικονομική κατάσταση ενός Κυρίου ή το αν είναι τσίπης (sic) και σκέφτηκα πως θα μπορούσα να το τοποθετήσω εδώ. Ούτε αυτά σχετίζονται αμιγώς με προσωπικές εμπειρίες.

    Γενικότερα όμως παρατηρώ μία πολύ αγενή συμπεριφορά στο φόρουμ από ένα περιορισμένο αριθμό χρηστών, η οποία όμως γίνεται ανεκτή από την πλειοψηφία. Τις τελευταίες μέρες διάβαζα παλιές δημοσιεύσεις του φόρουμ και είδα συζητήσεις να δολοφονούνται βάναυσα.

    Το BDSM για μένα είναι κάτι πολύ παραπάνω από το να κοπανάμε και να βρίζουμε κάποιον. Βλέπω όμως πως αυτό φαίνεται ως αμπελοφιλοσοφία σε κάποιους χρήστες, όπως πιθανόν και σε κάποιους mods. Επίσης, ήλπιζα πως ένα τέτοιο forum θα βασίζεται στην ελευθερία λόγου και τον αλληλοσεβασμό.

    Και άλλα τέτοια όνειρα θερινής νυκτός.

    Σ.
     
  4. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Απάντηση: Re: It's just power

    με το να διαφωνώ πάει να πει ότι την εκμηδενίζω? μπα? το διαφωνώ με το δικαίωμά σου και μπλα μπλα πάει περίπατο αν δεν μας κάνει?
    για το συγκεκριμένο τοπικ το θεωρώ αμπελοφιλοσοφίες για το general discussions ή κάποιο άλλο είναι κατάλληλο.
    η επίθεση που δέχθηκα από κάποιο μέλος, άντε και καλά να ήσουν εσύ θα έλεγα ότι θίχτηκες, δεν την δέχομαι την επέστρεψα και εδώ είμαι at any time.
    όσο για το φορουμ σαφώς και είναι απόλυτα δημοκρατικό όταν στηρίζεται και στα λεφτά μας για να μπαίνετε όλοι εσείς και να λέτε ελεύθερα ό,τι θέλετε ενώ εμείς όχι ευτυχώς κατά τη δική σας λογική και όχι του ιδιοκτήτη.
    σκέψου το λίγο και το συζητάμε.
     
  5. Black Sun

    Black Sun New Member

    Re: It's just power

    Btw, το διαφωνώ σημαίνει επιχειρηματολογώ, όχι λέω χαρακτηρισμούς. Το "αμπελοφιλοσοφίες" δεν είναι αποτελεί επιχείρημα.

    Όμως δεν με απασχολεί αυτό. Με απασχολεί αυτό:

    Κατάλαβα.

    Και η συζήτηση κάπου εδώ τελειώνει, έστω από τη δική μου πλευρά.

    Σ.
     
  6. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    Απάντηση: It's just power

    εγώ δεν το κατάλαβα το τι κατάλαβες αλλά λίγη σημασία έχει.
    έχει γίνει καραμέλα το σταματάω εδώ άμα δεν υπάρχουν επιχειρήματα και αφού ο διάλογος βλάπτει σοβαρά την υγεία το σταματάω κι εγώ γιατί και έχω καλύτερα πράγματα να κάνω βεβαίως βεβαίως
     
  7. lina

    lina Regular Member

    Re: Θεραπευτκο Μαστιγωμα

    Αμάν με την ειρωνεία... αμάν με την απαξίωση του συνομιλητή...
    Αμάν και έλεος...
     
  8. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Θεραπευτκο Μαστιγωμα

    Μίλα συγκεκριμένα και στοιχειοθετημένα κι όχι με αφορισμούς, διαφορετικά το ποστ σου είναι προσβλητικό προς όλους.
     
  9. lina

    lina Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Θεραπευτκο Μαστιγωμα

    Ισχύει περίτρανα το "ο έχων τη μύγα, μυγιάζεται"
    Καθώς αναφέρομαι σε τούτα δω τα απαξιωτικά σχόλιά σου...


    Το θέμα είναι ποιός θα επικρατήσει έναντι άλλου?
    Το θέμα είναι να γίνεται λάστιχο ό,τι λέει ο άλλος και να τον έρχεται όλη την ώρα σε απολογητική σταση?
    Το θέμα είναι ότι και παραπάνω, ενώ συμφωνούσες μαζί μου, έκανες ολόκληρη τούμπα μόνο και μόνο για να βγάλεις το νήμα προβληματικό και όσους κατέθεσαν άποψη "άρρωστους" και "κακούς"?

    Κι αυτό τώρα θα το βαφτίσεις όπως θές π.χ. "επίθεση"...
    Ενώ είναι επίκληση για έλεος...
     
     
  10. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Θεραπευτκο Μαστιγωμα

    Κι ο μη έχων τα νοητικά εργαλεία ή την πνευματική διαύγεια, βαφτίζει το διάλογο "επίθεση" ή "τούμπες".

    Αρκετά χάλασες το νήμα με τους άσχετους χαρακτηρισμούς σου όμως. Εάν θέλεις να μου κάνεις επίθεση, πήγαινε τουλάχιστον στο Τι σκέφτεσαι τώρα ή στο Εκτός θέματος και άνευ τίτλου. Δεν σου υπογράφω όμως ότι θα συνεχίσω να σου απαντάω, λυπάμαι.
     
  11. lina

    lina Regular Member

    Re: Θεραπευτκο Μαστιγωμα

    Καθώς είμαι εξοικειωμένη με τον γραπτό λόγο και κατέχω πράμα από ευγένεια και αλήθεια και καθώς τα γραπτά μένουν κι είναι όλα εδώ...
    Ας το εξετάσουν οι υπέυθυνοι του φόρουμ το ποιός χαλάει το νήμα και υβρίζει.
    Λές, με παράθεση τα λόγια μου και άρα απευθυνεσαι σε μένα, πεντακάθαρα:
    Καλό απόγευμα...
     
     
  12. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Θεραπευτκο Μαστιγωμα

    Γράφω την άποψή μου, που δεν απευθύνεται σε κανέναν προσωπικά, και ξαφνικά πετάγεσαι και αρχίζεις την προσωπική επίθεση χωρίς λόγο. Συνιστώ ψυχραιμία και εφαρμογή της "ολίγης ευγένειας" που υποστηρίζεις ότι κατέχεις. Πάψε να με φέρνεις σε θέση άμυνας. Και επαναλαμβάνω: πάρε την προσωπική σου επίθεση και κάνε την σε άλλο νήμα. Αυτό είναι αρκετό καλό για να το χαλάσεις.