Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eπί πληρωμή σεξ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος georgesath, στις 6 Απριλίου 2009.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν είναι πάντα ψυχοφθόρο. Έχω και εγώ κάποιες φίλες που κάνουν αυτό το επάγγελμα (που δεν είναι το αρχαιότερο διότι επί αρχαίας Ελλάδας ήταν λειτούργημα) μια χαρά παρέα κάνουμε, πίνουμε το καφέ μας και συμπεριφερόμαστε σαν κανονικοί άνθρωποι, αρκεί να τις σεβόμαστε σαν ανθρώπους. Και ερωτικά είναι πολύ ζεστές στην καθημερινή τους συμπεριφορά. Δεν είναι κάτι που το προτείνω, αλλά δεν τις βάζω στη γωνία. Και για πρώτη φορά συμφωνώ 100% με τον isnogood.
     
  2. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Δεν ξέρω ..μπορεί!

    Είναι το ίδιο ψυχοφθόρο λοιπόν,για τον Χ που γουστάρει χαστούκια για να καυλώσει,και δεν καυλώνει "φυσιολογικά";  
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Σωστή, μόνο που αυτός δεν πληρώνεται. Εδώ όμως η φίλη σας το έχι αυτό σαν φετίχ, όπως το περιγράψατε, άρα ερχόμαστε στην περίπτωση του κάθε φετίχ και δεν μπορούμε να την κρίνουμε σαν πόρνη. Άλλωστε η γκομενίτσα που για να γα..θεί πρέπει να τις αγοράσεις το ένα ή το άλλο, να την κεράσεις κ.λπ., δεν συμπεριφέρεται με τον ίδιο τρόπο ουσιαστικά;
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Eπί πληρωμή σεξ

    Θα ήθελα, εξ αφορμής του παραπάνω, να θέσ το εξής ερώτημα: γιατί όταν θέλουμε να δικαιολογήσουμε κάτι το συγκρίνουμε με ένα όμοιο που απλώς διαφέρει στην έκφρασή του και όχι με κάτι διαφορετικό?
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Άπαξ και πληρώνεται είναι πόρνη! Τελεία.

    Όσο για τις γκομενίτσες που λες..και αυτές πόρνες είναι. Απλά δεν το ξέρουν.
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ως Lady μου κάνει κάτι να σου πηγαίνω κόντρα. Όμως θέλω να σου πω ότι και αυτό είναι ένα επάγγελμα που το κάνει μια κοπέλα για τους λόγους τους δικούς της. Χωρίς ασφάλιση, με χίλιους κινδύνους για τη ζωή της, με έναν προστάτη που δεν την προστατεύει σχεδόν καθόλου. Αν βρεθούμε από κοντά θα σου εξηγήσω. Και, για να μην παρεξηγηθώ, δεν αναφέρομαι (όταν μιλάω για φίλες πόρνες) σε άτομα από εδώ μέσα ή στο άλλο φόρουμ. Ακόμη, elfcat, δε θέλω να δικαιολογήσω κανένα, απλά διευκρινίζω κάποια πράγματα. Να σου πω τότε μια εμπειρία μου: Όταν είχα φιλική σχέση με μια τέτοια κοπέλα, αυτή μου είπε ότι δεν είναι κανονική γυναίκα. Το αναφέρω αυτό για να δώσω το μέγεθος του κοινωνικού στριμώγματος που αισθανόταν.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

      συμφωνω!
     
  8. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Μα βρε Γιάννη.. που διαφωνούμε και θες να μου πηγαίνεις κόντρα;

    Φυσικά και είναι επάγγελμα και βεβαίως έχει 1002 κινδύνους,και μεγειά της με χαρά της που το κάνει. Αλλά και πάλι πόρνη λέγεται..

    Δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να μου πεις.. 
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Το εξής απλό: ότι δεν πρέπει να βλέπουμε αυτές τις γυναίκες σαν το περιθώριο της κοινωνίας. Τίποτε άλλο. Μπορούμε και σε αυτές να βρούμε μια καλή ερωμένη ή μια καλή σύζυγο, ενδεχομένως.
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Eπί πληρωμή σεξ

    Μα δεν καταλαβαίνεις? ΕΙΝΑΙ περιθώριο, σε μια κοινωνία που θέλει τη σύζυγο, μητέρα, υπηρέτρια, νοσοκόμα του συζύγου, και την πουτάνα κουβά υγρών... Όλοι στον ίδιο μύλο αλεθόμαστε ...
     
  11. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Α καλά.. ναι.. άλλη ιστορία αυτή.

    Ποιοι είναι αυτοί που "μπορούμε"; Εγώ,εσύ και καμια 100αριά άλλοι;; Φτάνουν αυτοί λες;  

    Είναι μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη,Γιάννη.. πολύ μακρύς..
     
  12. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Eπί πληρωμή σεξ

    Άρα δεν είναι ουσιαστικά περιθώριο αφού όλοι στον ίδιο μύλο αλεθόμαστε, όπως λες και εσύ. Εμείς τις έχουμε βάλει στο περιθώριο, πράγμα που επιφέρει την εγκληματικότητα και χίλια δύο άλλο...

    Ίσως είμαι ρομαντικός, αλλά δεν προσπαθώ να το διορθώσω, γιατί δεν το θεωρώ ελάττωμα. Με κάνει να βλέπω τα πράγματα πιο αληθινά, κατά βάθος. (Μονολογώ μάλλον).
     
    Last edited: 8 Απριλίου 2009