Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

E.S.E. Η Ένωση Sluts Ελλάδος ιδρύθηκε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Prema, στις 27 Μαϊου 2008.

  1. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: E.S.E. Η Ένωση Sluts Ελλάδος ιδρύθηκε!


    Ε τα παραλες τωρα κ συ.....Ακομα κ οι καριολες κ δη οι αχορταγες (γκουχ γκουχ) καποιες ωρες ξεκουραζονται για να χωνεψουν ωστε να συνεχισουν αργοτερα......Οποτε θα χετε λιγο χρονο ελευθερο........Παραπονιαρη......
     
  2. Η γενική πληθυντικού της λέξης "τσούλα" πώς είναι;
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Θηλυκό -α γεν.πληθ.οξύτονη.
    Οι τύποι αυτού του ουσιαστικού είναι:
    η τσούλα
    της τσούλας
    την τσούλα
    τσούλα
    οι τσούλες
    των τσουλών
    τις τσούλες
    τσούλες
     
  4. Άρα, υπάρχει. Και γιατί η ένωση δεν ονομάστηκε "Ένωση Τσουλών Ελλάδος";
    Τα συχαρίκια μου, κιόλας, στους ιδρυτές για το νεογέννητο...
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Τσούλες είναι ρε Αλντούρ, δεν είναι φιλόλογες.
     
  6. Άσε τον κόσμο να απαντήσει, ανεβάσταγε!
     
  7. Prema

    Prema Guest

    Re: Απάντηση: E.S.E. Η Ένωση Sluts Ελλάδος ιδρύθηκε!

    Αν τα πας καλά με τις ΓΛΩΣΣΕΣ παίζει, παίζει!  

    "ΤΣΟΥΛΙΑ" λέει το μήνυμα όχι "τσούλες", αλλά φυσικά, αν μερικοί μερικοί βιάζονται τόσο να αραδιάσουν τα των εγκεφάλων των έγχορδα όργανα δε φροντίζουν να διαβάσουν καν σε τι σπεύδουν να απαντήσουν.

    Και δε μιλάμε για τη γνωστή και δη αρνητική έννοια της λέξης "τσούλα" αλλά για νέα βελτιωμένη σύνθεση, που αφορά όοοοολους τους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ, όχι μόνο τις γυναίκες.

    Όοοοολα είναι πάνω πάνω γραμμένα, you know, κορυφή της σελίδας; Έχει τον ορισμό εκεί, you know, ΟΡΙΣΜΟ;

    Και μια και το αναφέρουμε, αξιωθείτε να διαβάσετε ένα πολύ καλό βιβλίο σχετικότατο με το θέμα, The Ethical Slut: A Guide to Infinite Sexual Possibilities (link) των Dossie Easton και Catherine A. Liszt.

    Ευχαριστούμε αγαπητέ.  

    Δεν ονομάστηκε έτσι γιατί ως τσουλιά μας αρέσει να σπάμε κανόνες, γιατί το "τσουλιών" δεν ακούγεται τόσο ωραίο όσο το "sluts", γιατί στα τσουλιά αρέσει η ποικιλία, γιατί τα τσουλιά είναι international είδος, γιατί υπονοεί σύνδεση με την έκφραση "Ethical Slut", και εν τέλει γιατί εμείς το ιδρύσαμε και εμάς έτσι μας άρεσε.  

    Το ένα δεν εξαιρεί το άλλο αγαπητέ. Άσε δε που για να πηδιέσαι καλά χρειάζεται και μία στοιχειώδης μόρφωση και αντίληψη (κάτι που δε καταλαβαίνει πολύς κόσμος). Για την ακρίβεια γνωρίζω πως πολλοί φιλόλογοι και άλλα μεγάλα πρόσωπα ανα την ιστορία ήταν μεγάλες τσουλάρες, τα χρυσά μου.
     
    Last edited by a moderator: 28 Μαϊου 2008
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: E.S.E. Η Ένωση Sluts Ελλάδος ιδρύθηκε!

    Μην αρχίσουμε, πάλι, τις φιλολογικές τσουλ-ήθρες. Πρακτικό πνεύμα δεν υπάρχει;
    Εμείς οι βετεράνοι χαιρετίζουμε με ενθουσιασμό το νέο σωματείον και ευχόμεθα καλή προκοπή και ευδοκίμηση σε όλα του τα μέλη.
    Ο αγιασμός πότε θα γίνει;

    Πώς να καταλάβουν, Prema, ότι το καλό γαμήσι είναι και θέμα ευφυίας; Εδώ, πάρα πολλοί, δεν έχουν καν αποφασίσει αν το κοκό είναι κακό (ηθικώς).
     

  9. Στον τσουλων την ασπρομαυρη ραχη
    περπατωντας η πουτσα μοναχη
    τρυπα ειδε και μπηκε βαθια
    στον τσουλων τα ωραια κωλια
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: E.S.E. Η Ένωση Sluts Ελλάδος ιδρύθηκε!

    Η καταναλωση καφεδων τελευταια στο φορουμ καλα κρατει ....
    ... ολοι ειναι χαρουμενοι και καλοπροαιρετοι φτανει να συμφωνεις μαζι τους ... να ακουνε το : "ναι ... εχεις δικιο" ...
    Τι "Ασυνηθιστα Φετιχ" μου λες και ιστοριες .... εδω ο αλλος βγαζει ανακοινωση : "ΟΙ ΓΑΙΔΑΡΟΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΤΑΝΕ" και φτιαχνεται αμα οι υπολοιποι συμφωνησουν ... μα τι λες τωρα ? .. δεν πεταει ο γαιδαρος ? .. ηδη ειναι 3 στο διαδρομο και ζητανε αδεια για απογειωση ...
    τεσπα ... με το εγχορδο του δικου μου εγκεφαλου απευθυνομαι στους απανταχου δικαστες   :

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: E.S.E. Η Ένωση Sluts Ελλάδος ιδρύθηκε!


    Μην αρχιζεις τετοια πανω που σε συμπαθησα.........Ο καθενας εχει τη γνωμη του κ τα γουστα του (αυτο πρεπει να μετρησω ποσες φορες το γραψα την τελευταια εβδομαδα)......Ασε που για μενα το να διαβασω ενα τετοιο βιβλιο ειναι χαμενος χρονος κ οχι αξιωση.......
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: E.S.E. Η Ένωση Sluts Ελλάδος ιδρύθηκε!

    Συγχαρητήρια Eri, καλωσόρισες στις τάξεις των παντογνωστών - των οποίων προϊσταμαι.

    "Δεν μ' ενδιαφέρουν οι αντιπαραθέσεις και οι ανταλλαγές επιχειρημάτων. Είναι απίστευτα πληκτικές. Η αλήθεια είναι ότι είμαι ένας άνθρωπος με βαθειές προκαταλήψεις και δεν επιθυμώ να ακούσω και τις δύο πλευρές. Για όλα τα θέματα, είτε πρόκειται για την αεροναυπηγική είτε για το πώς παίζεται το ξυλόφωνο, έχω τις σταθερές απόψεις μου, οι οποίες, ειρήσθω εν παρόδω, παγιώθηκαν μέσα μου όταν ήμουν πέντε χρονών"
    Χ.Λ. Μένκεν (στο Χ. Βλαβιανός, Britannica, Αθήνα 2004, σ. 203)

    Μόνον ένα πράγμα μπορεί να κάνει ευτυχέστερο έναν άνδρα, από μιά τσούλα. Δύο τσούλες.
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2008