Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Foot Fetish Κοινότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος FeetKing, στις 21 Αυγούστου 2021.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Έχω χάσει και τα emoji ρε γμτ!
     
  2. FeetKing

    FeetKing New Member

    Συμφωνώ και πολύ καλά κάνετε, αλλά υπάρχουν πολλά άτομα που είναι στη φάση βανίλια, ή απλά μισούν αυτό το φετίχ για αυτά που ακούνε για αυτό και όχι γιατί απλά είναι τελείως εναντίον για τον κάθε δικό τους λόγο. Η έστω φαντάζομαι επειδή δεν σας αρέσουν καθόλου τα πόδια δεν θα με απολύατε, η θα σταματάγατε να μου κάνετε παρέα σαν φίλο. Προφανώς σαν σχέση πιθανότατα δεν θα μπορούσαμε να ταιριάξουμε αν και παρά το πόσο δείχνω εδώ ότι θέλω να μην κατακρίνεται η ποδολαγνεία και να είναι ελεύθερο το φετίχ μου δεν θα το απαιτούσα ποτέ από την άλλη αν δεν της άρεσε. Ούτε εμένα μαρέσει να γλείφω, απλά να βλέπω και footjob  
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Υπάρχει ο νόμος προσφοράς και ζήτησης
     
  4. FeetKing

    FeetKing New Member

    Σωστό και πολλές φορές οι εκμεταλλευτές αυτή της κατάστασης είναι όντως άντρες που παριστάνουν τις γυναίκες, όπως και προαναφέρθηκε.
     
  5. FeetKing

    FeetKing New Member

    Και στην τελική το λάθος δεν είναι αυτές που τα προσφέρουν αλλά αυτός που κάθεται και τα αγοράζει και δίνει το δικαίωμα στο να τα πουλήσουν. Δεν είναι το φετίχ μας που τις κάνει, αλλά η απελπισία κάποιων ατόμων, που ναι μεν πηγάζει από το φετίχ, αλλά δεν εξαρτάται από αυτό.
     
  6. brasco

    brasco New Member

    «Πρώτα ήρθαν για τους σοσιαλιστές, αλλά δεν μίλησα – Γιατί δεν ήμουν σοσιαλιστής.
    Μετά ήρθαν για τους σαδομαζοχιστες, αλλά δεν μίλησα – Γιατί δεν ήμουν σαδομαζοχιστης.
    Μετά ήρθαν για τους Εβραίους, αλλά δεν μίλησα – Γιατί δεν ήμουν Εβραίος.
    Μετά ήρθαν για μένα τον ποδολαγνο – αλλά δεν υπήρχε κανείς για να διαμαρτυρηθεί»...
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν σας υποχρεώνει κανείς να συναναστρεφεστε με άτομα που δεν μπορούν να σας αποδεχτούν γι αυτό που είσαστε, ούτε να αλλάξετε τα πιστεύω σας και τις προτιμήσεις σας

    Προσωπικά όχι δεν θα απελυα κάποιον λόγω των σεξουαλικων, πολιτικών, θρησκευτικών ή άλλων προτιμήσεων εφόσον δεν ενοχλούσε τους γύρω του και δεν προσπαθούσε να τις επιβάλλει. Και δεν πιστεύω πως στις μέρες μας μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Εάν γίνει το θέμα μπορεί να πάρει τη νομική οδό
     
  8. Γλάρος

    Γλάρος New Member

  9. FeetKing

    FeetKing New Member

    Μαζί σας. Αλλά ακόμα δεν μπορώ να αντιληφθώ που θα ήταν το κακό στο να υπάρχει μια κοινότητα στο να προβάλει πιο ενεργά το φετίχ μας. Να στηρίζει όλα τα μέλη της, να ευαισθητοποιεί τον κόσμο δείχνοντας ότι είναι κάτι φυσιολογικό και να κατακρίνει άρθρα και απόψεις προσβλητικές προς εμάς. Ως hate speech. Θα μου πείτε αυτό δεν συμβαίνει ήδη; Δεν φιλτράρονται από τα media hate speech εναντίων των ποδολάγνων; Όχι για αυτόν ακριβώς τον λόγο γίνεται και αυτή η συζήτηση, αν δεν υπήρχε το hate speech δεν θα υπήρχα και εγώ εδώ να σχολιάζω. Ούτε θα έλεγα ότι θα ήταν καλό να υπάρχει μια κοινότητα στήριξης και αλληλεγγύης σε κάθε ποδολάγνο, ακόμα και για το μπούλινγκ που μπορεί να δέχεται στο σχολείο. Εγώ σαν 21 βλέπω στο πανεπιστήμιο να κοροϊδεύουν τέτοια άτομα και να τα απομονώνουν. Φανταστείτε τι θα γίνεται στα σχολεία! Και προφανώς σε όποιον δεν αρέσει το προσπερνάει, δεν πρόκειται κανείς να του το επιβάλλει. Όπως κανείς δεν μπορεί να επιβάλλει σε μας το τι θα μας αρέσει.
     
  10. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Άρα για ποιόν λόγο όλος αυτός ο ντόρος;
    Όπως προείπα στην αρχή...

    Η διαφορά με τον γνήσιο ποδολάγνο..είναι πως δεν θα αισθανθεί ποτέ άσχημα με το φετίχ του.
     
  11. FeetKing

    FeetKing New Member

    Είναι γελοίο να σου πω πόσες φορές μου έχει τύχει το ίδιο αντίστοιχο περιστατικό. Με όλες τις συντρόφους μου σίγουρα και μετά όταν κατάλαβαν ότι έχω ήταν σε φάση "Μα για πλάκα το σατίριζα τότε, ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί σαρέσει αλλά δεν είναι άσχημο". Για αυτές τις κοπέλες μιλάω και εγώ. Που απλά επειδή βλέπουν όλο τον κόσμο να κράζει ποδολαγνεία το κάνουν και αυτές. Επειδή αυτό έχει περάσει στην μόδα. Ε εγώ θέλω να περάσει στην μόδα το να λες καλά λόγια για ποδολαγνεία και σε όποιον δεν θα άρεσε θα συνεχίσει να μην και όποιος μεταξύ σοβαρού και αστείου θα κατέκρινε τώρα μεταξύ σοβαρού και αστείου θα γουστάρει να του τύχει τέτοιο περιστατικό.
     
  12. FeetKing

    FeetKing New Member

    Περίεργο σε θεωρούν και με το να βλέπεις.