Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Fuck Buddies - Αστικός Μύθος;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος black.wolf, στις 17 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    μια ειναι η λυση....λαιτ κρεμα στο παστιτσιο 
     
  2. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    και κυριως γιαυτους που δεν εχουν ορεξη η δεν ειναι ικανοι να δεσμευτουν 
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Γιατί ζητάς συγνώμη δεν το χω....άλλο fuck buddies, άλλο ex-sex, άλλο soul mates...δεν κατανοώ το πρόβλημα στους διαχωρισμούς...για μένα είναι σαφές...είναι τρεις διαφορετικές καταστάσεις, με το sex σαν ίδιο παρονομαστή...πως συνδέεται όλο αυτό με το bdsm βεβαίως-βεβαίως δεν το γνωρίζω...
    Να εισάγουμε την έννοια bdsm-buddies? Ευσταθεί?  
     
  4. whisperer

    whisperer Regular Member

    οπως εγραψα πιο πισω προσωπικα εχω την εντυπωση πως το σεξ με πρωην ειναι σα να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.
    Ουσιαστικα ειναι αρνηση της καταστασης,μια προσπαθεια για επαφη εχοντας στο τραπεζι ''προς συζητηση'' μονο τα ευκολα και οχι ολα οσα οδηγησαν στη διαλυση.
    Επισης νομιζω οτι αν εισαι soul mate δε μπορει να μεινει μονο στο σεξ,θα κυλησουν κι οι δυο,επειδη ακριβως ο ορος σημαινει κατι περισσοτερο απο το σαρκικο.Αν μπορουν να το διαχειριστουν ισως λειτουργησει,αλλα απο προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι δε θα λειτουργησει χωρις εκατερωθεν απωλειες.
    Ειναι πολυ στενα τα περιθωρια και δυσδιακριτα.Ειναι εξαιρετικα δυσκολο να κρατησεις το fuck buddy σε fuck buddy για καιρο,καποτε θα στραβωσει και οι λογοι ειναι διαφοροι,συναισθηματικοι κυριως.
    Ημουν απο τους τυχερους που ειχα μια τετοια σχεση και κρατησε για χρονια.
    Αλλα ειχαμε βρει ισορροπιες,δεχοταν ο ενας τις παραξενιες και τα περιεργα του αλλου,ειμασταν απο εραστες μεχρι ψυχολογοι,απλα δεν ειμασταν ποτε μαζι με την εννοια του ζευγαριου.
     
  5. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Ημιμετρα
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Νομίζω ότι εν δυνάμει, όλοι μας μπορεί να είχαμε ή και να έχουμε μία ή και περισσότερες τέτοιες σχέσεις, όχι μόνο γιατί "δεν μας έκατσε" κάτι παραπάνω, αλλά και ως καθαρά συνειδητή επιλογή, με μία ευρύτητα φάσματος επαφής, όχι αμιγώς και μόνο σεξουαλικής, αλλά αποσυνδεδεμένη από σχεσιακούς συνειρμούς...
    Η συναισθηματική μόνωση που εφαρμόζεται σε τέτοιες σχέσεις μπορεί να είναι λυτρωτική σε κάποια φάση της ζωής μας...
    Αρκεί αυτό να είναι ξεκάθαρο και αμοιβαίο, να μην υπάρχουν περαιτέρω διεκδικήσεις...
    Απλό, έντιμο, λειτουργικό και απενοχοποιημένο...
    Χωρίς απαραίτητα να είναι συναισθηματικά στείρο. Απλά οριοθετημένο...
    Το πρόβλημα είναι ότι σπάνια μένει εκεί...ειδικά αν αντέχει μέσα στον χρόνο...και κάπως έτσι χαλάει, θα μου επιτραπεί να πω, όχι μόνο από την γυναικεία πλευρά...
    Κατά την γνώμη μου οι άνδρες κάνουν πιο συχνά βήτα αναγνώσεις στα προσυμφωνηθέντα....
     
  7. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    για τις ημιμετρες σχεσεις μια χαρα δεν διναι τα ημιμετρα;
     
  8. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Τα ημιμετρα είναι για τους ημιμετρους, για τους φοβικους, για όσους δεν πάνε για θεραπεία  
     
  9. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    αυτο μου αρεσει εδω μεσα .ολοι ειναι τοσο τελειοι χωρις ψεγαδια που παντα περνουν αυτο που θελουν χεχεχε.με συγχωρεις αλλα εγω προσωπικα χρησιμοποιησα ημιμετρα στη ζωη μου και δεν ειχα ψυχολογικα προβληματα 
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αμεεεεεεεεεε  

    Και μάλιστα θα πω ότι ευσταθεί 100 φορές περισσότερο από αυτά που δηλώνονται σε 8 στις 10 σχέσεις που ξέρω στο "χώρο"...  
     
  11. Περασα ξυστα απο την τελεια fuck-buddy σχεση αλλα δεν ακουμπησα. Βρηκα ομως τα χαρακτηριστικα της. Αυτα που θα δουλευαν αν ειμασταν και οι 2 σε λιγο πιο ωριμη ηλικια.
    Εγω στη δυση αυτη στην ανατολη. Καμια επαφη. Δεν μπορουσαμε να σταυρωσουμε κουβεντα. Για την ακριβεια δεν την γουσταρα καθολου και δεν με γουσταρε καθολου. Παρολαυτα την αναβα φουλ και μ'αναβε φουλ. Πιο σαρκικο πεθαινεις. Αναλωθηκαμε στα παιχνιδια. Να μου την πεφτει στεγνα και να την απορριπτω. Και τουμπαλιν. Δεν ξερω αν απο καποια φαση και μετα απλως την βρισκαμε να καυλωνουμε ο ενας τον αλλο και να αφηνομαστε στα κρυα του λουτρου. Εμεινε σαν φαντασιωση. Τι γουστα θα μπορουσαμε να ειχαμε βγαλει. Διαγωνισμος προστυχιας χωρις αντικρυσμα.
     
  12. θεωρω βλακεια! με εναν φιλο σου να κανειs σεξ οταν κανειs σεξ με καποιον ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ φιλια! H σχεση εχει προχωρησει σε αλλο επιπεδο! οταν εναs ανθρωποs σου αρεσει, σε ενδιαφερει και ειναι και το σεξ καλο μαζι του δενεσαι συναισθηματικα και αρχιζειs να νιωθειS πραγματα για εκεινον ΕΡΩΤΕΥΕΣΑΙ οποτε σιγουρα δεν μπορειs να εχειs φιλικη σχεση!.....