Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

H ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astir, στις 11 Φεβρουαρίου 2007.

  1. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Αγρίμια κι αγριμάκια μου.....  
     
  2. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: H ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

    Λάφια μου, να, λαφια μου μερωμένα πεστέ μου που...
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: H ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

    Τα γουρούνια ν αναλάβουν να ξεκρεμάσουν τα ζαμπόν της φάρμας και να τα θάψουν με τιμές αρχηγού κράτους, αλλά τον λύκο να τον αφήσουν ήσυχο παρακαλώ πάρα πολύ κύριε ιστορικέ  

    Δε βαριέστε, ας μην τον αφήσουν, φεύγω μαζί με τον λύκο, πολύ γαλατίλα μύρισε η φάρμα  
     
  4. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: H ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

    Tα του Καίσαρος τω Καίσαρη, αγαπητή tender_lilly,

    A.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Αγαπητέ Astir έχω ένα παράπονο από σας:    

    τόσον καιρό μας λέτε να γίνουμε άνθρωποι πρώτα και μετά bdsmers, στο οποίο δεν είχα πολυδώσει σημασία γιατί πάντα νόμιζα ότι κατ αρχήν ήμουν άνθρωπος, δηλαδή έτσι έγραφε το πιστοποιητικό γέννησής μου και το είχα για δεδομένο πάνω κάτω, μας λέγατε να μην κοιτάζουμε την ταμπέλα του στάτους μας, που το βρίσκω επίσης δεδομένο συνολικά γιατί δεν βλέπω και πολλούς εδώ να έχουν καμμία σχέση με την κατά καιρούς ταμπέλα τους,

    και πάνω που τα εμπεδώσαμε όλα αυτά,

    να σου τώρα που μας μπερδεύετε με συμβολισμούς από το θαυμαστό βασίλειο των ζώων  

    Τες πα, με τον λύκο θέλω να είμαι και υποτακτικό θηλυκό είδους θηλαστικού ανωτέρας βαθμήδος ούσα λίγο πολύ πετυχαίνω τα ζητούμενά μου, οπότε πρόβλημα κανένα  

    ... πάντως πολύ σαδιστικό να κάνετε τον λύκο βανίλλα, πολύ σαδιστικό σας λέω...
     
  6. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: H ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

    Καθένας ότι καταλαβαίνει, αγαπητή tender_lilly.

    A.
     
  7. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Πολύ εύστοχο 
     
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: H ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

    Στο πάρτυ!!!  
     
  9. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: H ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

    Ωπα!!!Εμένα με ξεχάσατε μέσα στην ιστορία αυτή. Λείπει ένας Χωριάτης. Και φάρμα χωρίς Χωριάτη δεν γίνεται  
    Τεσπά. Τι να πει κανείς για τον νταλκά του αλλουνού.   Αφήστε τον άνθρωπο να εκφραστεί όπως θέλει.

    Μετά τιμής
    Το γουρούνι
           
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    όμορφο κείμενο ,αρκετά συμβολικό !
    πάλι καλά που είμαι ιππόκαμπος εγώ  
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Ηταν καποτε μια μεγαλη στρογγυλη σφαιρα που ετρεχε με απιστευτη ταχυτητα , περηφανη , μεσα στα λιβαδια του συμπαντος , Την ελεγαν Γαϊα και τοτε ηταν νεαρη και πανεμορφη ....
    Πανω στην Γαϊα κατοικουσε ενας κοσμος που εσφυζε απο ζωη ... Χιλιαδες ειδη ζωων απο ολα τα χρωματα και σχηματα αποτελουσαν τους κατοικους αυτου του ομορφου πλανητη και ολα κυλουσαν ειρηνικα καθως το "μεγαλο σπιτι τους" , γλιστρουσε με χαρη μεσα στις γειτονιες του Γαλαξια ..... .... και ομως .... κατι ακομα περιμενε για να γεννηθει ... , κατι που θα εδεινε νοημα σε ολα αυτα ....
    Σε μια μικρη αγγαλια της Γαιας , ζουσε με την οικογενια του και την αγελη του ο Ποκο ... ενα μικρο πιθηκακι με μεγαλα εκφραστικα ματια και εξαιρετικα ανησυχο πνευμα .... Εκεινο το δειλινο η αγελη ,οπως καθε μερα, μαζευτηκε κατω απο το μεγαλο δεντρο για να αποχαιρετησει το φως και να καλωσορισει την νυχτα που θα εφερνε την ξεκουραση στο κορμι τους .... καθως επεφτε το σκοταδι , εκλειναν σιγα σιγα και τα βλεφερα των ποιο προηγμενων παιδιων της Γαιας .......... μα τα μεγαλα ματια του Ποκο δεν μπορουσαν να κλεισουν ...... παρατηρουσαν μια αορατη αεναη κινηση και ενιωθε οτι κατι πολυ μεγαλο υπαρχει γυρω του , κατι ακομα μεγαλυτερο απο το τεραστιο δεντρο που απλωνε στοργικα τα κλαδια του πανω απο την αγελη ....
    Σιωπηλα πηγε μεχρι την λιμνουλα μηπως και αυτο το "κατι" παει στην λιμνη για να νερο ..... κοταξε γυρω του .. τιποτα .. ησυχια .. κοιταξε μεσα στο νερο .. και .... "ωωω ... τι ειναι ολα αυτα?" χιλιαδες αστερια καθρεφτιζονταν και παιζανε μεσα στο νερο ... ο Ποκο προσπαθησε να αγγιξει ενα απο αυτα , μα ενιωσε μοναχα την γνωριμη αισθηση του νερου ..."μπααα κατι αλλο συμβαινει εδω " ...... κοιτωντας τα ιδια του τα ματια μεσα στο νερο γυρισε αργα το κεφαλι και κοιταξε ψηλα ..... ηταν εκπληκτικο .... εκατομυρια μικρα φωτακια ειχαν στησει ενα κεφατο παιχνιδι ... αλλα εμοιαζαν να καθονται ακινητα και αλλα ετρεχαν αφηνοντας μια θαυμαστη λαμπερη ουρα ....
    Το μικρο πιθηκακι σαστισε προς στιγμη μα γρηγορα ενθουσιαστηκε και θελησε να τα αγγιξει .... , μεσα στην ησυχια της νυχτας , κατι καινουργιο γεννηθηκε ....., κατι που εμελλε να αλαξει τα παντα ... η επιθυμια για γνωση !!! ...... Ο μικρος Ποκο ηθελε σαν τρελος να φτασει τ΄άστρα ... πηδουσε με ολη του την δυναμη μα το κυρτο του σωμα τον εμποδιζε ... και ,ετσι απλα, κατι αλαξε .....ενιωθε την σπονδυλικη του στυλη να σπαει τα δεσμα της με το εδαφος , μια νεα δυναμη πλημυριζε τα πισω του ποδια που αρχισαν να σηκωνουν μονα τους το βαρος του .... μπορουσε τωρα να δει περα απο τα ψηλα χορτα .... με ισιο πια το κορμι κοιταξε ψηλα , τεντωσε το χερι και ειδε στην ακρη του δαχτυλου το αστερι ... ολα γυρω του αλαζαν και σκεψεις νεες ερχονταν στο μυαλο του ...
    Ετρεξε στην αγελη ..... "μα ειναι δυνατον να κοιμουνται οταν συμβαινουν ολα αυτα " ...... αρχισε να ξυπνα εναν εναν τους αλλους πιθηκους .... εκεινοι σαστισμενοι εβλεπαν τον μικρο Ποκο ορθιο στα πισω ποδια να τρεχει πανω κατω ... Ο μικρος προσπαθουσε να εξηγησει αλλα ολοι οι πιθηκοι τσιριζαν και πηδουσαν κανοντας τον πρωτο νυχτερινο σαματα της ιστοριας ... Ηταν ανωφελο .... τοσα νεα πραγματα και να μην ακουει κανεις με την φασαρια ...... Λυπημενος σταματησε και παρατηρουσε την σκονη που αρχισε να καλυπτει το τριχωμα των αγαπημενων του φιλων και διαπιστωσε πως οτι ομορφο ηξερε , ηταν ανωφελο εαν δεν μπορουσε να το μεταδωσει ... ... ΟΧΙ ... δεν θα το δεχοταν αυτο ..... Με ολη του την δυναμη τεντωθηκε και εδειξε το αστερι μενοντας εκει ακινητος ... τα μελη της αγελης αρχισαν να σταματουν και καθως η σκονη καταλαγιαζε εστρεφαν αργα το κεφαλι προς τα εκει που εδειχνε ο μικρος με τοσο παθος ... η πρωτη επικοινωνια ηταν γεγονος !!! το σωμα του Ποκο μιλησε στην αγελη και τους ειπε "κοιταξτε εκει" ....
    Και μετα απο αυτο , που κανενα ιστορικο βιβλιο δεν αναφερει .. στην αυγη που ηρθε ...ο ηλιος .... καλωσορισε τον Ανθρωπο !!!!! ....
     
    Last edited: 12 Φεβρουαρίου 2007
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    tender lilly και εγώ βάζω πάνω από όλα την ανθρώπινη πλευρά μου και μετά την BDSM πλευρά.
    Μήπως όμως πρέπει τελικά να γίνω και εγώ λίγο ζώον;;
    Χωρίς αισθήματα;;;
    Δύσκολο.....
    Πάντως εάν όντως ήμουν ζώο θα ήμουν σίγουρα γάτα και θα έβγαζα τα νύχια μου πολύ συχνά.