Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 31 Αυγούστου 2010.

  1. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Re: Απάντηση: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

    Κι εμένα αυτό μου έβγαλε. 

    Περί των άλλων...
    τι διαβάζουν τα ματάκια μας...
    τι πληκτρολογούν τα δαχτυλάκια μας...

    ...και το Καλοκαίρι, επελαύνει ακάθεκτο προς την κορύφωσή του!
     
  2. Soul

    Soul New Member

    Απάντηση: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

    Σωστά φαντάζεσαι, ως συμβουλές εξέλαβα τα γραφόμενα σου και όχι ως έναν τυπικό οδηγό τύπου...κάνε αυτό...και αυτό...και το άλλο. Μετά πάρε το τάδε, τοποθέτησε το στο τάδε κουμπάκι και τέλος...μπράβο το συναρμολόγησες.

    ΚΑΙ αυτό Seduction.

    Επίσης δεν μπορώ να εκφέρω άποψη επάνω στα σχόλια καθώς τα περισσότερα αναφέρονται επί προσωπικού.

    Κουτσομπολίστικη διάθεση σε ένα νήμα/θέμα το οποίο θα μπορούσε με καλή διάθεση να βοηθήσει πραγματικά και ουσιαστικά τα νέα μέλη. 
     
  3. Sir P

    Sir P Regular Member

    Απάντηση: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

    Μα τόση σοβαροφάνεια πια!

    Ηρέμησε κοπελιά, σε φόρουμ βρίσκεσαι. Δεν μπήκε κανένας απρόσκλητος στο σαλόνι σου!!!

    Οποιοι δεν διαβάζουν το νήμα με τα "μάτια" της αντιπάθειας ή των κόμπλεξ τους (δεν αναφέρομαι σε όσους εκτελούν σχέδιο και εντολές, αυτοί νηματογαμούν έτσι και αλλιώς), το ίδιο ακριβώς θα έβλεπαν soul. Συμβουλές και μόνο.

    Η καλή διάθεση είναι "απαγορευμένη" ή άγνωστη για αρκετούς-ες εδώ μέσα soul. Mην απελπίζεσαι όμως, Σε αυτό το φόρουμ υπάρχουν πολλά νήματα και τοποθετήσεις μελών σε αυτά, που όπως έγραψες, βοηθούν πραγματικά και ουσιαστικά τα νέα μέλη.

    Το γεγονός ότι πολλοί-ες πετάγονται σε αυτά, μόνο για να πετάξουν τη μαλακία τους ή με μια χαζή σοβαροφάνεια να εκφράσουν τη δυσαρέσκεια τους, και να μην εκφράσουν την άποψη τους επιχειρηματολογώντας υπέρ αυτής, θα σε κουράσει να τα παρακολουθήσεις, αλλά σε φόρουμ βρίσκεσαι. Και βλάκες υπάρχουν και σοβαροφανείς... Απ' όλα έχει ο μπαξές.

    Keep walking
     
  5. Assamite

    Assamite Regular Member

    Απάντηση: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

    Αν όχι τελείως φαλοκρατικό ίσως προσβλητικό. "Αφού είσαι γυναίκα, είσαι υποτακτική λόγο υπόστασης".

    Δεν βοηθάει και πολύ σαν "οδηγός" για νέα μέλη. Ποιό πολύ σαν διαφήμηση του συντάκτη μου ακούγετε.
     
  6. Απάντηση: Re: Απάντηση: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).



    you are a slave.
    There is considerable debate over the exact definition of the word "slave" as it pertains to BDSM. Many people believe that you are a slave if you consider yourself one, whilst others believe one must be in the emotional state of total power exchange for the term to apply.


    Εμένα πάλι μου βγήκαν τα παραπάνω, λες να το ξανακάνω το τεστ???? 
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

    Μην ανησυχείς τέκνο μου. Εξαιτίας σου, τελώ σε πλήρη ηρεμία. Έχω μείνει ξερή από τον όγκο των γνώσεων σου.
     
  8. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

    .

    Aν έχεις παιδάκι (να το χαίρεσαι) ή όταν με το καλό κάνεις να το αποκαλείς τέκνο σου ή όπως αλλιώς θέλεις. Αυτά αλλού

    Οσο για τη σαχλαμάρα που έγραψες, το χειροκρότημα μου. Προστέθηκες στη λίστα των νηματαγαμήστρων. Μπράβο σου. Μέγιστο κατόρθωμα.

    Σοβαρευτείτε κάποια στιγμή και αν δεν γουστάρετε όσα διαβάζετε ή σχολιάστε τα καταθέτοντας την αντίρρηση σας με επιχειρήματα ή αγνοείστε τα. Είναι τόσο τραγικά απλό.

    Καταλαβαίνω βέβαια ότι είναι δύσκολο ο σοβαροφανής να πράξει σαν σοβαρός, αλλά προσπαθήστε το

    .............

    Πολλοί-ες εδώ μέσα ακολουθείτε με θρησκευτική ευλάβεια το εξής: "Εγώ το sex και το bdsm τα ξέρω καλά. Τα κάνω μόνος μου κάθε μέρα". Πάρτε το αλλιώς, θα εκπλαγείτε
     
  9. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    @ elfcat: Γιατί τον τσιγκλάς; Δε βλέπεις τι ακολουθεί;

    @ Διαχειριστές: Κάντε τον κόπο να βάλετε κάπου ένα banner, κάτι τέλος πάντων που θα δηλώνει πως ο Seduction μονοπωλεί τη σοβαρότητα, την υπευθυνότητα, τη γνώση και λοιπές άλλες αρετές. Γράψτε και μια παραίνεση προς άπαντα νέα θηλυκά μέλη να περάσουν πρώτα από το pm του. Ειδάλλως, προβλέπω να συνεχίζεται για πολύ αυτή η φαρσοκωμωδία.
     
  10. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Re: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

    Αντε να στο βάλω και σένα, μήπως δεν το "πρόσεξες"¨

    αν δεν γουστάρετε όσα διαβάζετε ή σχολιάστε τα καταθέτοντας την αντίρρηση σας με επιχειρήματα ή αγνοείστε τα. Είναι τόσο τραγικά απλό.

    Γκέγκε;
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

    Είμαι παλιόπαιδο. Βαπόρι τον έκανα. 
     
  12. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: H γνώση της άγνοιας (“οδηγός” για νέα μέλη ή αλλιώς τροφή για σκέψη).

    Tempora mutantur, nos et mutamur in illis.
    Ή και όχι.
    Καλό χειμώνα και καλή συνέχεια.

    Κρατάω αυτό μόνο,
    "Εντούτοις υπάρχει και καλλιεργείται σκοπίμως από ορισμένους κύκλους και ομάδες, η θεώρηση πως ο καλός Μάστερ χρειάζεται να γνωρίζει ανατομία, την ιστορία και την φιλοσοφία του ΒDSM (!) ψυχολογία, κοινωνιολογία, μεθοδολογία της διδακτικής, να διαθέτει τιτάνια υπομονή, γιγάντια μεγαλοψυχία και απέραντη σοφία!!! Και αρκετοί, παρουσιάζονται ή προσπαθούν να παρουσιασθούν μέσα από τα γραπτά τους, (που σκοπίμως είναι πολλά ή ελάχιστα), τον τρόπο ομιλίας, συμπεριφοράς τους κλπ ως τέτοιοι. Αν δεν μορφώσετε αρχικά μια προσωπική άποψη και στη συνέχεια δεν την ισχυροποιήσετε με μια διά ζώσης επαφή, όλα τα παραπάνω είναι τρίχες κατσαρές.
    "
    επειδή ΔΕΝ ειναι τρίχες κατσαρές και αυτό

    "Το σημαντικότερο όλων είναι, πρέπει να είναι, ότι, ο άνθρωπος που έχετε απέναντι σας έχει καταλάβει το λόγο για τον οποίο βρίσκεστε εκεί. Πρέπει να θέλει, να γνωρίζει και να μπορεί να ηγηθεί αυτού του ταξιδιού. Ταξίδι που θα συναινέσετε στο ξεκίνημα του και που όσο διαρκέσει, αυτός θα είναι ο οδηγός, μόνο αυτός, και εσείς ο συνοδηγός. Και τα δύο μέρη έχουν και διαδραματίζουν σπουδαίο ρόλο σε αυτό το ταξίδι, αλλά με απολύτως κατανοητή τη διαφορά μεταξύ τους."

    επειδή ένα ταξίδι πρέπει να έχει αρχή μέση και τέλος αλλιώς ο Οδυσσέας θα έμενε με την Κίρκη και δεν θα έφτανε ποτέ σπίτι του, και το σπίτι του έψαχνε όχι την Κίρκη.

    (Ζητώ συγνώμη αλλά διάβασα μόνο το αρχικό ποστ του Seduction και κανένα άλλο, εαν είπα κατι που έχει υποθεί δεν έγινε σκόπιμα.)