Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Isn’t it romantic?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 7 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Isn’t it romantic?

    Στο στόμα ε; Και δεν πιστεύω ν' αλλάξεις γνώμη όταν με γνωρίσεις...


     
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Isn’t it romantic?

    Αν με γνωρίσεις εσύ θα αλλάξεις γνώμη αγαπητέ μου )
     
  3. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Απάντηση: Isn’t it romantic?

    vautrin,

    μου ήταν ολοφάνερο ότι τα ξέρετε και τώρα είναι σε όλους πασιφανές ότι μπορείτε και να τα διατυπώσετε ανυπέρβλητα, αν και παραμένει η απορία μου ποιος, πλην ημών, θα ήθελε να τα ακούσει. Λογικό δεν ήταν να κοντοστέκομαι;

    Ευχαριστώ που με βγάλατε απ΄τον κόπο κι ας πήγαν χαλάλι οι σημειώσεις που κρατούσα - θα σας φιλούσα και εγώ, αφού τσέκαρα πρώτα πως έχετε orientation straight (αλλιώς το διατύπωσα, αυθορμήτως, μόλις είδα το ποστ σας, αλλά τέλος πάντων 

    Χίλια μπράβο κι εξακόσια rep για την μεστή και ουσιαστική παρουσίαση. Δεν θα άλλαζα ούτε γιώτα από το ποστ σας, εκτός ίσως από ένα όμικρον-γιώτα που θα το έκανα έψιλον-γιώτα 

    Κολλημένος καθώς είμαι στην πεποίθηση ότι οι αναδιατυπώσεις, ή έστω κάποιες από αυτές, διαφέρουν σε αποτέλεσμα από τις παραλλαγές στη γκαρνταρόμπα του Μανωλιού, καταθέτω την εξής:

    Ρομαντισμός είναι η απολύτως ανέδραστη πεποίθηση ότι ο Ερως και ο Θάνατος συνδέονται με ένα τρόπο υπόρρητο, υπόγειο, ει μη και υποβρύχιο, και βαρκάρης τους αμφίδρομος είναι ο Συμβολισμός.

    Μια τέτοια διατύπωση εξηγεί το πώς πολλοί BDSMers μπερδεύουν το παπαρίζειο "Die 4 u" με το ειλικρινές τους "Dye 4 u", δλδ. "θα 'βαφα και τα μαλλιά μου για σένα". Το λογοπαίγνιο δεν καλύπτει άνδρες με προχωρημένη αλωπεκίαση αλλά το πιάνουν και αυτοί το νόημα.

    Πέραν τούτου, η καίρια παρατήρηση της Αστάρτης για το Εγώ είναι μαχαίρι δίστομο: εξηγεί (μη σου πω και καλύτερα από τον Φίχτε...) από τη μιά ότι άνθρωπος α-ρομάντιστος δεν μπορεί να υπάρχει. Και να έχει Εγώ. Θα ήταν μηχανή. Κι από την άλλη, όταν φουσκώσει το δωμάτιο από το Εγώ, πού να χωρέσει ο Αλλος; Αστον καλύτερα πίσω από το μόνιτορ, μη στριμωγνόμαστε κιόλας!

    Dream

    PS. Περαιτέρω εξερεύνηση του πώς και γιατί ο ρομαντισμός εκκολάπτει τον φασισμό ξεφεύγει των ενδιαφερόντων του παρόντος φόρουμ. Για τους βανιλιστές και μη του φόρουμ, που πιθανότατα το σκιάζονται, ας πούμε απλώς: 99 στις 100 φορές δεν είναι αυτός ο λόγος που κάποιος στρέφεται στο BDSM - όπως, αλοίμονο, κάθε φλεγμονή δεν υποκρύπτει κακοήθεια.