Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 23 Νοεμβρίου 2010.

?

Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα;

  1. Ναι, αμέ.

    132 vote(s)
    68,8%
  2. Χλωμό.

    60 vote(s)
    31,3%
  1. Dapom

    Dapom Contributor

    Ε οχι ρε Seirios να νιώθεις και υποχρέωση σε φίλο...στους φίλους δεν νιώθουμε υποχρεωμένοι...το κάνουμε με την καρδιά μας  
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Υπάρχει μια ταινία sex buddy's νομίζω. ..
    δεν μπορώ να το αναλύσω είμαι στην δουλειά. ... αν σας αρέσει και φίλη και ερωτική σύντροφος δεν γίνεται
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Με την ευκαιρία πάντως (και οκ μπορεί να φεύγω λίγο εκτός θέματος ) να πω μια παρατήρηση που έχω κάνει. Είναι απλά παρατήρηση, ελάχιστα την έχω επεξεργαστεί περαιτέρω.

    Πως οι άνθρωποι που κάνουν δυνατές και μακρόχρονες φιλίες κάνουν και δυνατές και μακρόχρονες ερωτικές σχέσεις συνήθως.

    Αντίθετα άνθρωποι που είναι των fast track - βραχύβιων ερωτικών σχέσεων, συνήθως δεν έχουν και ιδιαίτερα πολλούς φίλους, γνωστούς ίσως ναι και πολλούς, φίλους όχι όμως.
     
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    Για εσενα μπορεί να μην γίνεται...για εμένα όμως γίνεται.
    Αυτό βέβαια δεν σε κανει χειρότερο απο εμένα ούτε καλύτερο...απλά διαφορετικό
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Είσαι γλυκούλης και σε συγχωρούμε, ανυπόμονος και λαίμαργος, γι αυτό έφαγες το ξι από το σεξ μάλλον... 
     
  6. Dapom

    Dapom Contributor

    Βάλε εμένα στις εξαιρέσεις σου  
     
  7. Τσού υπάρχουν οι άνθρωποι που με το που σε γνωρίζουν σου πετάνε την μπλόφα την άλλη μέρα... ΦΙΛΕ ΜΟΥ (πλεονασμός γνωστοί είσαστε).
    Υπάρχουν και οι άνθρωποι που ξέρουν πως η φιλία όπως και οι σχέσεις θέλουν "αγώνα" για να ευδοκιμίσουν.
     
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Ντρέπομαι να πω όλη την λεξη 
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Not necessarily darling...Aν μιλήσω εκ πείρας, είμαι υπέρ των δια βίου φιλίων, αν σε νιώσω φίλο ή φίλη μου, πρέπει να γίνει στραβή για να χαλαστώ, επί της ουσίας της φιλίας, μου αρέσει όταν βαθαίνει μέσα στον χρόνο...Στις σχέσεις, προτιμώ τις μακροχρόνιες, αλλά δεν προδικάζεται αυτό, μπορεί να επαναπροσδιοριστούν και ως fast-track, fast-food....  Και είναι εντός θέματος θαρρώ...Εντελώς... 

    Υπάρχει και το friends with benefits...άλλο θέμα κι εκείνο... 
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    υποχρέωση ως προς τι;
     
  11. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Αυτήν ήθελα να πω ... Ευχαριστώ για την διόρθωση
    Έκανα και σε άλλες λέξεις λάθος
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Σίγουρα υπάρχουν και αυτές  

    Το ίδιο λέμε   Ότι είναι μπλόφα και οι πραγματικές σχέσεις, είτε φιλία, είτε έρωτας θέλουν αγώνα και προσπάθεια για να ευδοκιμήσουν  

    Ναι ναι καταλαβαίνω   Αλλά μίλησα για την "ικανότητα", για τη "δυνατότητα" που έχει ένας άνθρωπος να κάνει μακρόχρονες και βαθειές σχέσεις.
    Δηλαδή δεν σημαίνει ότι κάθε μας σχέση μας βγαίνει μακροχρόνια και βαθειά. Μεταξύ άλλων γιατί αυτό εξαρτάται και από τον άλλο.
    Κι εγώ είμαι των μακρών σχέσεων και στο φιλικό και στο ερωτικό πεδίο. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μου βγήκαν fast food και junk μην πω κάποιες σχέσεις και στους δυο τομείς   

    Όμως, νομίζω υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν την ικανότητα ( ; ) να το κάνουν αυτό. Θέμα επιλογών είναι μάλλον νομίζω.