Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 23 Νοεμβρίου 2010.

?

Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα;

  1. Ναι, αμέ.

    132 vote(s)
    68,8%
  2. Χλωμό.

    60 vote(s)
    31,3%
  1. bullseye......ένστικτα....Ελεύθερη βούληση
     
  2. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Μπορούν πώς δε μπορούν μέχρι τις 12/το βράδυ ,μετα αλλάζει το ρεπερτοριο.
     
  3. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

       
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τι φάση, τραγουδάνε κι όλας;   
     
  5. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Λενε τρελουλινια τραγουδακια .
     
  6. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Γεια σου @Siren_Peisinoe με τα ωραια σου ζυγωματικα.
     
  7. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Ρε αδερφέ μετράς ρε πουστη μου......
     
  8. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Οχι βλαφσημιες μακαριοτατε.
     
  9. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Ποτέ αδερφέ ημών αλλά με τα ζυγωματικα λύγισα......
     
  10. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Ναι αδελφε μου ειναι ωραια, να ευχεσθε παντοτε δια το καλο της ψυχης,κ οχι του σωματος..
     
  11. newentry

    newentry απλά ρώτα

    Έχω δύο φίλες κολλητές εδώ και 10 χρόνια περίπου...πολύ όμορφες κι οι δύο. Η αρχική ιδέα όταν το ξεκίνησα ήταν να καταλάβω πως σκέφτονται (να πλησιάσω τουλάχιστο γιατί ούτε αυτές δεν καταλαβαίνουν) και φυσικά να μου γνωρίζουν φίλες τους και να τους γνωρίζω φίλους. Όταν έβγαινα με κάποια από αυτές (οι οποίες είναι και κολλητές μεταξύ τους) δεν έπαιζα αλλού στο μαγαζί κι ούτε κι αυτές, υπήρχε σεβασμός. Όταν βγαίναμε μεγάλη παρέα βέβαια αλλάζαν τα δεδομένα. Έτυχε να κοιμηθούμε και μαζί. Χωριστά με καθεμιά αλλά κι οι 3 μαζί. Φυσικά και είχα....πονηρές σκέψεις, αλλά κρατήθηκα. Λάθος; Σωστό; Δεν ξέρω. Ξέρω μόνο ότι αν δεν κρατιόμουν θα χαλούσε αυτό που είχαμε. Αργότερα σε συζητήσεις μας έμαθα ότι κι αυτές είχαν τις ίδιες σκέψεις. Πλέον είναι κι οι δύο παντρεμένες με παιδιά. Οι άντρες τους ξέρουν ότι έχουμε κοιμηθεί μαζί κι ότι δεν παίχτηκε κάτι. Είναι οκ μ' αυτό, παρόλο που ξέρουν ότι έχω πλούσιο παρελθόν. Μ αυτούς είμαι πλέον φίλος με την αντρική έννοια, όπως ανέλυσε ο @Rope-bontage-fan παραπάνω. Φυσικά με τις κοπέλες δεν είμαστε όπως πριν λόγω των περιστάσεων, αλλά ξέρω πολλά γι'αυτές όπως κι αυτές για μένα. Και ξέρουν ότι είμαστε σαν αδέρφια.

    Η δική μου άποψη είναι ότι μπορεί να υπάρξει τέτοια φιλία ναι, αλλά υπό κάποιες περιστάσεις. Τίποτα δεν είναι απόλυτο γενικά κι όλα έχουν να κάνουν με τη διαχείριση της κατάστασης αλλά και το timing που λέμε.
     
    Last edited: 13 Σεπτεμβρίου 2016
  12. Φιλια μεταξύ....αντίθετου φύλου? Μιλάμε για το σπάνιο σχεδόν ακατόρθωτο. Που να μην....περάσει καθόλου το....σεξουαλικό έστω σε κανένα απο τα δυο μυαλά. Που να μην έχει...εξιταρει κανέναν απο τους δυο η ιδέα του...ρε λες να γίνουμε ζευγάρι? Δε λέω οτι έχουν πηδηχτει όλοι μεταξύ τους αλλά....ρε ουτε απο το μυαλό δεν πέρασε κανενός? Τι να πω....