Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 23 Νοεμβρίου 2010.

?

Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα;

  1. Ναι, αμέ.

    132 vote(s)
    68,8%
  2. Χλωμό.

    60 vote(s)
    31,3%
  1. Αυτο δεν το ειχα διαβασει.... αψογο.
    Γενικα διαβαζοντας σας, μαλλον καταληγω οτι δεν διαφωνω επι της ουσιας. Απλως δινουμε διαφορετικη ερμηνεια στις λεξεις με τους περισσοτερους και καπου εκει παιζει το μπερδεμα. Ισως ο πιο σωστος τροπος για να το εκφρασω θα ηταν να πω...ανδρικη φιλια με μια γυναικα δεν θα μπορουσα να εχω ποτε. Γιατι για μενα προσωπικα υπαρχει μονο αυτο το ειδος φιλιας. Τα υπολοιπα τα θεωρω...φιλικες σχεσεις. Ισως γιατι δινω πολυ βαση στις σκεψεις. Κοινως δεν αμφισβητω οτι υπαρχουν ετεροφυλες (οταν μιλαμε για straight) φιλιες χωρις σεξουαλικο περιεχομενο. Αλλα ακομα και μια ερωτικη σκεψη μου καταστρεφει την εικονα της φιλιας που εχω στο μυαλο μου.

    Στην τελικη μπορει απλως να ειμαι πολυ ανωριμος...ή απλως ακαταμαχητα γοητευτικος. μουαχαχα

    Υ.Γ. "Φιλοι φιλοι σου γ@μω το καρυοφυλλι"... Σοφες κουβεντες.
     
  2. lotus

    lotus Silence

    Ο ερωτισμός είναι ένα στοιχείο που υπάρχει μέσα σε όλους μας και είναι ένα στοιχείο που μας τραβάει για να συνδεθούμε με τους ανθρώπους που επιλέγουμε να έχουμε στη ζωή μας είτε αυτοί είναι άνδρες, είτε είναι γυναίκες, είτε εραστές, είτε φίλοι, είτε αδέλφια, είτε παιδιά πάντα θα υπάρχει σε λανθάνουσα μορφή. Για να επιλέξεις κάποιον για εραστή υπάρχουν πολύ περισσότερα στοιχεία σημαντικά (ατομικά) για τον καθένα που καθορίζουν ποιόν θα κρατήσεις στα φύλλα της καρδιάς σου και στη ζωή σου ως σύντροφο.
     
  3. «Δεν είναι καλό να είναι ο άνθρωπος μόνος. Θα του φτιάξω έναν σύντροφο όμοιον μ’ αυτόν»…
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    ...Και μετά άρχισε, "οχι αυτόν, ειναι συγγενής, ουτε εκείνον, είναι άπιστος, αστον κι αυτόν, είναι αμαρτωλός, αυτόν... ΄ντάξει αλλά κανέναν άλλον, και ...μην ακουμπάς, μόνο άμα σε ευλογήσω εγώ..." ...
    αί σιχτίρ, μόνος καλύτερα!
     
  5.   Παράπλευρες απώλειες..
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Μαλλον πιστευω στις φιλικες σχεσεις αντρων-γυναικων μονο οταν εχουν ηδη δοκιμασει το ερωτικο και δε τους εχει βγει,κι ετσι κατασταλαξανε στο φιλικο.Και παλι οχι τοσο γιατι τα λαθη επαναλαμβανονται καποιες φορες.
    Υποθετω αμα εχουν κι οι δυο ή εστω ενας απ τους δυο μια ικανοποιητικη σχεση,ισως μπορουν να ειναι φιλοι μεταξυ τους και να παραμεινουν,διαφορετικα πιστευω ενας απ τους δυο θα λοξοδρομησει ή κι οι δυο.
    Τονιζω οτι μιλαω για φιλιες κι οχι απλα γνωστους,για ανθρωπους που επιδιωκουμε να περναμε τον ελευθερο χρονο μας μαζι τους γιατι μας αρεσει και περναμε καλα,οχι για παρεες του απλου καφε στη μια φορα στο τοσο,αλλά για φιλους,κολλητους.Ενταξει ειδικα τωρα που ειπα τη λεξη κολλητος δε μου κολλαει.Μονο και μονο η λεξη σε βαζει σε προκληση.Δηλαδη μπαινεις στο τρυπακι να το δεις πονηρα μονο και μονο επειδη ειναι αθωο 
    Δε νομιζω να μπορει να σταθει φιλια τετοια,καποια ερωτικα στοιχεια παντα θα υποβοσκουν,οταν κι οι δυο ειναι straight.Δε μπορει να σ αρεσει ο χαρακτηρας να περνας καλα μαζι του και καμία φορα σε καμία φάση της ζωης σου να μη τον δεις αλλιως,εστω και σα φευγαλεα σκεψη.Δε ξερω,μπορει να το βλεπω ετσι γιατι ποτε δεν ετυχε τετοια φιλια σ εμενα,αλλα ακομη κι οτι δεν ετυχε ποτε,κατι λεει νομιζω.Ποιος ξερει...Ισως εχει να κανει και με χαρακτηρες... και με τυχη....Δεν αποκλειω τιποτε...
     
  7. libra

    libra Regular Member

    Ναι αμε, μια γυναικα μπορει να ειναι φιλη με εναν ευνουχισμενο ανδρα.
     
  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Μπορούν, υπό προϋποθέσεις.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγώ θα το θέσω διαφορετικά:

    Πόσοι άντρες θα με ήθελαν φίλη τους;   
     
  10. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Εγώ! Άνευ πλάκας ...  
     
  11. Ermioni

    Ermioni Regular Member

    Συμφώνω με τη @Siren_Peisinoe ...υπό προϋποθέσεις μπορεί κ να είναι εφικτό...
     
  12. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Μπορούν (και χαίρομαι που το ζω)   Ίσως όταν και οι δύο γνωρίζουν ότι δεν υπάρχει σεξουαλικό ενδιαφέρον μεταξύ τους ωστόσο μοιράζονται κοινά ενδιαφέροντα και υπάρχει καλή επικοινωνία και συνεννόηση.