Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 23 Νοεμβρίου 2010.

?

Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα;

  1. Ναι, αμέ.

    132 vote(s)
    68,8%
  2. Χλωμό.

    60 vote(s)
    31,3%
  1. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Με προβληματίζετε. Δεν έχω σκοπό να το αμφισβητήσω αλλά η αλήθεια είναι πως το έβλεπα σε μικρότερες ηλικίες, όχι τώρα.
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Τι να σας πω, θα σας γελάσω και δεν το θέλω. Δεν είμαι εκατομμυρίων ετών, μεγαλοδείχνω.
     
  3. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Κάποια χρόνια πίσω πίστευα πως όταν και αν επέλθει σεξουαλική επιθυμία ανάμεσα σε έναν άνδρα και μια γυναίκα παυει η φιλία. Έκανα λάθος φυσικά. Δυο φίλοι μπορούν να κάνουν σεξ και να παραμένουν φίλοι. Παρ' όλα αυτά οι καλύτεροι μου φίλοι ήταν πάντα γένους αρσενικού. Χωρίς σεξ. Με άριστη επικοινωνία. Με εξομολογήσεις και εσώψυχα που ποτέ δεν είπα σε καμία γυναίκα φίλη μου. Ο καλύτερος φίλος, ο κολλητός μου το άλλο μου μισό με τον οποίο λέγαμε αμέτρητα σεξουαλικά υποννοούμενα αλλά ποτέ μα ποτέ δεν θελήσαμε κάτι παραπάνω δε ζει πια. Με την απώλεια του χάθηκε και ένα κομμάτι μέσα μου. Γενικότερα η επικοινωνία μου με το ανδρικό φυλο είναι πολύ πιο επιτυχημένη. Σε όλους τους τομείς.
     
  4. John44

    John44 Regular Member

  5. Kalpop

    Kalpop New Member

    Υπάρχει. Ο καλύτερος μου φίλος είναι άντρας. 8 χρόνια είμαστε φίλοι. Μπήκε φρεντζοουν και κάνουμε παρέα
     
  6. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Αν ειχες μπει εσυ φρεντζοουν θα ησασταν 8 χρονια φιλοι;
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου.
     
  8. Kalpop

    Kalpop New Member

    Μόνο με την προϋπόθεση ότι θα έβγαινα από το φρεντζοουν όμορφα και ήσυχα και θα με σεβόταν
     
  9. garfield83

    garfield83 Regular Member

    Υπάρχει αν γνωρίζονται από μικρή ηλικία, αν έχουν γνωριστεί σε φάση ενήλικη και κάνουν παρέα, από πίσω πάντα θα υπάρχει η προσμονή για κάτι παραπάνω τουλάχιστον για έναν από τους 2 Δεδομένα δε ότι για να έχουν δέσει σε μεγάλη ηλικία και να παίζει παρεακι τότε σημαίνει ότι περισσότερα είναι αυτά που τους ενώνουν πάρα αυτά που τους χωρίζουν, άρα σε κάποια συνθήκη θα κατέληγαν μαζί. Δλδ όταν γνωρίστηκαν ο ένας απο τους 2 να είχε σχέση ή και οι 2 και σε κατάσταση που θα ήταν και οι 2 μόνοι τους να μην μείνουν φίλοι που μας φέρνει στο αρχικό ότι δεν ήταν ποτέ στην ουσία φίλοι..
     
  10. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Fightclub χρονιά πρώτη. Έχει αναλυθεί εκτενώς.
     
  11. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor


    Εδώ υπάρχει και μία άλλη εκδοχή....friends with benefits  

    Όμως έχετε δίκιο, συχνά τέτοιου είδους φιλίες είναι αληθινές και αντέχουν στο χρόνο.