Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 23 Νοεμβρίου 2010.

?

Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα;

  1. Ναι, αμέ.

    132 vote(s)
    68,8%
  2. Χλωμό.

    60 vote(s)
    31,3%
  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Η φιλια ειναι σαν την αναλογικη: Μονο η απλη ειναι αγνη και ανοθευτη.
    Οταν μπλεκεται με τον ερωτισμο ,που εξ ορισμου εμφιλοχωρει στη σχεση αναμεσα σ'ενα αρσενικο κι'ενα θηλυκο νοθευεται ,δεν ειναι το ιδιο συναισθημα που νοιωθουν δυο αντρες μεταξυ τους.
    Ακομα και η φιλια αναμεσα σε δυο γυναικες δεν ειναι το ιδιο στις περισσοτερες τουλαχιστον περιπτωσεις.
     
  2. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Μια γυναίκα και ένας άντρας κατά την γνώμη μου μπορούν μια χαρά να είναι φίλοι , φτάνει να μην υπάρχει σεξουαλικό ενδιαφέρον απο καμμία απο τις δυο μεριές.

    Υπάρχει ωστόσο και το ενδεχόμενο των fuck buddies αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία ....
     
  3. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Εχω φιλια με γυναικα που αντεχει για πανω απο 12 χρονια!

    Δεν πιστευω οτι μπορει να υπαρχει αληθινη φιλια, εαν υπαρχει ο ποθος,κ το παθος το ερωτικο .

    Πιστευω οτι μια ειλικρινη φιλια ενος ανδρα κ μιας γυναικας μπορει να υπερτερει ακομη κ μιας ανδρικης φιλιας!

    Οι καλες φιλες παντα ειχαν να μου προτεινουν μια καλη τους φιλη να γνωρισω. 
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Εχω πολλους καλους φιλους αντρες μερικους δε κολλητους εντελως "αντροφιλεναδες" τους λεω αστειευομενη .. τι κι αν εχω κανει η θα κανω σεξ μαζι τους? δεν χαλαει σε τιποτα τη φιλια μας , στο κατω κατω και με τις φιλες μου κανω σεξ  
     
  5. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Τα παντα,ολα
    Χαλλλλλαρα 
     
  6. subversion

    subversion Regular Member

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Ξέρω ότι μπορούν να είναι.Νομίζω προκύπτει πιο σπάνια απ'ότι η φιλία μεταξύ ομοφύλων.Το ότι σπανίζει,το εκλαμβάνω σαν μια μορφή "αναπηρίας" στις διαπροσωπικές μας σχέσεις.
     
  7. MastroMitsos

    MastroMitsos New Member

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    θελεις να γινουμε φιλοι thaleia?
    θα το ηθελα παρα πολυ ειλικρινα! 
     
    Last edited: 24 Νοεμβρίου 2010
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    μολις αποδεχτηκα τη φιλια σου μαστρομητσο
    εισαι ηδη εικονικος μου φιλος  
     
  9. erosgr

    erosgr New Member

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Δύσκολο..εως πολύ δύσκολο....δεν έχω γνωρίσει προσωπικά κάτι τέτοιο στο περιβάλλον μου.
    Οχι ότι αποκλείω να συμβεί , κάτω απο κάποιες προυποθέσεις , αλλά σίγουρα αποτελεί μια πολύ μικρή πιθανότητα.
    Φιλους , πραγματικούς , άνδρες και γυναίκες , δεν έχω γνωρίσει μέχρι τώρα, σε αυτή τη ζωή...
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Ένας άντρας και μια γυναίκα μπορούν να είναι φίλοι αλλά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ικανοί για φιλία, έτσι και αλλιώς...
     
  11. Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Ναι, αμέ


    οι περισσότεροι φίλοι μου είναι άντρες
    με κάποιους από αυτούς ποτέ δεν έχει τεθεί ζήτημα ερωτισμού
    με κάποιους άλλους έχει τεθεί, όμως είτε το ξεριζώσαμε από την ρίζα γιατί είδαμε πως η φιλία μας είναι πιο ισχυρή από κάτι άλλο είτε το έκοψα εγώ ( είτε εκείνος) γιατί δεν ήταν αμοιβαία τα αισθήματα

    ειλικρινής φιλία μπορεί να υπάρχει όμως, ναι
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Mπορούν ένας άντρας και μια γυναίκα να είναι φίλοι;

    Ναι. Η δική μου εμπειρία, μου έχει δείξει ότι υπάρχει φιλία άντρας και γυναίκας χωρίς να εμφιλοχωρεί σεξ. Τί περίεργο. Αλλά είμαι μάλλον από τις λίγες γυναίκες φαίνεται, που δεν κατουριέμαι από επιθυμία για κάθε άντρα, αλλά μόνο για συγκεκριμένους άντρες. Ευτυχώς έχω φίλους αντίστοιχους άντρες. Οι φιλία μου μαζί τους είναι μακροχρόνια βαθιά και έντιμη.

    Έχω την αίσθηση ότι είναι προς μεγάλο όφελος για μια γυναίκα να ξέρει να απολαμβάνει το άλλο φύλο σε όλες τις διαστάσεις, εκφάνσεις και εκφράσεις του μέσα από διάφορους εκπροσώπους του. Το ίδιο και για έναν άντρα.