Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

M/s συμβίωση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 20 Δεκεμβρίου 2019.

  1. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Το τι ζεί ο καθένας παραμυθα στην ζωή του είναι δικό του καπέλο  
    Κι άλλοι ζούνε παραμυθα μαζί 10 χρόνια..
    Και κάθονται σε καλαμιές και σε καλάμια ο καθένας ξεχωριστά!
    Αφου τα βλέπω να μήν τα πω;
    Μην κουράζουμε αυτούς που πραγματικά ενδιαφέρονται να διαβάσουν το νήμα σοβαρά!
    Είπα ότι όλα γίνονται..και έθεσα και απόψεις από κάτω με τόν τρόπο που μπορούν να γίνουν (είναι η άποψη μου).

    Παρ όλα αυτά το έχω ξανά πει.. δεν έχω θέμα που τρολαρεις  
     
  2. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Η συζήτηση ορίζεται απ' το νηματοθέτη. Υπάρχουν πολλά θέματα διαφορετικά και μπορούν να ανοιχτούν περισσότερα. Να αφήσουμε το D/s και το TPE στην ησυχία τους. Δεν ενδιαφέρονται όλοι για όλα και ούτε μπορούν να συμμετέχουν οι πάντες στα πάντα.
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Συνδυάζετε μεταξύ τους με σχέση αιτία-αιτιατό δυο ασύνδετα πράγματα. Δεν είναι η παρουσία/απουσία ελέγχου που κάνει εφικτή μια M/s.
    Μηνύματα, τηλεφωνήματα και λοιπά είναι επικοινωνία, όχι - ή όχι αποκλειστικά - έλεγχος.
     
  4. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Το M/s γνώμη μου είναι.. ότι θέλει φυσική παρουσία!
    Καθημερινή και συμβίωση.
    Αν είναι απλά παιχνίδι το δέχομαι!
    (Καυλωστε μέχρι την Δευτέρα παρουσία)
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Τώρα διατυπώνετε κάτι τελείως διαφορετικό από την προηγούμενη σας τοποθέτηση, άσχετο με αυτό που σας αντιπαρέθεσα επίσης.  
     
  6. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Λέω ότι είναι σχεδόν βέβαια αδύνατον!
    Το όλα γίνονται.. είναι για αυτούς πού δεν ξυπνάνε και κοιμούνται με στερεότυπα και μανουαλ αγαπητή..
    Και νομίζω δεν είστε ένας εξ αυτών!
    Το έχετε δείξει άλλωστε με τις απόψεις σας και τον τρόπο που απαντάτε  
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ρε, δεν πα να χτυπάς τον κώλο σου κάτω, η αντίληψη και κατανόηση κάποιου σε κάτι (οτιδήποτε κι αν είν' αυτό) είναι άμεσα συναρτημένη με την όποια έκθεση/εμπειρία/πείρα του σε αυτό το κάτι...
    Και φυσικά όταν δεν υπάρχει έκθεση/εμπειρία/πείρα υπάρχει ένα ακατέργαστο θέλω, ένα ξεκούδουνο γουστάρω, που αναγκαστικά στηρίζεται σε κάτι μεταξύ φαντασίωσης και αναλογιών "άλλ' αντ' άλλα"...
    Συνοδεύεται πάντα με ένα "ουόχι, είναι όπως το λέω ιεγώ, επ'δής το λέω ιεγώ ευζουνάκι γουργό και γαμιούστι ούλοι τέτοιοι που 'στι", την βάση δηλαδή της σούπερ προσωπικής παραμύθας της διπλόπιτης με απ' όλα...
    Α, μα πχιά..!
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ναι αλλά αυτό δεν έχει απαραίτητα σχέση με το πόσο έντονα θα το βιώσει.
     
  9. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Ότι και καλά η Μεγάλη τεράστια πείρα.. φέρνει το σωστό αποτέλεσμα!
    Χάχαχαχαχαχα....
    Κλαίω ρε cad!
    15 χρόνια μόνο κώνους βλέπω!
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Με την ευκαιρία αυτή θα μπορούσατε να μας πείτε, αν θεωρείτε εσείς προσωπικά, ότι υπάρχει D/s και M/s
    Πάντα διατυπώνετε παρατηρήσεις και σχόλια αλλά δεν μπόρεσα να βρω μια ξεκάθαρη θέση σας για το θέμα αυτό.

    Αγαπητε @cadpmpc υπάρχει D/s και M/s ;
    Θα ήταν πολύ απλό αν απαντούσατε με ένα ναι ή ένα όχι.
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    τι κώνους ρε παιδιά? σας έχασα...
     
  12. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Gaming..
    Αλλάζεις τα παιχνίδια αναλόγως το παιχνίδι