Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

massage ποδιών και ηδονή

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος nasmar, στις 16 Ιουλίου 2007.

Tags:
  1. UnderYourFeet

    UnderYourFeet Regular Member

    Να σας πω την αλήθεια, κι εγώ που "έφαγα" το internet για να βρω τέτοιες πληροφορίες, δεν έβγαλα άκρη. Εδώ πρέπει να μας μιλήσει ειδικός, κάποιος με πείρα...
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    Ένας λόγος που το μασάζ στα πέλματα μπορεί να είναι τόσο ευχάριστο και που σχετίζεται με σημαντική βελτίωση στη διάθεση κάποιου, είναι ότι η περιοχή του εγκεφάλου που συνδέεται με τα πέλματα βρίσκεται δίπλα στην περιοχή που συνδέεται με τα γεννητικά όργανα. Μπορεί να υπάρχει κάποια νευρωνική επικάλυψη. Ο νευροεπιστήμονας V.S. Ramachandran έγραψε για ένα άτομο του οποίου είχε ακρωτηριαστεί το ένα πόδι και που βίωνε οργασμό στα φαντασματικό του πέλμα (1998: 36-37). "Στους χάρτες σώματος του εγκεφάλου, τα γεννητικά όργανα είναι δίπλα στο πέλμα" σημειώνει, και εικάζει ότι αυτό μπορεί να εξηγεί και τα φετίχ που έχουν κάποιοι με τα πόδια.


    πηγη: www.skepdic.gr
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Μου αρεσει, το λατρευω, οταν βλεπω τηλεοραση, να μου κανει μασαζ στις πατουσες, να μου γλυφει τα δαχτυλα και το πελμα, να βαζει το μεγαλο δαχτυλο στο στομα του, να τον χαστουκιζω που και που, αχ τι ομορφες στιγμες!!!!!!
    Αυτη ειναι η ζωη, μασαζ, ξυλο και χαστουκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  4. Polyxristikos Diakoptis

    Polyxristikos Diakoptis Regular Member

    Ναι ειναι πολυ ερεθιστικο και για εμενα.Ομως φαινετε οτι λιγες γυναικες φαινεται να τους αρεσει
     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τον ερωτισμό. Τα πόδια είναι για να δίνουμε ΚΛΩΤΣΙΕΣ...
     
  6. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: massage ποδιών και ηδονή

    Εχεις προσπαθησει να το δεις λιγακι διαφορετικα το θεμα? Αν οχι, σε συμβουλευω να προσπαθησεις. Ισως ανακαλυψεις μια κρυμμενη πτυχη, που μεχρι τωρα αγνοουσες.
     
  7. nasmar

    nasmar Regular Member

    Απάντηση: Re: massage ποδιών και ηδονή

    male part

    επειδή τα πόδια έχουν άμεση σχέση με τον ερωτισμό και επιστημονικά αλλα και εμπειρικά θέλω να αναλύσεις την παραπάνω ειρωνική σου διαπίστωση με επιχειρήματα.
    ας μην γράφουμε για να γράψουμε

    ας δούμε τι θα πουν και οι υπολοιποι του forum εδώ:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=9653
     
    Last edited: 24 Σεπτεμβρίου 2007
  8. mds

    mds Regular Member

    Απάντηση: Re: massage ποδιών και ηδονή

    Καλέ πως τα λέετε....πως τα λέτε......   
     
  9. Kits

    Kits Contributor


    με την ιδια λογικη... και το κεφαλι για να δινουμε κεφαλιες!!!
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: massage ποδιών και ηδονή

    Να διευκρινίσω μικρούλη. Τα ανδρικά πόδια εννοώ. Capisce?

    Γιατί τα δικά μου είναι ασφαλώς υπέροχα και για γλείψιμο και για τρίψιμο κλπ. Άσε δε τις κλωτσιές που ρίχνω.  
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: massage ποδιών και ηδονή

    Δεν χρειάζεται ιδιαίτερη προσπάθεια γιατί έγω το έχω κανει ήδη πάμπολες φορές χωρίς καν να μου αρέσει.

    Δεν αγνοώ πτυχές του ερωτισμού μου. Τις εξελίσσω, εφόσον ήδη υπάρχουν. Αν δεν υπάρχουν, σαφώς δεν επιλέγω να ακούσω τις συμβουλές αγνώστων.

    Μόλις ανακάλυψα μία πτυχή που μέχρι τώρα αγνοούσα. Πάσχω από την αβάσταχτη βεβαιότητα της φύσης μου. Λες να είναι κολλητικό;
     
  12. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: massage ποδιών και ηδονή

    Τοτε αλλαζει. Το παιρνω πισω αυτο που ειπα πριν.

    Ο καθενας γραφει αναλογα με το τι εχει στο μυαλο του εκεινη τη στιγμη! χαχα!!!

    Παντως dora_salonica οταν μιλαμε για ποδια εννοουμε τα γυναικεια ποδια (μια βολτα στο νετ θα σε πεισει). Τα ανδρικα ποδια ειναι ενα σπανιοτατο φετιχ, που το εχουν κυριως αυτοι που εχουν ομοφυλοφιλικες τασεις.