Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος BadMaster, στις 9 Ιουνίου 2010.

  1. froul

    froul New Member

    Απάντηση: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Εγώ πάντως,εδώ και 2 μέρες διαβάζω το φόρουμ.
    Τελικά ισχύει ότι την όλη φάση "την έχεις" από πριν.Απλά όταν μπαίνεις στα πιο βαθιά νερά,σίγουρα χρειάζεται αρχικά αρκετή προσοχή.
     
  2. Predator

    Predator Regular Member

    Απάντηση: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Δυο χρόνια τώρα, είχα 2 αξιόλογες δεσποινίδες υποτακτικές. Ακόμα θεωρώ τον εαυτό μου καθαρά εκπαιδευόμενο Dom. Και έχω μέλλον. Η πρώτη μου, ήταν άπειρη με ανεξάντλητες διαθέσεις. Η δεύτερη, γνώριζε άλλα πράγματα από μενα. Ήμουν και'γω ψάρακας, άπειρος. Τώρα έχω περισσότερη σιγουριά. Τι ανακαλύψαμε στην πορεία των σχέσεών μας? Να είμαστε οι εαυτοί μας, χωρίς να κρύβουμε τίποτα, χωρίς ντροπές. Και τι όμορφα που περάσαμε. Φοβίες, ενδοιασμοί, δυσανασχετισμός υπήρξαν. Φυσικό δεν είναι όταν ψαχουλεύεις κάτι καινούργιο?  
     
  3. Dante

    Dante Regular Member

    Re: Απάντηση: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Βρε ψυχή... Γίνεται και ΜΑΣΤΕΡ και μικρά;

    Ε δε γίνεται!
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Δεν ειναι θεμα τολμης αλλα λογικης
    ενας απειρος μαστερ ειναι σαν τον οδηγο που οδηγει χωρις να ξερει
    δηλαδη επικινδυνος.
    θεωρω οτι η καλυτερη λυση ειναι να θητευσει διπλα σε εναν εμπειρο μαστερ.
     
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Εδώ θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Επικίνδυνος δεν είναι ο Top που δεν έχει αποκτήσει αρκετή εμπειρία ακόμα, εφόσον έχει συναίσθηση του γεγονότος αυτού. Εφόσον γνωρίζει πως δεν έχει αρκετές γνώσεις και ικανότητες κάνει μικρά βήματα κάθε φορά, με αποτέλεσμα να εξελίσσεται. Αντίθετα, θεωρώ πως επικίνδυνοι είναι αυτοί που υπερεκτιμούν τις όποιες ικανότητές τους, αυτοί που θεωρούν τους εαυτούς τους "παντογνώστες", ασχέτως της εμπειρίας που διαθέτουν.

    Σιγά μην παρακολουθήσει και τετραετή κύκλο σπουδών που οδηγεί σε απόκτηση πιστοποίησης...
     
  6. Απάντηση: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Ποιος είναι ο άπειρος Μαστερ? κατά την γνώμη μου η κυριαρχία προυπάρχει, είναι έμφυτη όχι εμπειρική...
    Άπειρος μαστερ δεν σημαίνει κατα κανόνα τρελός ανώριμος η οτιδήποτε άλλο...
    Άσε που για να είμαι ειλικρινής πιστεύω πως Κυριαρχία και λογική είναι δυο πράγματα αλληλένδετα...πάνε μαζί αναγκαστικά.Κυρίαρχος χωρίς λογική δεν είναι καν κυρίαρχος...
     
  7. Απάντηση: Re: Απάντηση: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Μπράβο ρε παιδί...μικρός μικρός αλλά σωστός!!!

       
    Γιατί? περίεργο το βρίσκεις? άμα σου λείπει ένας τίτλος σπουδών βρε αδερφέ σε γνώσεις, να μην τον αποκτήσεις σε μαστεριλίκι? 
     
  8. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Μάλιστα honey
    Δηλαδή μάστερ γραφεί με κεφαλαία , ενώ υπο με μικρά
    Οποτε εμεις οι switch γΡαΦοΥμΕ κΑπΩς ΕτΣι  
     
  9. Dante

    Dante Regular Member

    Danos, μου βάζεις δύσκολα... Μήπως οι switch να γράφουν με τον κλασσικό τρόπο και οι υπο.

    κάπως έτσι όλα μικρά δηλαδή
     
  10. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Όχι διότι η κυρίαρχη πλευρά μου αυτή τη στιγμή μέσα μου επαναστατεί 
    Παρεμπιπτόντως , επειδή προφανώς είχες καιρώ να μπεις μέσα και δεν ξέρεις τι παίζεται , πρόσεχε 
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Λοιπόν, βρήκα τη λύση. Θα γράφετε σε greeklish. Έτσι, οι bottom θα υποπτεύονται πως είναι τρόπος να βγάλετε τον όποιο σαδισμό σας πάνω τους, ενώ οι Top θα το θεωρούν ικανό λόγο για ένα χεράκι ξύλο  

    Υ.Γ. Ναι, η ζέστη μ' έχει πειράξει από τώρα
     
  12. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: MASTER ΑΠΕΙΡΟΣ

    Σατανικο Durcet...