Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master και κοινωνικό status.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος S/M Healing, στις 19 Ιουλίου 2017.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν είναι αναγκαίο, και στην Κερά τους κάθονται αρκετοί εξ'αυτών  
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Οταν τ ακουω/διαβαζω αυτα, μου χτπανε καμπανακια....

    Καποτε μαλιστα, εκλεισα ραντεβου με μια υποψηφια, οχι το πρωτο, μετα απο εξοδο με μαυρο σακκακι.
    Και εμφανιστηκα επιτηδες με φορμα εργασιας. Δεν την ξαναδα.
    Και εζησε αυτη καλα, και Εγω πολυ καλυτερα  
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Τα ράσσα δεν κάνουν μεν τον παππά, αλλά αν τα φορέσεις για τέτοιον θα σε περάσουν οι πιο πολλοί. Πρόβλημά τους.  
     
  4. Illicit

    Illicit Regular Member

    Σας παραθέτω ενα απο τα αρχικα μου σχόλια γιατί ο καθένας εδώ λέει το μακρύ και το κοντο του:
    "Ας πουμε ότι ο κάποιος που δεν έχει στοιχειώδη μόρφωση και μια στρωμένη δουλειά ,δηλαδή όπως είμαι εγώ,δεν είναι στις επιλογές μου. Σίγουρα είναι και θέμα χαρακτήρα και προσωπικότητας, αλλα όσο αφορα την πρωτη εντύπωση, μετα το θέμα της εμφάνισης σαφεστατα, το να έχει κάποιος λιγότερα προτερήματα απ' οτι εχω εγώ είναι μειονέκτημα. Καλώς ή κακώς είμαι μια γυναίκα και εμφανίσιμη ,με στρωμένη δουλεια αρκετά δραστήρια και δυναμική ,ιδανική για αφεντρα θα έλεγα,οποτε για να μην επικρατήσει το κυρίαρχο του χαρακτήρα μου θα πρεπει κάποιος άντρας να έχει έστω και λιγα περισσότερα απο εμένα. Αυτό δεν αφορα μονο το χρηματικό κομμάτι, αλλα και το μορφωτικό και το κομματι του χαρακτήρακαι της προσωπικότητας. Πιστεύω να σας καλυψα"
    Ηθελα πραγματικα να ξέρω απο που προέκυψε οτι εγώ θέλω μεγιστάνα....
     
    Last edited by a moderator: 10 Απριλίου 2018
  5. Illicit

    Illicit Regular Member

    Δες τώρα που εντελώς τυχαία ο μάστερ μου έχει κοιλιακούς....έχει τζιπ παρόλαυτά που τα λατρεύω, έχει στάτους γιατί είναι ηθοποιός και ξέρεις γιατί ολα αυτά....;;; ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!
    Γιατί και εγώ Εχω λεφτά και δεν χρειαζεται να φάω τα δικά του.και κοιλιακους εχω ,αλλα δεν ειμαι διασημη...ακομα...γιατι με τη δουλεια που κανω μπορω να γινω!
    ε ρε λύσσα κακιά...πραγματικα! Ποιο είναι ακριβως το πρόβλημα σου; αφραγκος εισαι και βγαζεις χολή;
     
    Last edited: 10 Απριλίου 2018
  6. Illicit

    Illicit Regular Member

    Τι να πω....πραγματικα...ένας λογικός άνθρωπος που διάβασε αυτά που γράφω. Εγω μπορεί να βγάζω 1500 (που δεν βγάζω μονο τοσα... το λέω) και να θέλω να βγάζει και ο άλλος τοσα αλλα όχι λιγότερα. Ζήτησα εγώ τον εφοπλιστή; Να συγκεντρωθουμε λιγάκι.
     
  7. Illicit

    Illicit Regular Member

    1) φυσικα,αν και θα ηταν λίγο δύσκολο σαν υπάλληλος να έχει σχεδόν όσα βγάζω εγώ, αλλα δεν θα είχα θέμα.
    2) για την προσωπικοτητα του άντρα θεωρώ πολύ κακό να μην εργάζεται. Ο εισοδηματιας δεν είναι ουτε σαν ελάχιστη σκέψη στο μυαλό μου. Μου αρέσουν οι εργατικοί άντρες γιατί είμαι και εγώ τρομερά εργατική, καθώς Εχω τρεις δουλειές
     
  8. skia

    skia Contributor

    To συγκεκριμένο ποστ σας δεν το είχα δει. Ομολογώ ότι μου δίνει τις απαντήσεις που ήθελα. Δεν είπα όμως ότι ζητάτε μεγιστάνα. Θα ήθελα να το διευκρινήσω αυτό  
     
  9. Illicit

    Illicit Regular Member

    Οχι δεν μιλησα για εσας.Λοιπόν αγαπητέ μου ηταν ενα απο τα αρχικα μου σχόλια,το δεύτερο εαν δεν με απατά η μνήμη μου. Και ξαφνικα αρχισε η συζήτηση να γίνεται συζήτηση διαλείμματος στο προαύλιο του σχολείου με επίπεδο ηλικιακό τα 14 χρόνια.Εγώ αγαπητέ μου δεν ξεσκιζομαι όλη μέρα στη δουλεια και να προσπαθώ κάθε χρονο να πάω μπροστά για να φτάσω στα 39 μου να κάνω βήματα προς τα πίσω στη ζωή μου. Ενας τεμπέλης ή ένας με κόμπλεξ κατωτερότητας δεν περιμένω να καταλάβει. Ευχαριστώ για την υπομονή σας και φυσικά δεν αναφέρομαι σε εσάς με αυτά που λέω. Αμφιβάλλω εαν κανένας τα διάβασε αυτά που έγραφα....
     
    Last edited: 10 Απριλίου 2018
  10. Illicit

    Illicit Regular Member

    Επειδή προφανώς αγνοειτε το σχόλιο μου για το θέμα σας το παραθέτω και εσάς:

    "Ας πουμε ότι ο κάποιος που δεν έχει στοιχειώδη μόρφωση και μια στρωμένη δουλειά ,δηλαδή όπως είμαι εγώ,δεν είναι στις επιλογές μου. Σίγουρα είναι και θέμα χαρακτήρα και προσωπικότητας, αλλα όσο αφορα την πρωτη εντύπωση, μετα το θέμα της εμφάνισης σαφεστατα, το να έχει κάποιος λιγότερα προτερήματα απ' οτι εχω εγώ είναι μειονέκτημα. Καλώς ή κακώς είμαι μια γυναίκα και εμφανίσιμη ,με στρωμένη δουλεια αρκετά δραστήρια και δυναμική ,ιδανική για αφεντρα θα έλεγα,οποτε για να μην επικρατήσει το κυρίαρχο του χαρακτήρα μου θα πρεπει κάποιος άντρας να έχει έστω και λιγα περισσότερα απο εμένα. Αυτό δεν αφορα μονο το χρηματικό κομμάτι, αλλα και το μορφωτικό και το κομματι του χαρακτήρακαι της προσωπικότητας. Πιστεύω να σας καλυψα"
     
  11. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @Illicit όλα καλά με την λογική σας αρκεί να αποφύγει, όποιος λειτουργεί έτσι, την σκόπελο του ανταγωνισμού, της ανταγωνιστικής σχέσης με τον Κ.
     
  12. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Παρότι δε συμφωνώ με τη θέση σας, ούτε διαφωνώ εντελώς να το διευκρινίσω αυτό, ειδικά σε όσα αναφέρατε εκτός του οικονομικού. Αναμφίβολα το καλύτερο κρεβάτι μου το έδωσε μια κοπέλα που δούλευε σε βίντεοκλαμπ, αλλά την καλύτερη επικοινωνία ως τώρα και μάλιστα άλαλη σε πολλές περιπτώσεις, την είχα με μια μαθηματικό. Θα μπορούσα να δω τα πράγματα απ' τη σκοπιά που τα εξετάζετε, όμως πραγματικά, τα παρακάτω χρειάζονταν; Αλήθεια όμως;

    Και για να σας απαλλάξω απ' τον κόπο να ασχοληθείτε με το δικό μου κόμπλεξ, δεν έχω τζιπ ούτε είχα, ούτε θέλω, δεν έχω κοιλιακούς φέτες κι ούτε προσπάθησα ποτέ ν' αποκτήσω, αλλά κάλλιστα μπορεί να ζηλεύω το τζιπ και τους κοιλιακούς φέτες και τα φώτα της δημοσιότητας και πάλι όμως πιστεύω τα παραπάνω δε σας χρειάζονταν.