Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master και κοινωνικό status.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος S/M Healing, στις 19 Ιουλίου 2017.

  1. Illicit

    Illicit Regular Member

    Νομιζω οτι οι κλέφτες και οι απατεώνες δεν ειναι του χαρακτήρα μου. Οι άνθρωποι που εργάζονται σκληρά είναι. Η ίδια δουλεύω σκληρά απο τα 14 και δεν δέχομαι τίποτα λιγοτερο απο τους άντρες που συναναστρεφομαι. Πιστεύω να σας ικανοποίησε η απάντηση μου.
     
  2. Illicit

    Illicit Regular Member

    Κάποιος που βγάζει λιγότερα για μένα σίγουρα είναι κατώτερος ναι. Ξεκάθαρα. Κάποιος που βγάζει παραπανω απο μένα θα πρεπει μετα να εξεταστεί,εαν μου επιτρέπεται η έκφραση, και σε αλλα θέματα κυρίως προσωπικότητας. Σε κάποιον όμως που βγάζει λιγότερα δεν θα προχωρουσα παραπανω σε γνωριμία
     
  3. Illicit

    Illicit Regular Member

    Εδώ είναι η διαφορετικότητα μας. Οσο και να το έχει στα δικά μου ματια δύσκολα θα ειναι ορατο. Μια δυναμική και στην κοινωνικη ζωή κυριαρχη γυναικα για να παραδώσει τον έλεγχο ,που είναι απαραίτητο για την ισορροπία του μυαλού της, χρειάζεται πολλά περισσότερα.
     
  4. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Το να θεωρείται ανθρώπινο προτέρημα η στρωμένη δουλειά κάποιου ,ειναι το λιγότερο θλιβερό ...
    Οι δημόσιοι υπάλληλοι θα πρεπει να ειναι το μεγαλύτερο κομμάτι της bdsm κοινότητας λογικά ...
     
  5. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Αν δουλεύουν απο τα 17 κόβονται ;;
     
  6. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Ωραία ,εισαι αυτόματα κατώτερη δηλαδη απο όσους τυχαίνει να βγάζουν παραπάνω λεφτα απο εσένα ...
     
  7. Illicit

    Illicit Regular Member

    Ναι εφόσον έχουν και ισχυρη προσωπικοτητα ,την οποία εχω τονίσει αρκετές φορες,και βλέπω οτι το αγνοειτε επιδεικτικά. Αυτό επιδιώκω. Πιο ειλικρινή απάντηση δεν θα μπορούσατε να πάρετε απο εμένα.
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Είναι κατώτερος από εσένα ή κατώτερος από το baseline των κριτηρίων σου;
     
  9. Illicit

    Illicit Regular Member

    Η ειρωνία δεν είναι του χαρακτήρα μου και είναι κατώτερη του εγκεφαλικού επιπέδου μου ,οποτε θα σας αφήσω να συνεχίσετε μόνος σας. Νομιζω οτι πιασαρε το νόημα αυτών που γράφω και εσκεμενα για δικους σας ψυχολογικούς λόγους, το αγνοειτε.
     
  10. Illicit

    Illicit Regular Member

    Είστε σε καλό δρόμο σκέψης. Σε μια δυσκολη στιγμη οικονομική για παράδειγμα στη σχέση ,γιατί κάνω σχέσεις και όχι μονο σεξ, φανταστείτε λίγο ποιος έχει το έλεγχο εν τελη;
     
  11. Don T

    Don T New Member

    Συμφωνώ σε μεγάλο ποσοστό, αλλά δεν είναι το μόνο κριτήριο. Για να δεί κανείς κάποιον ανώτερο του, ένα κριτήριο μπορεί να είναι τα χρήματα, άλλο η καταξίωση, άλλο το εξαιρετικό μυαλό... Επίσης η αύρα που περιβάλλει κάποιον/κάποια, η σιγουριά.. Γενικά ότι μπορούμε να θαυμάσουμε και να μας κάνει να "παραδεχτούμε" έναν άλλο. Φυσικά αυτά είναι προσωπικές απόψεις ..

    Σημ.: Στο θέμα του χρήματος, συμφωνώ με την @Illicit ως προς το ότι δεν μπορεί ο ένας να έχει πολλά και ο άλλος τίποτα. Προκαλεί θέματα...
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Κανονικά δεν θα πρεπε να μένω ενεή με αυτά που διαβάζω, αλλά με υπερβαίνει!
    Το μικροαστικό bdsm είναι εδώ, ενωμένο, δυνατό! (Και μας διαλύει τις φενάκες μιας κάποιας εξέλιξης μέσα στα χρόνια).
    Έρμε Master, με πόσες υπαρξιακές αγωνίες θέλουν να σε ντύσουν και να σε διαμορφώσουν κάθε λογής χειριστικά και ανερμάτιστα υ;