Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Master και κοινωνικό status.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος S/M Healing, στις 19 Ιουλίου 2017.

  1. Illicit

    Illicit Regular Member

    Προφανως και το κόμπλεξ του ελληναρα δεν θα σας αφήσει ποτε να καταλαβετε αυτό που λέω. Γι αυτό κάποιοι προχωράνε και κάποιοι μένουν στάσιμοι για να κραζουν τους πρωτους. Αυτό θα κατατάσσει παντα κατώτερο με όλη τη σημασία της λέξης αυτους που ψάχνουν δικαιολογίες στη ζωή τους για την αδυναμία χαρακτήρα και την τεμπελιά τους. Κρίμα.
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Μπορώ να σας πω έναν λόγο να έχετε Κ "που δεν έχει δυνατότητα να κάνει ταξίδια", τα ταξίδια έπαψαν να ενδιαφέρουν και εσάς, αφού πήρατε ό,τι ήταν να πάρετε από αυτά, και τώρα σας νοιάζει αυτό που έχει να σας προσφέρει η σχέση με τον Κ.
     
  3. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Ε αφήστε και εμάς τους κατώτερους εγκεφάλους να γουστάρουμε λιγο ...κακό δεν κάνει ...
     
  4. Illicit

    Illicit Regular Member

    Οσο ζω θα ταξιδεύω! Δεν θα σταματήσω μέχρι να πεθάνω.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    υποθέτω πως δεν αναφέρεστε σε λοχίες και δεκανείς. υποθέτω, επίσης, πως κατανοείτε σαν μέτρο ισχύος την οικονομική πρόσοδο. κατανοητό, εν μέρει, αλλά αποσπασματικό μόνο του. ασπρόμαυρο, για να συνεχίσει η συζήτηση περί ρεύματος λυμπεράκη.
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Μάλιστα,ναι έλα ντε...είναι πολύ δύσκολο να καταλάβω,είμαι χαζή κι ευχαριστώ πολύ για την υπενθύμιση αν και δε χρειαζόταν.

    Μπορεί το δικό μου μήνυμα λοιπόν να μην ήταν σαφές.
    Ανέφερα δυο προτάσεις που έχουν τελείως διαφορετική σημασία μεταξύ τους.Ή το ένα λοιπόν ή το άλλο.

    Εδώ είναι νήμα σχετικά με την κυριαρχικότητα και το κοινωνικό στάτους.
    Άλλο επιλέγω στη ζωή μου κυριαρχικό που να πληροί κάποιες προϋποθέσεις και τελείως άλλο αυτές τις προσωπικές προϋποθέσεις να τις βάζω ως κριτήρια κυριαρχικότητας...

    Η πρώτη κατηγορία δε πρέπει να μπερδεύεται με τη δεύτερη και γι' αυτό έγραψα.
     
    Last edited: 9 Απριλίου 2018
  7. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Οποτε αν κάποιος σε απορρίψει γιατι έχει παραπάνω λεφτα απο εσένα ,θα το δεχτείς σαν κάτι φυσιολογικό ας πούμε ,σωστα ;;
     
  8. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Δηλαδή εγώ λόγω οικονομικού στάτους το μόνο δικαίωμα που έχω είναι να είμαι m. Ενδιαφέρον.
     
  9. Illicit

    Illicit Regular Member

    εντελως και ειναι πληρως κατανοητο.αν και η σκλαβα πρεπει να ειναι κατωτερη, παρολαυτα με εχουν απορριψει και δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα με αυτο.ετσι ειναι η ζωη.δεν ειμαστε ολοι το ιδιο.ειτε μας αρεσει ειτε οχι...λυπαμαι που σας χαλαω το συννεφακι σας
     
  10. Illicit

    Illicit Regular Member

    Μαλλον δεν τα διαβασατε ολα που εχω γραψει αγαπητε.Εχω τονισει απειρες φορες το θεμα της προσωπικοτητας.Και δεν ειπα οτι ο αλλος θα πρεπει να ειναι μεγιστανας.απλα να μην εχει μικροτερο πορτοφολι απο το δικο μου.καπου χασατε μερικα σχολια.Εαν λοιπον συνδιαζετε ενα καλο πακετο προσωπικοτητας, εμφανισης, χρηματων και κοινωνικου στατους θα μπορουσατε να εχετε πολυ καλες και περισσοτερες σκλαβες.το τι επιλλεγει ο καθενας να κανει δεν εφορα κανεναν.μπορεις να εισαι οτι θελεις και να ψαχνεις οτι θελεις. κουμαντο στο βρακι του καθενος δεν θα κανω εγω.Ουτε θα κρινω τι ειναι σωστο και λαθος, οπως οριζετε οι περισσοτεροι στη συζητηση αυτοι οταν δεν σας βολευει αυτο που ακουτε.
     
    Last edited: 9 Απριλίου 2018
  11. Illicit

    Illicit Regular Member

    Αποχωρω απο την κουβεντα γιατι δεν μου αρεσει να επανλαμβανομαι και δεν ειμαι υπευθυνη για το τι καταλαβαινει ο καθενας, μονο γι αυτα που λεω.Και αυτα που λεω ειναι ξεκαθαρα.Επισης εχει υπεροχη μερα και ειναι κριμα να τη σπαταλαω σε επιθεσεις...καλη συνεχεια σε ολους.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @Illicit Επειδή γράφετε και ξαναγράφετε για ανωτερότητα/κατωτερότητα υπενθυμίζω ότι είναι διαφορετικό να μιλάμε για τα λεφτά ως baseline για ένα συγκεκριμένο τρόπο ζωής και διαφορετικό πράγμα να τα συσχετίζουμε με το ποιόν του ανθρώπου που τα βγάζει.

    Συνεπώς η πρόταση "θέλω να βγάζει περισσότερα από εμένα ώστε να διατηρήσω τα ίδια standard ζωής που έχω τώρα" σημαίνει τελείως διαφορετικά πράγματα από το "βγάζει λιγότερα λεφτά άρα είναι κατώτερος".

    Ξεκαθαρίστε ποιο από τα δύο εννοείτε.