Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Moναξιά ή ελευθερία;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 11 Ιανουαρίου 2015.

  1. stratos83

    stratos83 Regular Member

    Ο άνθρωπος είναι ον φύσει κοινωνικό και πολιτικό. Αυτός που μπορεί να ζήσει μακριά απ’ τις ανθρώπινες κοινωνίες είναι είτε θηρίο είτε θεός.

    Αριστοτέλης, 384-322 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος
     
  2. Μόνο αυτός που αντέχει τη μοναξιά μπορεί να είναι ελεύθερος.

    Πελέας
    (έρχονται τα γιαούρτια  )
     
  3. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    I just want to sail away
    From it all
    Freedom is impossible
    This I know
    I can't find it in no bedroom
    Or wherever it is I run and hide
    And I never did find it
    By anyone's side
     
  4. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Κανένα γιαούρτι. Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου. Επέτρεψε μου όμως να κάνω μια παρέμβαση. Πολλοί άνθρωποι επιλέγουν να είναι μόνοι. Οι λεγόμενοι μοναχικοί. Για τους λόγους τους ο καθένας που δεν θα αναλύσουμε τώρα. Έχει μεγάλη διαφορά με την μοναξιά την οποία μπορεί να αισθάνεσαι ακόμη και μέσα σε μια συμπαθητική κατα τα φαινόμενα σχέση.
     
  5. Έχεις δίκιο. Η μοναχικότητα, όταν είναι επιλογή, θεωρώ πως εμπεριέχει αποδοχή και αυτογνωσία.
    Καμιά σχέση δε μπορεί να διώξει τη μοναξιά σου, γιατί είναι ο μόνιμος σύντροφός σου. Μόνο εσύ μπορείς να τα βρεις μαζί της...
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ναι, συμφωνώ, άλλο μοναχικότητα άλλο μοναξιά.
     
  7. η απόλυτη ελευθερία είναι ουτοπική κατάσταση,ακόμη και για τον πιο μοναχικό άνθρωπο
    η ευ-τυχία βρίσκεται στο δικαίωμα της ελεύθερης επιλογής μας,σεβόμενοι όμως,την ελευθερία του άλλου
     
  8. Soraya

    Soraya Guest

    Αποστειρομενες σχεσεις....

    Ενα κειμενο που εγραψα πριν λιγο καιρο και ποτε δεν ανεβασα....
    Δεν βρηκα τον λογο να το κανω...
    Δεν θα το παραθέσω ολο. Δεν υπάρχει λόγος...
    Ο τ ι γραφω δεν απευθύνεται σε κανεναν...
    Ειναι δικες μου σκέψεις βλεποντας την καθημερινότητα...

    Μιλατε για μοναξια και ελευθερία. Με πιανουν γέλια...
    Κάποτε λέγανε "γεννιέσαι μονος και πεθενεις μονος " το ενδιάμεσο κομμάτι της ζωης το άφηναν χωρίς να το αναφερουν υποθέτοντας πως ο άνθρωπος θα εχει κοινωνικούς δεσμους.
    Ποσο λαθος κανανε...
    Γεννιέσαι μονος, μεγαλώνεις σε μια ουτοπία και πεθαίνεις ελπιζοντας να την ζησεις....
    Η τρελα της εποχης μας. Ανθρωποι με κατεβασμένα βλέμματα. Οχι απο στεναχώρια... μην ξεγελιεσαι αγαπητέ.
    Τα βλεμματα ολων ειναι κολλημένα σε μια ψυχρη συσκευή. Απορροφά ολη τους την ζωη. Αυτο της δινει ενεργεια...
    Ψυχες που επικοινωνούν με αλλες ψυχες μιλια μακρια... αδιαφορώντας για τους ανθρώπους που ειναι διπ λα μας.
    Σχεσεις που αρχιζουν και τελειωνουν με ενα μνμ στο κινητο...
    Ερωτες που εξελίσσονται μεσα σε μια κλήση.
    Κορμια που αναβουν και σβηνουν μονα... βογκιτα σε ενα μοναχικο δωματιο...
    Όνειρα που γεννιούνται και πεθαίνουν σε μια στηγμη, για να γεννηθουν αλλα...

    Γελαω...

    Μιλάτε για ελευθερια...
    Οταν καθημερινα ανθρωποι υποφέρουν απο πεινα... αυτοκτονούν απο χρέη... μεταναστεύουν για ενα καλύτερο μελλον...
    Μιλατε για ελευθερια οταν εν.ετη 2016 η θαλασσα μας ξεβραζει πτώματα...
    Μιλατε για ελευθερια οταν κανεις μας δεν εχει φωνη και σθένος να πει οχι σε ολο αυτο το παραλήρημα που μας οδηγησαν λιγοι...

    Οταν δεν έχετε μαθει ουτε εχετε γευτει...

    Αυταπάτες μιας στιγμης που γεμιζουν μια ζωη... κι εσυ κουτε, μιλας για την επιλογη της μοναξιας σου...
    Soraya
     
    Last edited by a moderator: 13 Μαρτίου 2016
  9. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Κανένας δεν είναι πραγματικά ελεύθερος. Αυτή είναι η αλήθεια.
     
  10. noctem aeternus

    noctem aeternus Regular Member

    εγω ειμαι και αυτη ειναι η αληθεια μου. και ξερετε γτ ειμαι ελευθερος ? 
     
  11. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Γιατί δεν συνομιλείς με φανς;
     
  12. noctem aeternus

    noctem aeternus Regular Member

    οκ μολις συνομιλησα