Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Moναξιά ή ελευθερία;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 11 Ιανουαρίου 2015.

  1. obetientpearl

    obetientpearl Regular Member

    @xarkias @gazza
    Καλύφθηκα και υποκλίνομαι. Σα να μιλάω εγώ.
     
  2. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Ενστερνιζομαι την τοποθετηση σου και θα συμφωνησω μαζι σου @Desert Flower. Η μοναξια ειναι καλη σε καποιες φασεις της ζωης μας διοτι μας βοηθαει να εκτιμησουμε καποιες καταστασεις που ενδεχομενως να τις ειχαμε δεδομενες ή για να κανουμε μια ανασυνταξη των σκεψεων μας ωστε να αναβαθμιστουμε σαν ανθρωποι. Ακομα πιστευω οτι με αυτον τον τροπο μπορουμε να σκιαγραφησουμε τον εαυτο μας ωστε να διορθωσουμε καποια λαθη του παρελθοντος αλλα και του χαρακτηρα μας.. Το προβλημα ειναι οταν νιωθεις οτι αρχιζεις να εγκλωβιζεσαι σε αυτο το δωματιο που τα ερωτηματικα πολλαπλασιαζονται μερα με τη μερα..Ποσο ευκολο ειναι να δραπετευσεις απο αυτο και να ερθει η λυτρωση; Ποσο ευκολο ειναι να μην βαυκαλιζεσαι αλλα να επανελθεις σταδιακα στην πραγματικοτητα; Μπορεις να βρεις την ακρη στη ζωη αν εισαι εντελως μονος; Κι οταν η μοναξια αρχιζει και γινεται αβαστακτη ποιο μεσο μπορει να σε βοηθησει να βγεις απο αυτην και να κανεις ενα νεο ξεκινημα; (Δεκτες και σεβαστες ολες οι απαντησεις απο ολα τα μελη...)
     
  3. καλυτερα να εισαι μονος παρα με κακη παρεα......αντε και με ενα μοχιτο στο χερι  .......τιποτα δεν ειναι αβασταχτο..απλα το ξεπερναμε..
     
  4. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    Ενταξει,εμεις επιλεγουμε τους ανθρωπους που μας περιβαλλουν...Ενα moxito..?Τσιγκουνιες βλεπω...  
    Ειμαι τυχερος που εχω γνωρισει σπουδαιους ανθρωπους,απο τους οποιους καποιους τους εχω πολυ κοντα στη ζωη μου και στην καθημερινοτητα μου... 
     
  5.  
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μοναχικότητα, είναι ο πιο δυνατός διάλογος με τη ζωή μας...... ίσως.

     
     
  7. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Μείνε μαζί μου. Μου αρέσει να είμαι μόνος μου...
     
  8. αν αισθανεσαι μοναξια οταν εισαι μονος, εχεις κακη παρεα
     
  9. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Το να γραφεις σε καποιον είναι ο μοναδικός τρόπος να συνδυάζεις τη μοναξιά με την καλή παρέα.
     
  10. σε ευχαριστω...οι ανθρωποι που ζουν μοναχικη ζωη παντα εχουν κατι στο μυαλο τους για το οποιο θελουν μιλησουν   
     
  11. αν το εγραψες για εμενα αυτο,,αν και δεν ηταν κακοβουλο αυτο που απαντησα
     
  12. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    απορία: και πως γίνεται βρε Διώνη αυτό; εκτός αν θέλεις να έχεις περιορισμένη (οριοθετημένη) ελευθερία .. αλλιώς αυτά τα δύο απλά δεν συμβαδίζουν ..