Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DiDi, στις 16 Νοεμβρίου 2008.

  1. gaby

    gaby Guest

      έχω να πω ότι ίσως να ισχύει για άλλους, αλλά ότι για μένα η απόλαυση στην ερωτική ζωή και η συνειδητοποιημένη απόκλιση, αυτή που δεν πατάει στην αντίδραση στο παλιό οικογενειακό περιβάλλον, ούτε στην επίκληση αυτού, έρχονται όταν ο διάλογος με αυτό έχει κλείσει πια. Είναι τυχαίο ότι πολλοί που κατασταλάζουν στο BDSM με συγκεκριμένο στάτους και τους εκφράζει αυτό, είναι συχνά από 32-35 χρονών και πάνω;

    Συμπληρώνω ότι μάλιστα, το πώς είχαμε εκλάβει την τάξη που επικρατούσε στο οικογενειακό περιβάλλον ή ίσως την έλλειψη αυτής, ανετότατα μπορεί να συσχετίζεται με τους διάφορους ενδεχόμενους ψυχαναγκασμούς υποτακτικών και την πιθανή ακαμψία κάποιων Κυρίαρχων.

    Αυτό όμως, έχει να κάνει με το αν γινόμαστε σαδομαζοχιστές υπό την επίδραση του οικογενειακού μας περιβάλλοντος ή με το τι είδους σαδομαζοχιστές γινόμαστε;
     
    Last edited by a moderator: 21 Νοεμβρίου 2008
  2. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Βλέπω πλεκτό: μια σειρά καλή, μια ανάποδη.
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Γιά να το δεις καλύτερα, γιά κάνε τα μάτια σου λίγο έτσι:

     
     
  4. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Αποπροσανατολίζεις τον κόσμο!

    alnair, επειδή ήδη μου ζητήθηκαν συμβουλές μέσω πμ, τις έχω έτοιμες.

    Καλύτερα να το προσπαθήσεις πρώτα με χάρτινο. Κοιτάζεις μια εικόνα προσπαθώντας να μην κάνεις focus σε κανένα σημείο. Αυτό επιτυγχάνεται:

    α) είτε με το να αφήσεις τα μάτια σου να κοιτάνε βαθιά μέσα στην εικόνα. Σαν να ήθελες να δεις κάτι που βρίσκεται πίσω από το χαρτί που κρατάς, για παράδειγμα.
    β)είτε αν έχεις γυαλιστερό χαρτί, προσπαθείς να κοιτάς κάτι που καθρεφτίζεται πάνω του.

    Hints (από έμπειρο στερεογραμματάκια)!

    1. Ο τρόπος με τον οποίο κοιτάζουν τα μάτια εκείνη τη στιγμή, θυμίζει τον τρόπο που κοιτάζεις τα μάτια κάποιου όταν ενώσετε τις μύτες σας. Τα δύο μάτια φαίνονται σαν ένα στο κέντρο.

    2. Κάτσε μπροστά απο την οθόνη και ένωσε τους δείκτες σου - βάζοντας το ένα νύχι να ενωθεί με το άλλο οριακά- (καμιά 30αρα εκατοστά από τα μάτια σου). Κοίτα την οθόνη που είναι από πίσω τους, κάι όχι αυτούς. Θα σου εμφανιστεί ένα υπέροχο ιπτάμενο λουκανικάκι! Αν καταφέρεις να κρατήσεις τον ίδιο τρόπο εστίασης που είχες στους δείκτες σου και σε μια εικόνα, θα δεις το στερεόγραμμα.

    Αν δεν τα καταφέρεις έχω και άλλα τρικς!

    [Μου αξίζει βραβείο "Εκτός θέματος"] 

    @camera obscura: περίμενες να μην το κάνουμε παιδική χαρά μετά από αυτό;
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Κάνεις λάθος. Το cross eyed, είναι εναλλακτικός τρόπος, γιά να βλέπει κανείς τρισδιάστατα τα στερεογράμματα. Ψάξ' το, και θα δεις ότι έχω δίκιο...

     
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    Nαι, σιγά που με βοήθησαν  


    Από δε την εικόνα του μωρού, στο μόνο που κατάφερα να του μοιάσω ήταν, στο σούφρωμα των χειλιών...πάντως το ιπτάμενο λουκανικάκι κατόρθωσα να το δω και ήταν και κοκτέηλ!! Αλλά από πίσω του δεν είδα ουτε γιν, ούτε γιαν, ουτε τίποτα άλλο..
     
  7. Eri

    Eri


    Αρσενικο- σημα καλου κακου (η οπως αλλιως το λενε)- θηλυκο.....
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status


    MindMaster αγαπητότατε,
    χάρμα είσαι και ξυρισμένος!
     
  9. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    τελικα σε τι εξυπηρετει ο καθορισμος στατους και γιατι ειν απαρετητος?δε ξερω ειμαι νεος αλλα προθυμος να γνωρισω
     
  10. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    atasai, κάθομαι τόσες ώρες και δακρύζω μπροστά από την οθόνη μου, αλλά δεν βλέπω τίποτα περισσότερο. Κατέληξα ότι τελικά δεν υπάρχει τίποτα να δούμε στην εικόνα.
     
  11. Eri

    Eri

    Υπαρχει υπαρχει.....
     
  12. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    έχει δικιο η ερι, alnair υπαρχει, απλα δεν εισαι άξια να το δεις ακομα. wax on , wax off.

    ωρε atasai το εκανες εντελως hijack το νημα έτσι? αυτο το atasai είναι σομαλικό έτσι?

    αλλα τετοιο παθος με τα στερεογράμματα εχω να δω απο το 1995