Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DiDi, στις 16 Νοεμβρίου 2008.

  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Υπαρχει στατους "τσιγγανα ρομ"?
     
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Μεγάλο πρόβλημα που μαζεύτηκαν τόσοι ανώμαλοι εδώ μέσα. Σε λίγο θα μας πουν ότι το bdsm δεν έχει σχέση με το ένστικτο της αναπαραγωγής, ενώ εγώ ξέρω ότι έτσι εκδηλώνεται το σεξουαλικό ένστικτο, λόγω αλτρουισμού και οικογενειακής ηθικής.
    Διεστραμμένοι κι απολίτιστοι. Γίνεται αναπαραγωγή χωρίς καμουτσίκι;
     
  3. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Κορνήλιε σου άφησε κουσούρι αυτή η ανώριμη στάση της και αυτό είναι οφθαλμοφανές μάλλον εξόφθαλμος βρογχοκήλη. Μιλώ για τα γουρλωτά σου μάτια χαχαχαχα από τότε έτσι κοιτάς, έστω απλά κοιτάς?   




    Σίγουρα και υπάρχουν ξανθοί τσιγγάνοι ακόμα και εδώ στην Ελλάδα γιατί ως γνωστό όπου γης και πατρίς, εγώ στο Άμστερνταμ γνώρισα ένα ρομ κατάξανθο με μπλε μάτια και ήταν και κούκλος παρεμπίπτοντος.
     
    Last edited: 18 Νοεμβρίου 2008
  4. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός stat

    Φυσικά! αλλά δεν ήταν τόσο επιτυχημένο όσο το άλλο, το 'τσιγγάνα τουρκογύφτισσα" για το οποίο γράφηκε και το γνωστό άσμα!


    μα από εμένα πρέπει νατα μαθαίνετε όλα!

    Υμέτερος!
     
    Last edited by a moderator: 19 Νοεμβρίου 2008
  5. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορ

    Ωραια!!! Καλο θα ηταν να προστεθουν στα βδσμ στατους του φορουμ.  
     
    Last edited by a moderator: 19 Νοεμβρίου 2008

  6. Ναι το «κοίταγμα» από τότε μου έμεινε

    Με τιμή

    Ο αβγουλοματης σου
     
  7. Babylon

    Babylon Regular Member

    okey, okey, no worries  

    Νομιζω πως υπαρχει μια φυλη τσιγγανων που καταγονται απο βορεια και "θεωρουνται" η original φυλη η κατι τετοιο, κρατανε μεχρι σημερα τις ιδαιτερες παραδοσεις τους και διαφερουν αρκετα απο αυτους που ζουν στην Ελλαδα. Αλλα δεν θυμαμαι πως λεγονται, ισως οχι ρομ καπως αλλιως... Αν ειναι παντως να βρεις τις ριζες σου, πες μου να το ψαξω  
     
    Last edited: 18 Νοεμβρίου 2008
  8. Ypo_keno

    Ypo_keno Regular Member

    Απάντηση: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Για να καταλάβω και εγώ...... το θέμα μας εδώ είναι αν τα σεξουαλικά μου γούστα έχουν να κάνουν με το πώς με μεγάλωσε η μάνα μου????
    Μπορεί να γίνει ψυχανάλυση σε αυτό?
    Αν ναι, θα μπορούσα εγώ να μιλήσω για τον εαυτό μου? Μάλλον κατάλληλος θα ήταν ένας ψυχαναλυτής.
    Αν όχι, τότε μιλάμε τελείως υποθετικά.
    Το οικογενειακό μας περιβάλλον είναι υπεύθυνο για την διαμόρφωση της προσωπικότητας και εν μέρη του χαρακτήρα μας. Αυτό είναι γνωστό και δεν χρειάζεται ανάλυση.
    Η σεξουαλική έκφραση ως Κυρίαρχου/η ή υποτακτικού/η είναι όμως καθαρά προσωπική μας επιλογή, από την στιγμή που ξεκινάμε να βαράμε την πρώτη μαλακία μας (μέσα από τις φαντασιώσεις).
    Κάποιοι το ανακαλύπτουν λίγο ή αρκετά αργότερα. Δεν ευθύνεται η οικογένεια για όλες τις επιλογές μας.
     
  9. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Εγω γι'αλλου ξεκινησα γι'αλλου, κι αλλου εσεις με πατε!! 

    Τις οικογενειακες μου ριζες τις ξερω. Κραμα Ενετων, Κρητικων, Ηπειρωτων, Σικελιανων και πολυ πιθανον Τουρκων ειμαι.
    Τους βδσμικους προσανατολισμους μου ψαχνω, βασει του νηματος.
     
  10. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

      καλό δεν είνια αλλού να πηγαίνεις και αλλού να βρεθείς;;;;;

    εκκρεμεί μια απάντηση σου όμως !!!!!!!!!
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Άντε μπράβο... Επιτέλους... Που γίναμε όλοι Φρόιντ εδώ μέσα...
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Oικογενειακό περιβάλλον και καθορισμός status

    Εγώ είμαι Οστρογότθος. Οι Λογγοβάρδοι έχουν περισσότερες οικογενειακές επιρροές. Εμείς προτιμούσαμε τα γονίδια και αφομοιωθήκαμε.