Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

O Ναός του Βουδουσουμώντα ( Η "θρησκεία" BDSM ? )

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 1 Απριλίου 2015.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @gaby εγώ Face control δεν συνάντησα, απλά γιατί όταν ο/η οποιοσδήποτε/οποιαδήποτε τόλμησε καν να μου κουνήσει το δάχτυλο...
    Γιατί μην λέμε ότι θέλουμε, το δαχτυλάκι κουνιέται πολύ εύκολα...Πόσο μάλλον πριν "γευτούμε" τις αντιδράσεις του άλλου/ης...Του στυλ δεν ήξερες, δεν ρώταγες?
    Απλά τον/την έγραψα, εκεί που δεν πιάνει μελάνι...
    Για τον ερωτικό ανταγωνισμό, ποιος ανταγωνισμός? Εδώ μέσα τουλάχιστον...
    Που ειλικρινά δεν βρίσκω τίποτε το μεμπτό οι χρήστες να γνωρίζονται και να συναντιούνται (Του λόγου τ' αληθές την τωρινή μου σύντροφο εδώ την γνώρισα)...
    Έλεγα ότι πλέον εδώ σε λίγο οι περισσότεροι θα γίνουμε συγγενείς...
    Και το "αστείο" είναι ότι διάφοροι/ες, πάνε να κρυφτούν πίσω από την σκιά τους...
    Άλλο αν οι μισοί/ες γνωρίζουν τους άλλους/ες μισούς/ες...
    Και οι "φωνές" διαδίδονται...


    Ως προς την "μυσταγωγία" σέβομαι την άποψη σου...Αλλά είμαι εντελώς αντίθετος...Για μένα πάντα μιλάω...
    Αν για κάποιους το BDSM είναι θρησκεία, με αξίες/αρχές που δεν έμαθαν απ' το σπιτάκι τους η την ζωή τους....
    Το BDSM τους δίδαξε πραγματάκια πολύ όμορφα κατ' εμέ...
    Εγώ, συμπάθαμε, τα έμαθα αλλού...Για μένα το BDSM είναι απλά μια ερωτική έκφανση και τίποτ' άλλο...
    Και το BDSM, γιατί είμαι από κείνους, που έχει ανάγκη και από "διαλείμματα" που και που...
    Σωστό η λάθος, για μένα έτσι λειτουργεί...
     
    Last edited: 3 Απριλίου 2015
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ σίγουρα δεν θέλω...Όποιος θέλει, δικά του και να τα χαίρεται φίλτατε... 
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τελικά το BDSM είναι θρησκεία για ελάχιστους πιστούς ?
    - Ακριβώς. Δεν είναι όλα για όλους. Το «όσοι πιστοί προσέλθετε» δεν ισχύει στην συγκεκριμένη περίπτωση.

    Κρύβει μέσα του "μυστήρια", που είναι μόνο για τους απειροελάχιστους/ες "άξιους/ες", που θα φθάσουν μέχρι την Σαμοθράκη, για να παραστούν στα Καβείρια ?
    - Δεν είναι θέμα «άξιου/άξιας». Ο κάθε άνθρωπος είναι άξιος για κάποια πράγματα και ανάξιος για κάποια άλλα. Το θέμα είναι να θες να εντρυφήσεις στη φιλοσοφία του BDSM και όχι απλά να μπεις για να επωφεληθείς.

    Το BDSM είναι, η δεν είναι μορφή έκφρασης του ερωτισμού ?
    - Σαφέστατα. Εδώ ωστόσο υπάρχει μια ειδοποιός διαφορά: ΤΟ BDSM ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.

    Βλέπετε κάτι το κακό, στο να "τολμήσει" κάποιος/α να το προσεγγίσει ?
    - Οχι. Αρκεί να γνωρίζει τι ακριβώς θέλει/αποζητά και το αν είναι έτοιμος να ρισκάρει.

    Χρειάζεται BDSM face control/Βουδουσουμιάρικη αστυνομία/Ιερατείο που να επιτρέπει η όχι την είσοδο και την παραμονή στους "Αγίους Βουδουσουμιάρικους Τόπους" ?
    - Φυσικά και όχι. Ωστόσο εγώ θα επισημάνω ότι πολλοί πηγαίνουν στα Ιεροσόλυμα, αλλά όχι για τον ίδιο λόγο. Οι μεν για τουρισμό, οι δε για "προσκύνημα".

    Από την κοιλίτσα της μανούλας μας βγαίνουμε βουδουσουμιάρηδες/ισες ?
    - Η διαστροφή έχει ρίζες στην παιδική μας ηλικία. (Ψυχολόγοι/ψυχίατροι like this)

    ΒουδουσουμοΣταυροφόροι ενωθείτε ως προς υπεράσπιση του Ναού του Βουδουσουμώντα ?
    - Μαστιγώστε γιατί χανόμαστε!

    Μήπως θα ήταν πιο εποικοδομητικό, ν' ασχοληθούμε μόνο με την πάρτη μας ( αφού στο τέλος φαίνεται, ότι τίποτε άλλο δεν θα μας ενδιέφερε...) και να πάψουμε ν' ασχολούμαστε με τους/τις άλλες/ους ?
    - Επιτέλους, ήρθες στον σωστό δρόμο. Αυτό φωνάζω τόσο καιρό. Το ρούχο το φοράς, δεν σε φοράει. Ετσι και το BDSM το "φοράς" δεν σε "φοράει".