Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

O ζωδιακός κύκλος του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 12 Φεβρουαρίου 2006.

Tags:
?

Tι ζώδιο είσαι;

  1. Κριός

    55 vote(s)
    7,8%
  2. Ταύρος

    63 vote(s)
    8,9%
  3. Δίδυμος

    53 vote(s)
    7,5%
  4. Καρκίνος

    75 vote(s)
    10,6%
  5. Λέων

    49 vote(s)
    6,9%
  6. Παρθένος

    46 vote(s)
    6,5%
  7. Ζυγός

    48 vote(s)
    6,8%
  8. Σκορπιός

    84 vote(s)
    11,9%
  9. Τοξότης

    48 vote(s)
    6,8%
  10. Αιγόκερως

    53 vote(s)
    7,5%
  11. Υδροχόος

    64 vote(s)
    9,1%
  12. Ιχθύς

    68 vote(s)
    9,6%
  1. Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM

    Καλά, το κορυφαίο και αξέχαστο που έχω ακούσει ως απάντηση από Καρκίνο, όταν του είπα ότι χωρίζουμε, είναι "Εντάξει, πάντως να ξέρεις, εγώ δεν χωρίζω."

    οκκκκκκκκ
     
  2. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM



    Να χωρίσεις μόνη σου εγώ δεν σε χωρίζω .............

    κάπως έτσι σωστά ???

       
     
  3. Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM

    Χαχαχαχα!!! Μέσα έπεσες  
     
  4. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM



    χαχαχαχαχα

    είναι όλα ένα και ένα διαλεκτά (τα βρήκα φυσικά στο net δεν είναι δικά μου )

       
     
  5. Aytarxikozeygari

    Aytarxikozeygari New Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM

    Yδροχόος με ταύρο.Είναι σίγουρη χημεία...
     
  6. Alina

    Alina New Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM

    Tαύρος με ωροσκόπο Σκορπιό...
    τώρα αυτό είναι καλό ή κακό...? 
     
  7. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM

    Ωροσκόπος είναι το ζώδιο ή σημείο το οποίο ανατέλλει στον ορίζοντα τη στιγμή της γέννησης μας. Από αυτό αρχίζει το ωροσκόπιο μας & μπορούμε να το προσδιορίσουμε αν γνωρίζουμε την ακριβή ώρα γέννησης μας. Αντιπροσωπεύει το μεσουράνημα του πρώτου οίκου ο οποίος αντικατοπτρίζει τον πραγματικό μας εαυτό, αυτό που είμαστε. Μέσα από τον ωροσκόπο μας, κατανοούμε τις πραγματικές ανάγκες και σκέψεις μας που διαμορφώνουν την άποψη μας για τη ζωή και οι οποίες όταν εκφραστούν μας βοηθούν να νοιώσουμε ολοκληρωμένοι. Αντίθετα, το ζώδιο μας αντιπροσωπεύει αυτό που δείχνουμε στους άλλους και δρα ως βαρόμετρο των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών μας γνωρισμάτων. Εκφράζει το πως αντιμετωπίζουμε τη ζωή μας, αυτό που επιθυμούμε να προβάλλουμε ή να γίνουμε στη ζωή μας.

    Σκορπιός

    Ο ωροσκόπος στο Σκορπιό φανερώνει αποφασιστικότητα, αναζήτηση τελειότητας, ισχυρή θέληση και μυστικοπάθεια. Κλείνεται συνήθως στον εαυτό του και θα ανοιχθεί μόνο αφού γνωρίσει καλά τον άλλον και νοιώσει ασφαλής.Όταν παίρνει μια απόφαση κανένας δεν μπορεί να του την αλλάξει.

    Έχει εξαιρετική αντοχή και δύναμη θέλησης και τεράστια αποθέματα ψυχικής δύναμης. Επίσης ο ωροσκόπος στο Σκορπιό βγάζει προς τα έξω το πάθος του ανθρώπου που μπορεί να φτάσει στα άκρα. Συναισθηματικά είναι θερμός και ειλικρινής απέναντι στο σύντροφο του αλλά μισεί την απιστία την οποία ποτέ δεν θα συγχωρήσει.

    Διαθέτει έντονο μαγνητισμό και το μυστηριώδες και μυστικοπαθές ύφος του ελκύει τους άλλους.Επαγγέλματα που του ταιριάζουν είναι ζωγράφος, ποιητής, ντετέκτιβ, αστυνομικός, ενώ έχει ταλέντο στο γράψιμο στη ρητορική και στη μαγειρική.

    και ναι είναι καλός συνδιασμός το ζώδιο σου με τον ωροσκόπο σου και τα δυό σταθερά ζώδια που ταιριάζουν μεταξύ τους
     
  8. Alina

    Alina New Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM

    DragonLady ήσουν πολύ κατατοπιστική...
    σ ευχαριστώ... 
     
  9. mescalito

    mescalito New Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM

    Και έχω να συμπληρώσω στον Σκορπιό
    Πρέπει να ζητήσω να χωρίσουμε. Μάλιστα. Λοιπόν, θα του πω αυτό, κι αν αυτός απαντήσει εκείνο εγώ θα του πω αυτό, κι αν μου πει εκείνο εγώ θα απαντήσω το άλλο κι αν, κι αν, κι αν... γάμησε τα, πάμε πάλι από την αρχή...

    Στο σημείο αυτό να αναφέρω ότι είμαι Σκορπιός με ωροσκόπο Τοξότη. Δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να μου συμβεί τίποτα χειρότερο. Η χρονιά αυτή είναι η χειρότερη της ζωής μου, άρχισε να επεμβαίνει ο ωροσκόπος μου. Από τη μια να έχω έναν πολύπλοκο μηχανισμό σκέψεων και από την άλλη την ανεμελιά του τοξότη, δεν ξέρω τι να κάνω... ώσπου στο τέλος χώρισα, έπεσα σε κατάθλιψη ένα ολόκληρο καλοκαίρι και τώρα προσπαθώ να συνέλθω...
     
  10. erosgr

    erosgr New Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM

    Κριός με ωροσκόπο Ιχθύ.

    Με ποιόν συνδυασμό ταιριάζω καλύτερα??? 
     
  11. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM


    συγνώμη! με τέτοιο συνδυασμό που έχεις εσύ, μήπως είσαι εντελώς διχασμένη προσωπικότητα?  
     
  12. erosgr

    erosgr New Member

    Απάντηση: O ζωδιακός κύκλος του BDSM

    Οτι μπορώ να παίζω, διάφορους ,αντίθετους ρόλους είναι γεγονός...
    Το ταίρι μου ποιό είναι?