Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

OWK D/s στην πραγματικη ζωη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 15 Ιανουαρίου 2007.

  1. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: OWK D/s στην πραγματικη ζωη

    Εδώ που τα λέμε... παραήταν.

    Το κρατώ να το θυμάμαι, στις σπάνιες βεβαίως βεβαίως στιγμές, που μπορεί ενδεχομένως να νιώσω θυμό για Κυρίαρχο άντρα. Όχι ότι έχει συμβεί ποτέ, αλλά ας μας βρίσκεται και αχρείαστο να ναι    
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Έχω δει την ιστοσελίδα τους και μου έχουν πει σκλάβοι που το έχουν επισκεπτεί.
    Δεν νομίζω ότι θα είχα κάτι να κερδίσω ή να μάθω γι αυτό άλλωστε δεν με ενδιαφέρει το όλον θέμα.
    Ότι έχω μάθει είναι από εμπειρίες μου και μόνο, τι θα μπορούσα να μάθω πηγαίνοντας εκεί περισσότερο;
     
  3. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: OWK D/s στην πραγματικη ζωη

    Επειδη μαλλον δεν εγινα κατανοητη, αν κρινω απο τις απαντησεις σας. Το θεμα που ηθελα να θεσω και φταιω εγω που δεν το διατυπωσα σωστα, δεν ειναι το να δημιουργηθει ενα "OWK" εδω, αλλα το πως θα μπορουσαμε να διεκδηκησουμε κοινωνικα το δικαιωμα να ειμαστε αυτο που ειμαστε, να ζουμε οπως επιλεγουμε να ζουμε χωρις την κατακραυγη των υπολοιπων. Το OWK το εθεσα ως μια εικονα, ως μια μικρογραφια ισος μιας αλλης κοινωνικης ελευθεριας.
    Θα ηταν ιδανικο να μην χρειαζεται να κρυβουμε τα θελω μας, τον τροπο ζωης μας, που ειναι απολυτα δικη μας επιλογη και δεν εχει κανεις το δικαιωμα να στερει απο κανεναν αυτο το δικαιωμα. Της επιλογης.
    Οπως ξερετε.. ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξει και αν δεν "κινηθουμε" ομαδικα δεν προκειται να αλλαξει τιποτα.
    Πανω σε αυτο θελω την αποψη σας!
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: OWK D/s στην πραγματικη ζωη

    Mannia έχω εκφράσει πολλές φορές την γνώμη μου και πάνω σε αυτό.
    Δεν με ενδιαφέρει τι λένε και τι σχολιάζουν για τον τρόπο ζωής μου.
    Ποτέ δεν κρύβω αυτό που είμαι.
    Αν τους αρέσω, αλλιώς τον πούλο τους και σε άλλη παραλία  
    Δεν μπορώ να καταπιέζω τον εαυτό μου και γι αυτό εκφράζομαι χωρίς αναστολές.
    Συνιστώ σε όλους να κάνουν το ίδιο.
    Σε μία κοινωνία ζούμε, δεν αντιλέγω, αλλά που είναι η κοινωνία να μας βοηθήσει όταν υπάρχει κάποια ανάγκη;
    Είναι εκεί μόνο να μας σχολιάζει;
    Όχι, σαφώς όχι.
    Δεν θα πάρω  
    Ας μου κόψουν το νερό από το αυλάκι  
    Την στιγμή που κανένας από αυτούς δεν μας ταϊζει, ας μας δεχτούν όπως είμαστε.
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Είναι πολλοί λίγοι και αρκετά ακραία στα μάτια της κοινωνίας αυτά που ζητάνε, οι του χώρου. Στην κοινωνία διδάσκεται η αρχή της ισότητας. Δεν είμαστε το παράδειγμα που διδάχθηκε στα σχολεία Mannia.
    Πρέπει να παραμείνουμε στις σκιές για το καλό όλων...
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Βρισκόμαστε επίσης στην εποχή που οι μειονότητες γίνονται σεβαστές ως προς την διαφορετικότητά τους.

    Ποιούς ωφελεί το να παραμείνουμε στις σκιές; Κανέναν απολύτως νομίζω.

    Χωρίς να νομίζω ότι το OWK δείχνει τον δρόμο για την διεκδίκηση της αναγνώρισης - η δε Τσεχία είναι μία πουριτανική κοινωνία, επιτρέψτε μου να το γνωρίζω καλά αυτό - θα ήταν πολύ καλό για όλους αν μπορούσαμε ανοιχτά να παραδεχόμαστε τί είμαστε...
     
  7. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Re: OWK D/s στην πραγματικη ζωη

     
  8. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: OWK D/s στην πραγματικη ζωη

    Aυτος θα πετουσε το πρωτο πυρσο στη στεγη της reception!!!!(κι αν δεν υπηρχαν καμερες εκει γυρω,θα εβαζε τον γραμματεα του να το κανει...)
     
  9. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    παντως εμενα οι τελευταιες φωτο μου φαινονται λιγο photoshop (και πολύ δηλαδή)... αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί θέλετε καποιοι να εχετε μια κλειστη κοινοτητα οπου θα ζείτε έτσι όπως θέλετε?

    μου φαίνεται περισσότερο φυλακή παρά ελευθερία αυτό
     
  10. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: OWK D/s στην πραγματικη ζωη

    Απλά είναι φθηνό το ότι βλέπω στην φώτο...

    και πολύ μάλιστα..

    hermis
     
  11. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: OWK D/s στην πραγματικη ζωη

    Σου φαινεται φθηνο hermi γιατι ειναι μια εικονα που φτανει σε πολλα σημεια το real slavery!
     
  12. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    χωρίς να θελω να τον καπελώσω νομίζω αναφέρεται στην αισθητική του, η οποια πλησιαζει πολύ το 80s western kitsch με το οποιο έχουν μερικά αποθημένα οι χώρες της ανατολικής ευρώπης... Η αληθεια ειναι πως κι εγώ προτιμώ πιο υπόγειες μορφές υποταγής.

    οι συγκεκριμενες φωτο ειναι για διαφημιστικους σκοπους. οπως οταν διαφημίζεις ξενοδοχεία που βαζεις διαφορους με χαμογελο colgate να πίνουν το badida de coco στην πισινα