Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Perv, Straight, και D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 16 Ιουλίου 2020.

  1. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Ναι , ναι και ναι.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το ενδιαφέρον με τις νόρμες είναι πως όλοι συμφωνούν στην ύπαρξή τους και όλοι διαφωνούν στον καθορισμό τους.
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ιδού λοιπόν πεδίον δόξης λαμπρόν...
    Για ποσοτικάριους, για ποιοτικάριους, για συστημικούς, για κατ' αρχάς και κατ' άρθρον φοβικοδυσφορικοκαβαντζωτούς, για αποψιούχους-έχω-λέγετε, για καθέδρας υπερυψωμένους φρύδους, για φλαταδούρες, για δεν-με-χέζετε-εγώ-έτσι-γουστάρω, για απολογητές έναντι του υποθετικού τους κοινού/αγέλης, για εξυπνοπούλια, για κοτούλες, για τα παιδγιά περιμένω-να-δω-πού-θα-βάλει-λάικ-το-κολλητάρι, για τα "να-πω-κι-εγώ-το-κάτι-μου", για τους υπερασπιστές του μέσα, τους μαχητές του πετροπόλεμου, τους θεματοφύλακες, τους κυνηγούς του ανήκειν, τους παραμονεύντες κώλο-τοίχο υπέρμαχους του απόξω, αν ξέχασα κάτι τις με το μπαρδόν...
    Θα ειπωθούν και καναδυό καλά πού θα περάσουν λάου, σάμπως έζμπρωξε ποτέ το παιδί-Φάντασμα την Κατερίνα..?
    Ψύχραιμα γενναίοι μου, μην πυροβολήσετε αν δεν δείτε πρώτα το ασπράδι των ματιών τους..!
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δίνετε απάντηση του τύπου Ναι/Όχι και αναρωτιέμαι τι νόημα θα είχε αν απλά ο καθένας εξέθετε μονολεκτικά σχεδόν τον ιαχυρισμό του. Παρόλο που δεν εξηγείτε επαρκώς την πεποίθησή σας αυτή θα προσπαθήσω να τοποθετηθώ για το πως το αντιλαμβάνομαι εγώ.
    Και εξηγώ : δηλώνω swich και το κάνω αυτό γιατί.μου δίνει την ελευθερία να εκφράζομαι πιο ελεύθερα σύμφωνα με τις ανάγκες μου και του τι μου βγάζει ο άλλος. Θα μπορούσα να δηλώσω perv αλλά αισθάνομαι ότι με εκφράζει λιγότερο και δεν πληρώ τις προυποθέσεις.
    Ωστόσο σε αντίθεση με την δική σας θέση η δική μου λογική λέει πως perv μπορεί να είναι ο καθένας και πως τουλάχιστον εν δυνάμει είμαστε όλοι. Σε τι μπορεί να εμποδίσει ο σαδισμός της υποτακτικής, την υποτακτικότητά της; Σε τι μπορεί να την εμποδίσει η pervoσύνη της από το να είναι υποτακτική; Απλά όλα αυτά γίνονται εργαλείο στα χέρια του Κ της και τα διαχειρίζεται εκείνος.
     
  5. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member


    buffering στο buffering σε μια κοινωνία που εν τέλει ρυθμίζει την συνοχή της αλλά αναρωτιέμαι, αν αφομοιώνει την διαφορετικότητα.

    Η ύπαρξη αυτής της συνεχιζόμενης/αλληλένδετης ρύθμισης, αποδεικνύει και την αστοχία της ως μηχανισμός αφομοίωσης του διαφορετικού καθότι φαίνεται να λαμβάνει χώρα και στο υποσύνολο που δημιουργείται από την αρχική ρύθμιση, κοντολογίς στην συνιστώσα της επικρατούσας αντίληψης.

    Μα και στο bdsm φίλος; εδώ ; που μόνο με τις διαφορετικές θεματικές που περικλείει το αρκτικόλεξο, ίσως να περίμενες κάτι διαφορετικό.

    Ποια είναι η νόρμα εδώ; Η ποσότητα; για τους έξω δε ρωτώ… η δυναμική που απορρέει από την ψυχολογική μάζα είναι ξεκάθαρη ,άλλα εδώ; και ας υπάρχει κόσμος;

    Η ποιότητα; ως εκφραστής του αληθινού, του αμόλυντου, ως αυθεντία....μιας συνιστώσας που με τόση αυθεντικότητα πχια γίνεται η επικρατούσα αντίληψη και εκδηλώνει τα πρωταρχικά αντανακλαστικά της σε αυτήν την νέα θέση, δηλαδή μια ηθική μπολιασμένη από αυτήν που την καθιέρωσε συνιστώσα;.


    Εγώ είμαι με τα φαντάσματα ξεκάθαρα που περιμένουν μπας και σμπρωξουν την Κατερίνα. αλλά που….
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Aι Κατερίναι, Ασημίναι, Μανίναι και λοιπαί ενδορφίναι τουτουνού του ντουνιά, καμώνονται κατ' αντιστοιχίαν, γι' αυτό ο Σπίθας είναι χοντρός, στενάζουν τα καμιόνια του οχτρού που κουβαλάν φαγιά, και γι' αυτό ο Τσιπιρίπο τον βοηθάει ως σαλταδόρος, διγιότι ακόμα έχει προσδοκίες να πάρει μάτι τους "μεγάλους" να παίξει το πουλί του πανηγυρικά και να προκόψει οσονούπω κι αυτός. Απλά πράματα...
     
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Κάπου στο μακρινό 1944 ήταν δεκατεσσάρων. Σήμερα θα είναι 90. Βιαστείτε, τελειώνει ο χρόνος
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    εγώ, με την κατερίνα.
     
  9. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member

    Ζωάρα κάνεις!!
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  11. Noardos

    Noardos Regular Member

    Σίγουρα μια επιλογή είναι η στανταροποιημένη ορολογία η οποία τυγχάνει πεπερασμένη, με βάση τον τρόπο ή τις μεθόδους εφαρμογής.
    Εκ της άλλης, βρίσκω ενδιαφέρουσα και ενδεχομένως πιο δόκιμη μια προσέγγιση περισσότερο συναισθηματικό-ψυχική. Με γνώμονα το τι μας ικανοποιεί να νιώθουμε - βιώνουμε.
    Κατόπιν μπορούμε να εστιάσουμε στις μεθόδους ή τρόπους παραγωγής - αναπαραγωγής αυτών των επιθυμητών καταστάσεων.