Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Pet

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος subforu, στις 30 Απριλίου 2021.

  1. subforu

    subforu a politicized metalhead and feminist.

    Καλησπέρα σας,

    Τις τελευταίες μέρες διαβάζω στη
    διαδικτυακή κοινότητά μας για την υποδούλωση, η οποία λαμβάνει διαστάσεις προσποίησης συμπεριφοράς ενός κατοικίδιου.
    Αφενός μου άρεσε πολύ η ιδέα, μπορώ να πω ότι αισθάνθηκα μεγάλη ευφορία με τη σκέψη αυτή τη στιγμή του αυνανισμού, αφετέρου όμως έχω κάποιες απορίες. Θα ήθελα, λοιπόν, ο κάθε άνθρωπος από εσάς ανάλογα με τη θεώρηση και το βίωμα να με βοηθήσει να καταλάβω κάποιες εκφάνσεις του ρόλου τούτου.
    Για αρχή, γίνεται καθόλη τη διάρκεια της μέρας ή την ώρα της συνουσίας ως προκαταρκτικό στάδιο; Εξυπακούεται ότι όλη η αμφίεση και η συμπεριφορά πρέπει να συνάδουν με τα ανάλογα χαρακτηριστικά του κατοικίδιου; Αν υπάρχει η ανάγκη για απάντηση σε ένα επείγον τηλεφώνημα ή ακόμη και μία επίσκεψη στην τουαλέτα, μπορεί να διακοπεί και να συνεχιστεί μετά ή σταθερά και αμετάκλητα πρέπει να νιώσει κάποιος/α το ρόλο στο μεδούλι;
    Συγγνώμη εκ των προτέρων αν ακούγονται χαζά τα λεγόμενά μου, ωστόσο προσπάθησα να διατυπώσω τις απορίες μου προκειμένου να το αισθανθώ κι εγώ τη μεγάλη μέρα που θα βρω πάλι ερωτικό σύντροφο. Νομίζω ότι αυτά τα λίγα κλυδωνίζουν το μικρό μυαλό μου, οπότε θα ήθελα να ακούσω πολύ τί έχετε να μου πείτε.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά!
     
  2. subforu

    subforu a politicized metalhead and feminist.

    Τα παραπάνω λειτουργούν ως απορίες - παραδείγματα.
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το petαρίδισμα είναι Ιδέα και ουδεμία σχέση έχει με απομιμήσεις ζώων  
     
  4. subforu

    subforu a politicized metalhead and feminist.

    Συμφωνώ μαζί σου, απλώς το διατύπωσα λάθος και ζητώ συγγνώμη! Ευχαριστώ για τη διόρθωση και την επισήμανση.
     
  5. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Εγω βαζω την υ σε μια θεση μεσα στο σπιτι που το ονομαζω εικονικο ενυδριο. Επιτρεπεται μονο να κοιταει σαν χανος και να κανει καθε 3 ωρες τον ηχο απο μπουρμπουληθρες για 5 δευτερολεπτα.
    Ετσι δεν μου ζαλιζει τα @@ και με τις μπουρμπουληθρες δινει σημειο ζωης... μην βρωμισουμε ψαριλα
     
  6. subforu

    subforu a politicized metalhead and feminist.

    Χαχα, αποδεκτά και τα τρολ!
     
  7. RedBlossom20

    RedBlossom20 Μίου Δίου

    Σου εύχομαι να απολαύσεις ό,τι κάνεις επί του αθλήματος! Εγώ δεν πιστεύω πως οι απορίες σου είναι χαζές. Είναι λογικές. Ωστόσο, αυτό που εγώ καταλαβαίνω από την εμπειρία και τα βιώματά μου τόσο ως pet όσο και ως little, (το αναφέρω επειδή παρατηρούνται πολλά κοινά σημεία μεταξύ των δύο), είναι πως οι συνθήκες και οι εμπλεκόμενοι είναι αυτοί που καθορίζουν πως θα εκφραστεί το pet play. Για παράδειγμα, η αμφίεση δεν είναι πάγια πρακτική, ωστόσο ενδιαφέρει αρκετό κόσμο και οι περισσότερ@ επιλέγουν να εκφραστούν μέσω αυτής. Άλλοι πάλι όχι. Άλλο παράδειγμα, το μπωλ που μπορεί να χρησιμοποιεί ένας/μια/ένα για το νερό ή το φαγητό είναι κάτι που εκφράζεται ως ανάγκη και κανονίζεται μέσα στην ίδια την σχέση. Ακόμα, κάποι@ μπορεί να θέλει να είναι κατοικίδιο 24/7, ενώ άλλ@ μπορεί να θέλει να είναι μόνο κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού/σεξουαλικής πράξης. Η συμπεριφορά καθορίζεται από τους εμπλεκόμενους πχ το αν θα μιλάει το κατοικίδιο, πως θα μιλάει, πως θα κάθεται, που θα κάθεται, πως θα κινείται. Εγώ προσωπικά, ζητάω άδεια για την τουαλέτα καθώς και για το φαγητό και το νερό. Μου βγαίνουν φυσικά και το τι θα κάνω ορίστηκε από Τον Κ.   Όπως ανέφερα και πριν όμως, μην αγχώνεσαι για το τι πρέπει σύμφωνα με πρακτικές που ακολουθούν άλλοι. Αν κάτι σου αρέσει, σε ενδιαφέρει, το ζητάς, παίρνεις άδεια να το συζητήσεις και ανάλογα με το τι θέλει ο Κ, Σ/συνεχίζετε. Αυτός ορίζει το τι θα κάνεις και πως θα πράξεις. 
     
    Last edited: 1 Μαϊου 2021
  8. subforu

    subforu a politicized metalhead and feminist.

    Τέλεια, σε ευχαριστώ. Πολύ κατατοπιστική είναι η τοποθέτησή σου!
     
  9. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Πολύ σωστή τοποθέτηση. Μπορεί όμως να υπάρξει pet play 24/7?
     
  10. RedBlossom20

    RedBlossom20 Μίου Δίου

    Πιστεύω πως τα μέλη καθορίζουν το πως, πότε και με ποιους τρόπους θα ασκείται το Pet play. Αν τα μέλη κρίνουν πως μπορούν και θέλουν να συμπεριφέρονται έτσι 24/7, δεν βλέπω γιατί να μην γίνεται. Σε περιπτώσεις τέτοιες, φυσικά λαμβάνονται υπόψιν και παράμετροι όπως ο δημόσιος χώρος και οι εξωτερικές δραστηριότητες.  
     
  11. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Σωστή και εμπεριστατωμένη τοποθέτηση
     
  12. RedBlossom20

    RedBlossom20 Μίου Δίου

    Ευχαριστώ πολύ πολύ!