Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Politically correct: Μήπως το έχουμε παρακάνει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 24 Αυγούστου 2016.

  1. Ζητιανιά σημαινει μη παραγωγικοτητα. Αυτο τα λεει ολα.
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Μην βάζετε τα παιδιά σε τέτοιες περιπέτειες αγαπητέ γιατί θα σας φτυσουν στα μούτρα
     
  3. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Δεν υπαρχει λογος να κρυβεις την αληθεια ή να την πραγματευεσαι οπως σε βολευει. Αυτη ειναι η ουσια.
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δυστυχώς δεν υπερβάλλω  
    Προσωπικώς δεν έχω βιώσει ούτε το ένα ούτε το άλλο. Οι παρέες μου είναι και γ@μΩ τα σαρκοβόρα (ευτυχώς) και σέβομαι την αυτοδιάθεση των θηλών της κάθε γυναίκας.
    Αλλά οι παρέες μου δεν είναι ο μέσος όρος σε αυτά...  
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Ο μεσος των ελλήνων δεν ειναι βεγκαν ούτε ασχολειται με τον θηλασμο με τον τροπο που αναφερθηκατε. Επιμενω. Υπερβαλλετε. Αυτα που περιγραφετε υπαρχουν αλλα δεν κυριρχουν. Ειναι ελαχιστες μειοψηφιες.

    Οι πολωμενες θέσεις για το θέμα και από τις δύο πλευρές νομίζω ότι έχουν κοινή ρίζα . Την ιδέα ότι οι λέξεις μπορούν να αλλάξουν την πραγματικότητα. Εκτος του σουρεαλισμού του πραγματος, κάτι τέτοιο συσκοτίζει και το γεγονός ότι μόνο οι πράξεις αλλάζουν την πραγματικότητα.
     
    Last edited: 11 Σεπτεμβρίου 2016
  6. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Η δικη μου κοσμοθεωρια ειναι λιγο πιο απλη σχετικα με το θεμα, αλλα και γενικοτερα.
    Αντι να καυτηριαζουμε τα κακως κειμενα λεκτικα και να περιμενουμε να αλλαξουν γνωμη και σταση ζωης οι αλλοι, καλυτερα ειναι να κανουμε ο καθενας μας και να υποστηριζουμε, αναλαμβανοντας το αναλογο κοστος, αυτο που θεωρουμε σωστο,
    Ετσι κι αλλιως, το παραδειγμα ειναι χιλιες φορες αποτελεσματικοτερο των λογων.
    Μ αυτον τον τροπο και στους γυρω μας δινουμε το παραδειγμα που θεωρουμε σωστο, αλλα και οταν ερθει η ωρα να το συζητησουμε κανεις δεν μπορει να μας αρνηθει το προφανες, οτι δηλαδη αυτα που υποστηριζουμε, γινονται.
    Εχει κοστος και πολλες φορες μεγαλο, αλλα μονο ετσι πιστευω πως μπορει να αλλαξει κατι.
    Προσωπικη μου γνωμη επαναλαμβανω και τιποτα παραπανω.
     
  7. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    http://www.tilestwra.com/care-norge-deard/

    Αποτέλεσμα πολιτικης ορθότητας ή πραγματικα οι λεξεις δημιουργουν πεποιθήσεις και κατ επεκταση συμπεριφορες?
     
  8. gaby

    gaby Guest

    “Πρόσεχε τις σκέψεις σου, γιατί γίνονται λόγος.

    Πρόσεχε τα λόγια σου, γιατί γίνονται πράξεις.

    Πρόσεχε τις πράξεις σου, γιατί γίνονται συνήθεια.

    Πρόσεχε τις συνήθειές σου, γιατί γίνονται ο χαρακτήρας σου.

    Πρόσεχε τον χαρακτήρα σου, γιατί γίνεται το πεπρωμένο σου…”​

    Ίντιρα Γκάντι
    Αν και η παράθεσή μου είναι αυτοαναφορική για τον καθένα…

    Κατά τη γνώμη μου υπερβολή το βιντεάκι και με αντιφάσεις. Νομίζω όμως ότι τονίζει αυτό που θέλησε να πει η @margarita_nikolayevna στο εναρκτήριο ποστ της, "μήπως το έχουμε παρακάνει;" Εδώ σίγουρα δεν το έχουμε παρακάνει, δεν φροντίζουμε για αυτά. Αλλά και πάλι, έχω την εντύπωση πως δεν λένε τα παιδιά μας "πόρνες" στα σχολεία. Αλλού μπορεί να το έχουν παρακάνει για ένα μέτριο αποτέλεσμα. Τι να κάνουν όμως, αν έχουν ξεφύγει τα πράγματα σε τέτοιο βαθμό; Γενικά το να φτάνει ένα άρθρο μια ένδειξη στην ακραία λογική της συνέπεια, βιασμό, κακοποίηση ίσως και χειρότερα εμένα μου φαίνεται λαϊκισμός. Κάποια βάση όμως έχει η παρατήρηση του άρθρου, κατά τη γνώμη μου πάντα.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τρομακτικό και υπερβολικό, θα έλεγα κατά την γνώμη μου, σε όλη μου τη ζωή δεν υπήρξαν τέτοια προβλήματα, μήπως λέω, μήπως, το μεγεθύνουμε;
     
  10. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    @Madeleine Rk και μπουλιγκ στα σχολεια δεν είχαμε,τωρα όμως είναι υπαρκτο πρόβλημα. Να πω την αληθεα και εγω θεωρω ότι μερικες φορες το παρατραβαμε με την πολιτικη ορθοτητα,μετα όμως βλεπω ένα τετοιο βιντεο και προβληματίζομαι...
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αχμ, όντως ευαίσθητο θέμα, αλλά δεν ξέρω πολύ ''κατηγορώ'' πέφτει γενικώς στους άντρες, από τον πατέρα, μέχρι τον εραστή/σύντροφο κτλ.
     
  12. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εγω απο την αλλη πιστευω οτι παντα ειχαμε τα παντα. Και μερικα πιο γενικευμενα απο τωρα.

    Απλως παλια δεν μαθαινονταν τοσο και απο τοσους.

    Οπως υπαρχουν αντρες τομαρια υπαρχουν και γυναικες μοχθηρες και επικινδυνες.

    Ειναι στον ανθρωπο. Οχι στο φυλο.

    Και ολα αυτα αποτελουν περιπτωσιολογια.

    Οχι μαζικο κοινωνικο φαινομενο.

    Ο κοσμος γενικα ειναι πολυ καλυτερος απο χειροτερος. Παντα ετσι ηταν και παντα ετσι θα ειναι.
     
    Last edited: 11 Σεπτεμβρίου 2016