Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Poll μονο για γυναικες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 10 Ιουνίου 2008.

?

το πιστευετε

Poll closed 20 Ιουνίου 2008.
  1. Ναι

    4 vote(s)
    19,0%
  2. Οχι

    17 vote(s)
    81,0%
  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ψήφισα ναι. Με επηρεάζουν αρνητικά. Και λυπάμαι πολύ γι αυτό. Η άποψή μου βασίζεται εν μέρει στις (αρνητικές) εμεπιρίες μου με λεφτάδες και εν μέρει σε στερεότυπα που ακόμη έχω. Προτιμώ απλούς ανθρώπους, μετρίου οικονομικού επιπέδου, που γουστάρουν τσιπουράδικα, μύδια σαχανάκι και ρομαντζάδα στην παραλία έξω από την σκηνή μας. Στις δε περιόδους της ζωής μου που δεν είχα καθόλου χρήματα, πέρασα φίνα. Όταν είχα χρήματα γινόμουν φαντασμένη, άπληστη και ανικανοποίητη και αναλωνόμουν σε κοτσάνες όπως η άλογη κατανάλωση αγαθών. Κάτι αντίστοιχο συνέβαινε και με τους λεφτάδες που γνώρισα κατά καιρούς. Έχαναν την ουσία των πραγμάτων, ήταν τέτοια η νοοτροπία τους. Μπορεί βέβαια να υπάρχουν και εξαιρέσεις.
     
  2. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Συμφωνω. Κι εμεις που δεν υπολογιζουμε τα φραγκα, τι τελικα κερδιζουμε? Περιπλοκες μαλακιες. *δινω και μια μουντζα στον εαυτο μου*
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    οι κυριες , ειστε "μαλλον" αρνητικες μεχρι να σας την πεσει ο τυπος με Μερσεντες .. κατοπιν τετοιου πεσιματος ο τυπας ως δια μαγειας μεταβαλεται σε χαρισματικο τζεντελμαν και μετακομιζετε σε αλλη πολη μαζι του , οπου δεν γνωριζουν τις παλιες σας δηλωσεις ...
     
  4. Emma

    Emma Contributor

    Δεν ψήφισα γιατί η ερώτηση αυτή δεν απαντιέται με ένα ναι ή όχι.

    Τί εννοείς όταν λες "ερωτική διάθεση"; Αν μας καυλώνει η mercedes και τα ευρώ αντί ο άνθρωπος;
    Επίσης, είναι ανάλογα το είδος της σχέσης που θέλουμε να κάνουμε. Αν μας νοιάζει μόνο να περάσουμε καλά, χωρίς να μας ενδιαφέρει με ποιόν, τότε ναι, σαφώς, γιατί να μην διαλέξουμε κάποιον, ο οποίος θα έχει πιο πολλές "πιθανότητες" στο να μας βοήθησει να επιτύχουμε ακριβώς αυτό το σκοπό;
    Στην τελική, πέρα απ' τις εξόδους, τα ρούχα, τα σπίτια, τα ταξίδια κ.τ.λ., όταν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω απ' τα υλικά αγαθά, είναι ο άνθρωπος που θα στο δώσει κι όχι η πλατινένια Mastercard. Γι' αυτό (φαντάζομαι) ότι αυτοί που επιλέγουν να κυκλοφορούν με την Mercedes για να "εντυπωσιάζουν"/προσελκύουν γυναίκες, φροντίζουν είτε να είναι cabrio είτε να έχει ηλιοροφή, για να μην "βρίσκουν" τα κέρατα  
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Με τιποτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Θα μπορουσα να ταιριαξω καλλιτερα με το 'ξηγημενο παιδι που μενει στην Κοκκινια και δουλευει μεροκαμματο, παρα με τον φλωρο που μιλα με το "γου" οδηγει Maseratti και μενει στην Εκαλη.
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Ψήφισα όχι, γιατί ο πλούτος από μόνος του δεν μαρτυρά τίποτα για την ιδιοσυγκρασία ενός ανθρώπου.

    Και μερικές παρατηρήσεις:

    α) Τα σύμβολα πλούτου δεν είναι ενδείξεις πλούτου, και τούτο επιτυγχάνεται μέσω ενός εκπληκτικού καθεστώτος που ονομάζεται πίστωση. Χαμηλόμισθοι υπάλληλοι μπορούν να αγοράζουν κινητά τηλέφωνα αξίας πενταπλάσιας του μισθού τους.

    β) Τα σύμβολα που αναφέρεις δεν συνάδουν με την αισθητική όλων των γυναικών. Οι 70χρονοι κύριοι με κυκλώπειων διαστάσεων κοιλιά που οδηγούν σπορ αυτοκίνητα για κάποιες γυναίκες είναι επιεικώς φαιδροί - ιδιαίτερα δε όταν πασχίζουν να βγουν από αυτά. Οι αισθητικές μας επιλογές μαρτυρούν εν μέρει την ιδιοσυγκρασία μας.

    γ) Είναι αναγκαίο να προσδιοριστεί η πηγή του πλούτου. Αυτή επίσης μαρτυρά την ιδιοσυγκρασία του κατόχου του. Ένας παππούς μέσα στο αγωνιστικό αυτοκίνητο που μόλις στα 70 κατόρθωσε να αποκτήσει είναι λιγότερο φαιδρός από έναν νεαρό που το απέκτησε παίζοντας ΞΥΣΤΟ.

    Φρονώ λοιπόν πως κάποιες ιδιότητες των ανδρών, συναφείς στην έννοια του πλούτου, δομούν την ερωτική εικόνα τους για τις περισσότερες γυναίκες, όπως και για εμένα, αλλά όχι ο πλούτος καθεαυτός. Η εργατικότητα, ο προσανατολισμός στην απόκτηση πλούτου, η τιμιότητα, αλλά και οι πεποιθήσεις αναφορικά με το πώς είναι δέον να ξοδεύεται προκειμένου να συμβάλλει στην αύξηση του δείκτη ποιότητας ζωής, είναι μερικές από τις ιδιότητες αυτές.

    Συμφωνώ απόλυτα με το παραπάνω.

    Τι είναι αυτό Μιρέλλα;
     
    Last edited: 10 Ιουνίου 2008
  7. Atroce_Libertina

    Atroce_Libertina Regular Member


    Ιδίως εάν υφίσταται και η παραμικρή μόλις υποψία, πως ο τρόπος αυτός, αποτελέι προϊόν και αποτέλεσμα του μυαλού του.. Στην περίπτωση αυτή δεν υπάρχει ανάγκη καμιάς ιδιαίτερης τεχνικής ή βοηθήματος και τα αντικείμενα αυτά καθ’ εαυτά παύουν να διατηρούν την όποια αξία.. Η εγκεφαλική διέγερση και διεργασία, αρκεί..
     
  8. female

    female Contributor




    Τα μεγάλα και εντυπωσιακά πράγματα και μάλιστα η επίδειξή τους είναι υποκατάστατα.


    Τι ερωτικό μπορεί να έχει ένα μάτσο λαμαρίνες ή κάτι ανάλογο; Τα αντικείμενα είναι νεκρά, χωρίς ζωή - μόνο αν ήμουν νεκρόφιλη μπορεί να τα έβρισκα ερωτικά. Ως σύμβολα πλούτου; Η Syrah με κάλυψε ως προς αυτό. Η ύπαρξη πλούτου σπάνια είναι αθώο γεγονός. Ως χρηστικά αντικείμενα; Κι ένα απλό αυτοκίνητο το ίδιο. Ως σύμβολα αισθητικής; Αρνητικά: αν είχε γούστο δεν θα έβγαζε μάτι με τα πλούτη προς μόστραν και μάλιστα μαζικής αναγνώρισης. Πρακτικά; Οι προτεραιότητές μου δεν συνάδουν. Ως υποκατάστατα; Ύποπτο... πολύ ύποπτο...

    Να τα 'χει να τα χαίρεται το παλικάρι.


     
  9. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Re: Poll μονο για γυναικες

    Απάντηση:
    Με κάλυψε πλήρως, αυτό θεωρείται πλέον κανόνας. Κάθε κανόνας μπορεί να έχει και τις εξαιρέσεις του όμως.

    Κανένας. Ένας μόνο μου είχε πει κιόλας ότι την είχε "παραγγείλει" και περίμενε να του την φέρουν, αλλά ήταν σε όλα του παπαρολόγος. Και καλημέρα να μου έλεγε ο συγκεκριμένος δε θα τον πίστευα. Filthy show-off jerk που λεν και στο χωριό μου. Ούτως ή άλλως, κάποιος που μπορεί να ανταποκριθεί οικονομικά στην αγορά και τα έξοδα συντήρησης μιας Φεράρι, μπορεί να ανταποκριθεί αρκετά ευκολότερα στις οικονομικές απαιτήσεις μιας νεαράς πολύ ομορφότερης από μένα, με πολύ καλύτερο σώμα από το δικό μου, η οποία (φύσει ή θέσει) δε θα του πήγαινε τόσο κόντρα όσο εγώ. Πόσο μάλλον αν είναι και νοστιμούλης.

    Παρ'ολ'αυτά, αν είσαι νοστιμούλης, έχεις παλαμάρι, έχεις και Φεράρι, άφησέ μου σε pm το τηλέφωνό σου....   Απαραίτητη προϋπόθεση να μην είσαι υδροχόος στο ζώδιο    
     
  10. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Poll μονο για γυναικες

        Όλα τα έχω, αλλά έχω και αυτό. Πειράζει?    
     
  11. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Poll μονο για γυναικες

    Εμένα ναι. Τους άλλους δε νομίζω....
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μια μικρη μοναχα ενσταση .... για να κανω τον δικηγορο του διαβολου ....
    μια Φεραρι δεν ειναι μονο για μοστρα ... προσωπικα αν ειχα την οικομικη δυνατοτητα , πολυ θα ηθελα να ειμαι πισω απο το τιμονι της ....

    Originally Posted by female
    Τα μεγάλα και εντυπωσιακά πράγματα και μάλιστα η επίδειξή τους είναι υποκατάστατα.


    αυτο εννοεις ? ...  

    View attachment 4805