Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

post+thread. γιατί όχι εσύ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 9 Οκτωβρίου 2006.

?

Γιατί όχι εσύ;

  1. Θεωρείτε πως αν γράψετε εκτίθεστε;

    4 vote(s)
    12,9%
  2. Σας προβληματίζουν τα ενδεχόμενα αρνητικά σχόλια των κειμένων σας;

    8 vote(s)
    25,8%
  3. Φταίει η κακή ορθογραφία σας;

    1 vote(s)
    3,2%
  4. Άλλοι λόγοι εκτός από αυτούς ( γράψτε μας).

    17 vote(s)
    54,8%
  5. Δεν έχετε άποψη να εκφράσετε;

    1 vote(s)
    3,2%
  1. Elysium

    Elysium Contributor

    Πολύ καλό poll soft_crystal....
    Προσωπικά ο λόγος που δε γράφω "πολύ συχνά" είναι πως δεν έχω να μεταφέρω ιδιαίτερες γνώσεις κι εμπειρίες στο forum. Δηλαδή λόγω απειρίας.....
    Φαντάζομαι πως και όσοι άλλοι δεν έχουν την ανάλογη εμπειρία πράττουν το ίδιο.
    Αντίθετα σε threads που έχουν πιο "γενικό" περιεχόμενο και ζητούν γνώμες και ιδέες, με ευχαρίστηση καταθέτω την άποψή μου  
     
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Μετά από παράκληση μου στους συντονιστές άλλαξαν την ψηφοφορία και από φανερή έγινε κρυφή.
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Καλά έκανες γιατί έτσι θα μπορέσουν να απαντήσουν ειλικρινά.
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    πλέον όποιος ψηφίζει λάθος μπορεί να διορθώνει την ψήφο

    View attachment 1306
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    μαναρακι μου γλυκο ... soft_crystal ...
    εβαλα κι εγω το λιθαρακι μου στην ψηφοφορια σου 
    πιστευω πως πολλοι δεν γραφουν ισως γιατι δεν εχουν κατι να πουν...
    ή γιατι πολυ απλα θελουν να τα εχουν καλα με ολους ( αποφευγοντας ετσι να εκθεσουν την αποψη τους)
    μακιαααααα
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Για το τελευταίο θέλω περαιτέρω ανάλυση , φυτίλι μου  
     
  7. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    χαχαχαχα..... φυτιλι εεε? 
    Ευχαριστως Ηλια μου....
    Το τελευταιο δεν ηταν καθολου τυχαιο, διοτι εχω δεχτει πολλα pm απο διαφορους που προτιμουν να σχολιασουν κατι prv παρα να παραθεσουν ανοιχτα τη γνωμη τους.
    Και με αφορμη λοιπον αυτης της ψηφοφοριας τους προκαλω καλοπροαιρετα παντα....
    να μιλουν συχνοτερα 
    Αλλωστε ειμαστε διαφορετικοι κατι που δινει εναυσμα για ανταλλαγη αποψεων 
     
    Last edited: 10 Οκτωβρίου 2006
  8. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Ισως soft_crystal θα έπρεπε να προσθέσεις ακόμα «δεν μπορείτε να εκφράσετε γραπτά αυτό που νοιώθετε-βιώνετε?»

    Πολλές φορές, αυτά που θες να πεις, δεν εκφράζονται με 5-10 αράδες και τα μακροσκελή μηνύματα είναι βαρετό από τους άλλους να διαβαστούν (εγώ προσωπικά δεν τα διαβάζω ή τα διαβάζω στο περίπου).

    «Μια εικόνα, χίλιες λέξης». Ξέρεις πόσες χιλιάδες λέξης χρειάζονται για να περιγράψω αυτό που ζω ή φαντάζομε καθημερινά? Και δεν μπορώ να το κάνω «περιληπτικά» ή στο «περίπου» ίσα-ίσα για να λέω κάτι.

    Και τέλος, προτιμώ τον περισσότερο χρόνο μου να τον τρώω με το να τα ζω στον έξω κόσμο από το να τα γράφω στον εδώ μέσα κόσμο (που πολλές φορές δεν με καταλαβαίνει κιόλας). Ασε που δεν γράφω και γρήγορα και είμαι ΚΑΙ ΑΝΟΡΘΩΓΡΑΦΟΣ.
     
     
  9. kinky

    kinky New Member

    Λογικό είναι να είναι μικρή η συμμετοχή. Όταν κάποιοι από εσάς τα τακτικά μέλη γράφετε διατριβές   κατεβατά ολόκληρα πως να πάρει το θάρρος κανείς , και αν το πάρει,τι να πει να συμπληρώσει από τι στιγμή που τα έχετε πει όλα;
    Εγώ δε μετράω...γράφω ότι μου κατέβει!  
     
  10. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Άρα ας γράφει ο καθένας ότι του κατέβει. Έδωσες την απάντηση μόνος σου. Αρκεί να μην προσβάλλει κανένα. Κατά συνέπεια δεν είναι λογικό να είναι χαμηλή η συμετοχή. Έτσι νομίζω, τουλάχιστον.
     
  11. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Μου έχουν κατα καιρούς ζητήσει να γράφω συχνότερα.

    Η αλήθεια είναι ότι τις περισσότερες φορές κάποιος θα με "καλύψει" και θεωρώ άσκοπο να γράφω πόστ του στύλ "πες τα μεγάλε" ή "συμφωνώ μαζί σου" ή να απαντάω με ένα χαμογελάκι και μόνο, ή να απαντάω εγώ ο ίδιος σε δικό μου πόστ!

    Όταν γράφω συνήθως το θέμα έχει να κάνει με πρακτικά ζητήματα και απο τις ελάχιστες προσωπικές μου εμπειρίες ή θέματα που γνωρίζω.
    Κάποιες φορές μου έχουν πεί στις συναντήσεις "φίλε έγραψες ακριβώς αυτά που νιώθω" μιλώντας για το μύνημα μου για την ταινία Crash:

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?p=70481#post70481

    Ή "πρέπει να κάνεις δήλωση ευρεσιτεχνίας για κείνη την πατέντα με το electro play   "

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?p=77000#post77000

    Όλα αυτά είναι το δικό μου λιθαράκι και το κάνω συνηδητά και πάντα μετά απο σκέψη σχετικά με τις τυχόν συνέπειες ή σκεπτόμενος αν πραγματικά αξίζει να γράψω κάτι ή να αυτολογοκριθώ.
    Κάποιες φορές πάλι βλέπω να ξανασυζητιούνται τα ίδια και τα ίδια στην ουσία θέματα σε καινούργια νήματα οπότε απλά βαριέμαι να ξαναγράφω πάλι απο την αρχή την άποψη μου.
     
  12. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Συνηθίζω να γράφω όταν έχω κάτι να πω και όχι να γράφω για να γράφω.

    Συχνά, διαβάζοντας απαντήσεις μου έρχεται αυθόρμητα στο μυαλό το: "όποιος ξέρει δε μιλά, όποιος μιλά δεν ξέρει"