Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

post+thread. γιατί όχι εσύ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 9 Οκτωβρίου 2006.

?

Γιατί όχι εσύ;

  1. Θεωρείτε πως αν γράψετε εκτίθεστε;

    4 vote(s)
    12,9%
  2. Σας προβληματίζουν τα ενδεχόμενα αρνητικά σχόλια των κειμένων σας;

    8 vote(s)
    25,8%
  3. Φταίει η κακή ορθογραφία σας;

    1 vote(s)
    3,2%
  4. Άλλοι λόγοι εκτός από αυτούς ( γράψτε μας).

    17 vote(s)
    54,8%
  5. Δεν έχετε άποψη να εκφράσετε;

    1 vote(s)
    3,2%
  1. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Βασικά αστειευόμενη το είπα, όμως κάποιοι νιώθουν έτσι.
     
  2. konman

    konman Regular Member

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Τα γραπτά μένουν….Και σαφώς όταν γράφεις, όταν λες την άποψη σου εκτίθεσαι. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα ούτε να γράψω ούτε να εκτεθώ. Δεν έχω να κρύψω τίποτα δεν φοβάμαι τίποτα.
    Όμως δεν έχω εμπειρία σχέσης BDSM .Ή έτσι νομίζω... Προσπαθώ λοιπόν μέσα από τα κείμενα να βγάλω άκρη. Αν και πολλές φορές είναι αντιφατικά. Και ειλικρινά πολλές φορές τρομάζω με τις απόψεις και την επιθετικότητα κάποιων ή την άνευ όρων παράδοση κάποιων άλλων. Δεν είναι λίγοι εξάλλου αυτοί που κάνουν πλάκα ή αντιμετωπίζουν διάφορα θέματα με ελαφρά την καρδία. Καλοδεχούμενοι όλοι φυσικά…
    Ακόμη και αυτοί που προφανώς βρίσκονται εδώ απλά για πλάκα ή για άλλους λόγους.
    Όμως ο πλέον αποτρεπτικός παράγοντας που λειτουργεί σε αυτού του είδους τις συζητήσεις -μέσω συντόμων ερωτήσεων και απαντήσεων - είναι οι παρεξηγήσεις που προκαλούνται λόγω της έλλειψης σαφήνειας .
    Όπως και να έχει η συζήτηση πάντα οδηγεί σε αποτέλεσμα.

    ΥΓ Δεν κατάλαβα τι πρόβλημα υπάρχει με τους δημοσιογράφους ή την αστυνομία. Γίνεται τίποτα παράνομο και δεν το έχω πάρει χαμπάρι;
     
  3. nastyhabits

    nastyhabits New Member

    Θα ήθελα πολύ να έχω πιό ενεργή συμμετοχή .Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο και συγχρόνως όταν δε πολυπαρακολουθείς το τι συμβαίνει και με ποιούς έχεις να κάνεις αυτομάτως περιορίζεσαι σε ένα απλό παθητικό ρόλο. Η μόνη περίπτωση να εκφραστώ είναι όταν κατά τύχη πέσω σε κάποιο θέμα για το οποίο έχω να εκφράσω κάτι που πιστεύω ότι θα προσφέρει στη κουβέντα
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Τίποτα παράνομο δεν γίνεται, μόνο φροντίζουμε να τηρούμε τους όρους χρήσης των φόρουμ που έχουμε αποδεχτεί όταν γίναμε μέλη της κοινότητας και ορισμένοι από αυτούς αν παραβιαστούν επισύρουν νομικές συνέπειες.

    Για τα υπόλοιπα που λες σε καταλαβαίνω απολύτως   Είναι τελείως φυσικό να διαβάζεις αντιφατικές απόψεις πάνω σε διάφορα θέματα γιατί δεν ζουν όλοι ή δεν σκέπτονται όλοι το BDSM με τον ίδιο τρόπο.

     
  5. konman

    konman Regular Member

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Δεν είμαι εδώ για ρεπορτάζ.Μην με φοβάσαι....

    Δεν έχω εισπράξει καμια ένταση εντός ή εκτός εισαγωγικών αν και πολύ νέος στην κοινότητα.
     
  6. dimitris38

    dimitris38 New Member

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    στην ψηφοφορια διαλεγουμαι μονο μια απαντηση αυτο ειναι νομιζω λαθος γιατι μπορει να πανω απο ενας ο λογος που αναφερετε  
     
  7. Loreena

    Loreena Guest

    Η έλλειψη εμπειρίας σ' αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας δεν είναι άραγε ικανός λόγος;
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: post+thread. γιατί όχι εσύ;

    Καλώς ήρθες Loreena   ναι είναι ένας λόγος αυτός όμως με λίγη θέληση όλα γίνονται.
     
  9. savra

    savra Guest

    Aγαπητή Κυρία Loreena, ειλικρινά συγκινήθηκα από το post που μόλις έθεσες. Με όλο τον σεβασμό που τρέφω απέναντί σας, θα μπορούσατε λίγο να εμβαθύνετε και να αναλύσετε περαιτέρω την φράση σας που έχει την μορφή ερώτησης;

     
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Γεια σου Loreena και καλώς ήρθες.
    Όταν αναφέρεις σαν επιχείρημα "Η έλλειψη εμπειρίας σου σε αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας" εννοείς μεταξύ των μελλών του forum?
    H μήπως εννοείς κάτι άλλο που δεν προσδιόρισες ακριβώς?
     
  11. Loreena

    Loreena Guest

    Στα forum γενικά εννοούσα. Ίσως βέβαια είναι μια αντανάκλαση της πραγματικότητας. Τα νέα μέλη σε μια παρέα είναι λογικό να χρειάζονται χρόνο προσαρμογής. Επίσης, σε κάποιες παρέες υπάρχουν οι λιγομίλητοι ή ακόμα και οι εντελώς σιωπηλοί. Δεν είναι φυσικά όλ' αυτά;   
     
     
  12. she_Dragon

    she_Dragon Regular Member

    Χρειάζεται τελικά να αναρωτιόμαστε γιατί τόσα μέλη δεν γράφουν ή γιατί κάποια σταμάτησαν κ σταματούν? Δεν λέω, όλα έχουν την πλάκα τους κ το γούστο τους, αλλά μέχρι ενός σημείου…