Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Archon, στις 27 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Δεχόμαστε και δωρεές  

    Ευχαριστώ MindMaster.Με τη σειρά μου ετεροχρονισμένα να σου εκφράσω και εγώ τα δέοντα για τα όσα είπες πριν από ΄μένα..
     
  2. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Αυτό ακριβώς με ενοχλεί. Το να μιλάς με επιχειρήματα κι ο άλλος να νιώθει κατα-διωκόμενος και να σου δείχνει τον κώλο του.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Μόνο που δεν κατάλαβες μία στοιχειώδη διαφορά.Αυτό που εσύ θεωρείς επιχείρημα για τον άλλο είναι φθορά;Μπορείς να καταλάβεις γιατί;(δε θα σου δώσω απάντηση-και όχι γιατί απαξιώ)
     
  4. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Τρεις φορές το ίδιο ποστ!
    Προφανώς μπερδεύτηκαν τα hits

    Ούτε τι ρωτάς καταλαβαίνω : "Αυτό που εσύ θεωρείς επιχείρημα για τον άλλο είναι φθορά;"
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2008
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εγώ κατάλαβα ... Το λένε "γροθιά στο κατεστημένο" νομίζω ή μήπως η lara και η κάθε lara, έχει ξεπεράσει ολ΄ αυτά που Ε/εμείς θεωρούμε όρια? Όχι μόνο τα έχει ξεπεράσει, έχει αναπτύξει δική της φιλοσοφία αλλά και άμυνες που την στηρίζουν απτόητη σε αυτά που κάνει και που λέει και που κανένας πια δεν την πείθει για το αντίθετο.
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Αυτό ,λοιπόν,καθιστά εσένα διαφορετική και εμένα διαφορετικό.Το ίδιο για αυτό που πρεσβεύεις εσύ και αυτό που πρεσβεύω εγώ.Δεν είναι θέμα μειωμένης αντίληψης αλλά ενός κόσμου που δε μπορείς ή και δε θες να δεις.Όμως το καλό ή κακό είναι πως εγώ και νιώθω και αντιλαμβάνομαι και μπορώ να βιώσω το δικό σου κόσμο.Όπως και να ΄χει και εγώ σε σέβομαι και εσύ θα με σεβαστείς,γιατί μόνο έτσι θα συνυπάρξουμε.Απλά εσύ και εσείς πρέπει να βολιδοσκοπήσετε και να κουραστείτε λίγο περισσότερο..Αν θέλετε πάντα..
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Δωρέες, δεν κάνουμε... Στην επόμενη συνάντηση πάντως που θα οργανώσουμε, τα ποτά σου, κερασμένα από μένα...  
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Εύα -με την άδεια σου πάντα- προσυπογράφω..

    Μην τάξεις σ ΄άγιο κερί και σ΄Incomplete_ ποτάκι  
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2008
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Συμφωνώ γενικώς με όσα εξέθεσε περί μαχητικών διεκδικήσεων, που φθάνουν έως και την ακραία πρόκληση, ο Incomplete. Φοβούμαι, πάντως, ότι δεν έλαβε υπόψη του το 'δύσκολο' δημοσίευμα #125, προκειμένου να αποδώσει την άποψη μου.
    Το θέμα μας όμως είναι ο δημόσιος εξευτελισμός και όχι τα δικαιώματα των μειονοτήτων, σεξουαλικών ή άλλων. Εγώ, λοιπόν, που πιστεύω ότι δεν υπάρχουν 'ανθρώπινα δικαιώματα', θα υιοθετήσω, προς στιγμήν, την δικαιωματοκρατική ιδεολογία. Για να επισημάνω ότι οι 'δημόσιοι εξευτελιστές' επικαλούνται το ανθρώπινο δικαίωμα τους στην ελεύθερη έκφραση των ερωτικών τους προτιμήσεων, για να εξασφαλίσουν το δικαίωμα να καταπατούν ακωλύτως και δημοσία τα ανθρώπινα δικαιώματα των άλλων, δηλαδή του εξευτελιζομένου (η συγκατάθεση του είναι, εν προκειμένω, ουσιαστικώς και νομικώς αδιάφορη) και των παρατηρητών τηςς θλιβερής παράστασης.
    Έχουν, στο όνομα των ανθρώπινων δικαιωμάτων το δικαίωμα να προβαίνουν σε ενέργειες που κατ' εξοχήν εξευτελίζουν τα 'ανθρώπινα δικαιώματα';
    Ποιός, τάχα τους εκχωρεί το δικαίωμα αυτό ή τους εξουσιοδοτεί να διασύρουν αυτά για τα οποία υποτίθεται ότι, ως 'μειονότητα', αγωνίζονται;
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2008
  10. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Αυτό δεν έχει λογική. Για να μπορείς να μην "το λάβεις υπ΄όψη σου" πρέπει να είναι παρόν. Αλλιώς κάθεσαι σπίτι σου. Μάλλον εννοείς ότι δεν είναι προαπαιτούμενη η ύπαρξή του, οπότε καλά είπε ο Dolmance ότι πρόκειται περί υπαίθριου.
    Διότι public σημαίνει:
    α concerning people in general
    b provided of the use of people in general
    c engaged in the affairs of the people
    d open or known to people in general.

    Χωρίς "people" δεν είναι public. Εκτός αν μπερδεύετε το δημόσιο χώρο ως "public".
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Πίνεις πολύ σκασμένο?

        

    Φαύλος Κύκλος δηλαδή Dolmance!
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2008
  12. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Ακόμη μιά φορά τα ίδια. Δεν διαφωνώ καμάρι μου, αν και ούτε εσύ κουράστηκες να καταλάβεις αυτό που εννόησα ότι ο κόσμος σας δεν είναι στον Αρη κι όλοι έχουμε παρόμοιες εμπειρίες, και εμού συμπεριλαμβανομένης. Ρώτησα να μάθω τί είπες, γιατί δεν έβγαζα νόημα, ειδικώς με το ερωτηματικό στο τέλος της πρότασής σου. Αντί να μου εξηγήσεις, κάνεις κήρυγμα.