Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Archon, στις 27 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Τον 'εκούσιο' πώς τον βλέπεις; Βγαίνει τελάλης πρίν από την παράσταση και μας ενημερώνει ότι πρόκειται περί εθελουσίας συμπεριφοράς;
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Το δικαιωμα μου να κοιταζω προς οποια κατευθυνση θελω χωρις να με ενοχλει η να με προσβαλλει το θεαμα που βλεπω, ειτε αυτο ειναι ερωτικη παρασταση, ειτε το ερεθισμενο πεοςι ενος νταγκλαρα μεσα απ'το παλτο του,ειτε πεταμενες σερβιετες και καρπουζοφλουδες στον Μυρτο,το θεωρω ισχυροτερο απο το δικαιωμα της δημοσιας ελευθερης ερωτικης εκφρασης η το δικαιωμα στην τεμπελια αυτου που βαριεται να πεταει τα σκουπιδια του στα δοχεια απορριματων.
    Το δικαιωμα μου αυτο γινεται απειρως ισχυροτερο αν προστεθει με το αντιστοιχο αλλων 50 που βρισκονται μαζι μου στον ιδιο χωρο,τυχαια,με διαθεση να πιουν ενα καφε με θεα την Ακροπολη,η να κανουν βολτα στο παρκο,η να χαρουν την φυσικη ομορφια του Μυρτου.
    Ειναι δικαιωμα που απορρεει απο την εννοια της δημοκρατιας,η οποια μπορει να μην συμβιβαζεται με το ΒΔΣΜ, ωστοσω αυτο ειναι προβλημα του ΒΔΣΜ στο βαθμο που αυτο θελει να παρελαυνει στους δρομους,οχι της δημοκρατιας.

    Να το πω ποιο ωμα;
    Οποιος προβαινει σε πραξεις που αντιβαινουν το κοινο περι δικαιου,η ορθου, η ηθικου αισθημα οχι για να διεκδικησει την ανατροπη η αλλαγη της κατεστημενης αντιληψης αλλα γιατι ετσι γουσταρει,
    ειναι ενας ατομιστης ,ενας εγωιστης,ενας παρτακιας, στο φιναλε ενα γαιδουρι σκετο.

    Οταν διεκδικεις κατι,ειτε ειναι αυτο το δικαιωμα της ερωτικης διαφορετικοτητας -στην οποια εκφραση της- ειτε ο δημοσιος χαρακτηρας της Ολυμπιακης,ασφαλως και θα προκαλεσεις, και θα ενοχλησεις
    ομως δεν ειναι αυτο το αντικειμενο της συζητησης και μην κανετε οτι δεν το καταλαβαινετε,οσοι το κανετε , ουτε να το αναγετε σε τετοιο ,αυτα ειναι σοφιστειες

    Ενα πρεζονι η ενας ψωραλεος επαιτης Κουρδος αντιθετως , elfcat, για να θυμηθω και την προηγουμενη ερωτηση σου,θα προκαλεσει την συμπονια μου και την διαθεση μου να τον βοηθησω,παρ'οτι μπορει να ενοχλησει την αισθητικη μου.(χρειαζεται να αναλυσω γιατι; )
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Πολύ εξαπλουστευμένη και εκλαϊκευμένη απάντηση..



    Προτροπή μου θα ήτανε να μάθετε στους ανήλικους να φοράνε καπότες και να προφυλάσσονται,γιατί πλέον ένα μεγάλο κομμάτι της εφηβίας έχει πιο πολύ σεξουαλική δραστηριότητα,από τους πιο πολλούς εδώ μέσα..  
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Λυπάμαι που στο επιβεβαιώνω αλλά στην προκειμένη περίπτωση, τα παραδείγματα σου είναι άστοχα. Έχεις όντως μπερδευτεί ή σου έχουν ξεφύγει πολλά!

    Έχω την αίσθηση ότι θα πρέπει να επαναπροσδιορίσεις για το τι ακριβώς μιλάμε!
    Τότε ίσως και να επικοινωνήσουμε.

     
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος


    Το τραγικό και γελοίο της υπόθεσης είναι πως σε ένα υποθετικό ερώτημα του τύπου "θα το κάνατε" ξαφνικά όλοι ξεράσατε καφέ και είδατε ανήλικα να κινδυνεύουν..Άμα είναι να σας δημιουργηθούν φοβίες,προτείνω τη διαγραφή του θέματος.
    Επίσης ζητάω τη διαγραφή του BDSM discussion γιατί μπορεί το παιδί να βαρέσει στον ποπό το αδελφάκι του και να του δημιουργήσει ψυχολογικά τραύματα και ομοφυλοφιλικές τάσεις..
    Επίσης ζητάω τη διαγραφή του fetish discussion γιατί μπορεί το παιδί να φαει καμιά αδέσποτη με το σαμπό της χοντρής που θα παρασυρθεί και θα τιμωρήσει το σκλάβο της..
    Επίσης ζητάω τη διαγραφή του Training Techniques γιατί το παιδί εκεί που πάει δέσει τη χοντρή ,μπορεί να γρατζουνιστεί απ΄το ξεχασμένο μανταλάκι της μπουγάδας..
    Επίσης ζητώ τη διαγραφή του Personal Experiences γιατί το παιδί δεν πρέπει να μάθει να λέει τα κατορθώματα του..
    Επίσης ζητώ τη διαγραφή του Parties and Meetings γιατί το παιδί στα πρώτα πάρτυ του δεν πρέπει να παρασυρθεί και να πάει με leather(να ξεσκίσει το δερμάτινο σακάκι από την Κωνσταντινούπολη του μπαμπά ή την "αλεπού" της μαμάς..)
    Επίσης ζητώ να διαγραφεί το BDSM Art and Literature γιατί το παιδί πρέπει να μάθει τη σωστή γαλλική και όχι την παλαιότερη που απαντάται στην αυτοβιογραφία του Ντε Σαντ..
    Και επίσης ζητώ να καταργηθεί το Inner Circle,γιατί όλοι είμαστε ίσοι σε αυτήν τη ζωή και ο Άγιος Πέτρος δε θα κοιτάξει status..

    Αυτά..
     
  6. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Επιστρέφοντας το κομπλιμέντο της μη-απαξίωσης

    κατά το κοινό κι η απάντηση. Ο Dolmance ήταν αισιόδοξος.


    Και πολλή περισσότερη ωριμότητα.

    Λυπάμαι. Αν μπορούσα να σου στείλω πμ θα σου έλεγα γιατί.
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2008
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Λίγο ακόμα θέλω  
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος


    Αλλα λογια ν'αγαπιωμαστε.
    ...η αλλιως,απορια ψαλτου βηξ.
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Δε θα ήθελα.Άφησε με να λυπάμαι πρώτο.Στο κάτω κάτω της γραφής μιλάμε για το δικό μου-μας lifestyle..
     
  10. female

    female Contributor





    Δεν θα συμμετείχα σε κάτι τέτοιο που να γύρναγε ο κόσμος ανάποδα. Αρκετά τραβήξαμε στη εφηβεία από την έλλειψη στέγης και δεν βρήκα ποτέ ελκυστικό το σεξ κλπ. σε δημόσιο χώρο χωρίς την ηρεμία της ιδιωτικότητας, μιας και η αδρεναλίνη δεν με διεγείρει. Επιπλέον, αυτή η κοινωνία παραμένει απωθητικά αντισεξουαλική για να μην διαχωρίζω αυστηρά το ιδιωτικό από το δημόσιο. Η δημόσια εκδήλωση τρυφερότητας και συντροφικότητας ζευγαριών είναι, αντίθετα, υπέροχη. Δεν βρίσκω τίποτα μεμπτό και στις εκδηλώσεις τρυφερότητας ανάμεσα σε γκέι και λεσβίες, και είναι κρίμα που δεν μπορούν να υπάρχουν φυσικά και αυθόρμητα ούτε σ' αυτό το στιγμιότυπο.


    Καταλαβαίνω τους συμβολισμούς καύλας αυτού που τον διεγείρει, όσο και να μην τους συμμερίζομαι ποσώς. Αν τύχαινε να είμαι θεατής σε κάτι τέτοιο δεν θα με έθιγε αισθητικά περισσότερο από τόσα και τόσα που θεωρούνται ήδη απολύτως νορμάλ.


    Αναρωτιέμαι κατά πόσον ενδιαφέρουν τους "δράστες" οι ερμηνείες του γεγονότος από τους παριστάμενους "ως σκηνικό". Αυτό δεν είναι το μέσον, (πέραν του γεγονότος της υπακοής κλπ.) σε τελική ανάλυση, που διεγείρει ;



     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Μάλιστα. Ψυχοδυναμικά λειτουργεί κατα παρόμοιο τρόπο. Αλλά δεν θα συμφωνήσω ότι η ντανταϊστική πρόκληση, φερ' ειπείν, κατετάσσετο στις εξευτελιστικές ή αυτοεξευτελιστικές πράξεις. Θα την χαρακτήριζα 'απειλητική' και όσες ενέργειες ενέχουν 'απειλή', προσλαμβάνονται ως δυνάμει υπερατομικές, δηλαδή πολιτικές. Η πολιτική, ακόμα και ως απόλυτη εχθρότητα, δεν ενοφθαλμίζεται στον εξευτελισμό - έστω και αν επικοινωνιακά τον μετέρχεται.
     
  12. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Το "δικό σας"; Οπως αγαπάς.