Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Archon, στις 27 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Nαι,γιατί έγινε ένας πανικός γύρω από τους btm..

    Να σου πω λοιπόν τι έγινε.Κάποιοι έκαναν επίθεση γύρω από τον αντρισμό των btm και κάποιοι μαζί με αυτούς υπεραμύνθηκαν αυτού.
    Ξέρεις πως ένιωσαν οι btm?Πως κάποιος τους αφόρισε ή τους χαρακτήρισε λόγω προτιμήσεων,χωρίς να σκεφτεί λίγο το πως νιώθουν και ενεργούν κατ΄αυτόν τον τρόπο και γιατί τους κατηγόρησαν βασισμένοι μόνο σε κοντόφθαλμες οπτικές και ηθικές.Βάσει ,λοιπόν,του δικού σου status απλά αναρωτήσου γιατί κάνεις ακριβώς το ίδιο πράγμα σε κάποιους άλλους..Αυτά..
    Έτσι για να δεις πόσο σε αφορά..

    Χτύπα ξύλο!!! 
     
    Last edited by a moderator: 7 Οκτωβρίου 2008
  2. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    1. Μάλιστα. Μια ωραιότατη απάντηση. Δοκίμασέ με.  

    2. Κανένας υπαινιγμός απολύτως. Επισήμανα το γούστο του πράγματος, ακριβώς γιατί και γνώμη βαρύνουσα έχει και γνώση.
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Incomplete, θα υπερασπιζόσουν το δικαίωμα μιας αφγανής να φορά μπούργκα, σε ελληνικό σχολείο; Το δικαίωμα της να την εκτελούν με λιθοβολισμό αν βγεί μόνη της το βράδι - όταν η ίδια το θεωρεί δικαίωμα; Το δικαίωμα της να μην έχει ποτέ άποψη περί των δικαιωμάτων της;
     
  4. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Συμφωνώ απολύτως. Εξ΄άλλου είμαι της γνώμης ότι τα άτομα προσδίδουν αξία στους χαρακτηρισμούς κι όχι οι χαρακτηρισμοί στα άτομα, όπως ισχύει και για τα σύνολα.

    naughty!  
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2008
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor


    Μα εδω δεν θα κατσουμε να εξετασουμε κατα περιπτωση,εδω θιγεται το δημοσιο αισθημα,εκει δεν θιγεται,
    εκει θιγεται λιγο,δεν εχει νοημα εξ αλλου.
    Το ζητημα κατ'εμε σαφως και ειναι γενικοτερο,καταληγει να ειναι απορροια συγκεκριμενων λογικων,στασεων ζωης και νοοτροπιας, και σαν τετοιο το εθεσα εξ αρχης εις ωτα μη ακουοντων φυσικα,αφου η υπερτατη αρχη της πλειοψηφιας των ΒΔΣΜιστων ειναι ,φαινεται,η ικανοποιηση της καυλας τους καθ'οιονδηποτε τροπο.
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος


    Dolmance_ ας ανοίξει κάποιος ένα θέμα περί δικαιωμάτων και θα απαντήσω σε ότι θες στο βαθμό που θα μπορώ.Στο ζήτησα πο πριν κιόλας.Ήδη έχουμε παρεκλίνει πολύ και θα του αλλάξουμε τελείως κατεύθυνση του νήματος.
    Για να μη νομίζεις πως αποφεύγω να σου απαντήσω,θα σου πω πρόχειρα ,πως θα πρέπει να εξετάσουμε αν η αφγανή έχει τη δυνατότητα να ακούσει και μία αντίθετη άποψη,αν έχει τη δυνατότητα να αποφύγει αυτήν την απόφαση και κυρίως αν έχει την παιδεία για να κρίνει ορθά και θέλει να της παρασχεί παιδεία κτλ κτλ
    Στο BDSM δεν τίθεται θέμα παιδείας με αυτήν την έννοια ..

    Επίσης μου κάνει εντύπωση πως πιάνετε όλα τα ακραία παραδείγματα για να εδραιώσετε τη θέση σας.Κάτι πιο medium δεν υπάρχει σαν παράδειγμα;

    Αναμενόμενη απάντηση..

    Ερώτηση 2η.Πες μου πότε προσωπικά εσένα έχει θιχτεί μπροστά σου το δημόσιο αίσθημα..
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2008
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Θα μου επιτρεψεις να ισχυριστω οτι δεν εχεις καταλαβει τιποτα-μα τιποτα ομως; -απ'οσα εχω γραψει.
    Ισως η τελευταια μου απαντηση στη female σε βοηθησει καπως...
     
    Last edited by a moderator: 7 Οκτωβρίου 2008
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Τώρα το θυμήθηκες;Λοιπόν,φιλαράκι,χάρηκα και άστο καλύτερα...

    (συγνώμη που δε μπήκα στη διαδικασία να διαβάσω το τι έχεις πει δεξια και αριστερά και να έχω το πλήρες προφίλ σου στο μυαλό μου,αντί να αρκεστώ μόνο σε αυτά που μου γράφεις..έλεος..)
     
    Last edited by a moderator: 7 Οκτωβρίου 2008
  9. zinnia

    zinnia Contributor

    Καλά..δεν βαρέθηκατε ακόμα;
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος

    Μ ΄αγαπάς;
    (εσένα σε ρώτησα;δε σε ρώτησα, ε; )
     
  11. zinnia

    zinnia Contributor

    σ' αγαπάω (παλαιόθεν)



    ΥΓ. Τα υπόλοιπα που σκέφτηκα δεν τα λέω εδώ μέσα, θα στα πω όταν κι αν σε δω από κοντά  
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Public Disgrace - Δημοσιος Εξευτελισμος