Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Second life και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SKS, στις 28 Μαρτίου 2008.

  1. SKS

    SKS Guest

    Για όσους δε γνωρίζουν το Second life είναι ένα παιχνίδι (www.secondlife.com). Μέσα στο παιχνίδι αυτό ο καθένας μπορεί να δημιουργήσει οτιδήποτε θέλει, να δημιουργήσει το δικό του avatar, να έρθει σε επικοινωνία με άλλους χρήστες του παιχνιδιού και πολλά άλλα. Μέσα στο παιχνίδι αυτό υπάρχουν πολλά "MAP" σχετικά με το BDSM. Θα ήθελα μέσα απο αυτο το topic όσοι ασχολούμαστε με το Second life, να παραθέτουμε ονόματα MAP, φωτογραφίες κλπ σχετικά με το BDSM στο Second life.

    Ξεκινάω παραθέτοντας μια φωτογραφία που έβγαλα πριν λίγες μέρες.

     

    Googlίζοντας βρήκα και 2 ενδιαφέρουσες συλλογές φωτογραφιών
    BDSM in Second life: http://xahlee.org/sl/bdsm.html
    Pony girls: http://xahlee.org/sl/pony.html
     
  2. Kits

    Kits Contributor

    μακαρι το 'second life' για μερικους να ηταν μονο παιχνιδι .....
     
  3. SKS

    SKS Guest

    Ε είναι κόλλημα.. Είναι αλήθεια  
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Να ρωτησετε εμενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ηταν η αιτια καθημερινων τσακωμων, ομηρικων καυγαδων και το τελος της σχεσης (δεσμου), που ειχα.
    Ωρες ατελειωτες μπροστα στον υπολογιστη, μερα και νυχτα, κοιμοταν στην καρεκλα, πληρης αδιαφορια για το τι συνεβαινε γυρω του.
    Μεχρι που του εσκασα την οθονη πλασμα του pc στη κεφαλα και μπηκε ψυχη τε και σωματι στο second life!
     
  5. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: Second life και BDSM

    Φαντάζεστε να μπορούσε να διαμορφωθεί ένα τέτοιου είδους παιχνίδι εδώ μέσα στο φόρουμ? Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον..
     
  6. SKS

    SKS Guest

    Μπορεί εύκολα να γίνει.. Δηλαδή να δουλεύει παράλληλα ένα Land του Greekbdsmcommunity στο Second life. Το μόνο πρόβλημα θα είναι το οικονομικό πιστεύω γιατί για να αγοράσεις ένα map χρειάζεσαι περίπου 300 δολάρια τον μήνα..

    Ένα μαγαζάκι, στέκι or something για το Greekbdsmcommunity μπορεί εύκολα να γίνει.. Με 10-40 δολάρια τον μήνα..

    Κυκλοφορεί στο κόστος των 500L$ (περίπου 1,5 δολάριο) ένα κολάρο με το οποίο αγοράζει ο σκλάβος και μπορεί να δώσει Permission για να τον χειρίζεται η αφέντρα του.

    Πρέπει να είναι αυτό που φωτογράφισα εχθές.
     
  7. Gord

    Gord New Member

    Απάντηση: Second life και BDSM

    Έχω δει κάποια παλιά Posts σχετικά με το Second Life και τους Έλληνες Χρήστες του. Κάποιοι εισηγήθηκαν να αγοράζαμε ένα Map (Land) και να προεκτείναμε το Forum εκεί, το οποίο ακούγεται καλό μιας και θα έχουμε τη δυνατότητα να συσπειρωθούμε, να κάνουμε Live Συζητήσεις(Discussions), να μοιραστούμε εμπειρίες, να φτιάξουμε το δικό μας χώρο σαν Έλληνες, όπως έχουν κάνει πολλές άλλες Χώρες..

    Το όνομα μου στο Second Life είναι Rio Lorgsval. Ασχολούμαι εδώ και καιρό με το Online BDSM. Δεν το βλέπω ως παιχνίδι αλλά κάτι σαν "δεύτερο κόσμο".. Όσοι είναι ήδη μέσα, ξέρουν τι εννοώ.. Ήμουν Ιδιοκτήτης ενός από τα μεγάλα Slave Auction Houses και Εκπαιδευτής σε κάποια άλλα. Τώρα είμαι απλά ιδιοκτήτης ενός Group που ασχολείται με γενικά Events και ανακοινώσεις από BDSM Clubs και Slave Auction Houses, το οποίο ονομάζεται *SL Auctions & BDSM Announcements*, έχει περίπου 1000 μέλη(members) τώρα και μεγαλώνει μέρα με τη μέρα..

    Η Πρότασή μου είναι η εξής:

    Αν συμφωνεί πρώτα από όλους, ο ιδιοκτήτης του Greek BDSM Community Forum, και τα υπόλοιπα Μέλη, θα μπορούσα να πάρω ένα Land στο Second Life, το οποίο έχει τη δυνατότητα να χωρέσει εως και 80-100 Avatars την ίδια στιγμή, και να δημιουργήσω ένα BDSM χώρο μόνο για Έλληνες, σε χαμήλη τιμή(περίπου 100-130 Ευρώ)..
    Ο μέσος όρος επισκεπτών (visitors) σε ένα Adult Land δεν ξεπερνά τους 50-60. Ο χώρος αυτός θα θεωρείται μια επέκταση του Forum και θα πάρει το ονομά του("Greek BDSM Community Forum"). Θα μπορούσα επίσης να αναρτήσω πινακίδες με το Link της ιστοσελίδας, όπως επίσης και διάφορες άλλες φωτογραφίες-Logos, ούτως ώστε να τα μέλη να παραπεμπονται εδώ.

    - Θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας όσων αφορά στο Θέμα και ασφαλώς, την άποψη του Ιδιοκτήτη του Greek BDSM Community Forum στη Πρόταση μου.. Ευχαριστώ! -