Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 22 Ιουνίου 2011.

  1. sw

    sw

    ...νομιζω πως χρειαζεται να επαναδιατυπωθει ο ορισμος της λεξης φιλια/φιλος.

    Πολλοι διαλογοι σε αυτο το νημα θα ταυτιζονταν (...και θα ειχαν αποφευχθει-χωρις να εχουν κατι μεμπτο που εγιναν-) αν οι ομιλουντες εδιναν την ιδια εννοια σε αυτη τη λεξη.

    ...και παλι νομιζω, πως η πλειοψηφια των μελων τουτου του φορουμ εχοντας την προδιαθεση για αναζητηση ερωτικου συντροφου (προσωρινου η ιδανικου) μεταθετουν τον υποψηφιο παρτενερ που δεν καρποφορησε τη δεδομενη στιγμη, στη λιστα των "φιλων" μια και τα κοινα που μας διεπουν στο χωρο μας διατηρουν το ενδιαφερον (και αυτο προσωρινα) μεχρι να ερθει (αν ποτε ερθει) το σωστο ταημινγκ.

    Βεβαια μπορει να κανω και λαθος, η μαλλον να τα βλεπω εγω ετσι τα πραγματα...


    Γι ργος
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Με αφορμη την παρατηρηση του Sw, να προσδιορισω οτι: Φιλία είναι η εκούσια σχέση μεταξύ δυο ατόμων, η οποία εμπεριέχει αμοιβαία αποδοχή, επιθυμία για συναναστροφή, οικειότητα, εμπιστοσύνη, ψυχολογική υποστήριξη, ειλικρινεια,αλληλεξάρτηση, διαχρονικότητα και δεν εδραιώνεται λόγω κοινωνικής σκοπιμότητας, συγγένειας ή σεξουαλικής έλξης.

    Βέβαια φίλους ορίζουμε και ανθρώπους που κατά διαστήματα απλα κάνουμε παρέα μαζί τους, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Το παράξενο είναι ότι όλα αυτά που αναφέρεις τα βρίσκω ιδανικά συστατικά για να μαγειρέψεις ένα καλό session.

    Εγώ θα χαιρόμουν πολύ να παίζω με άτομα που τα ενώνουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά.

    Εσύ μπορείς να εξηγήσεις που κωλώνεις?
     
  4. Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Την ισορροπία, νομίζω πως την αντιλαμβάνεσαι εκ των υστέρων -αν προκύψει- και το βασικό ερώτημα εδώ είναι το εξής: το ρισκάρεις;

    Για μένα, υπάρχει τεράστια διαφορά στο: "συναναστρέφομαι φιλικά τον τάδε" και στο "είμαστε φίλοι με τον τάδε".

    Πάντως, ειλικρινά δε βρίσκω κανένα λόγο ν'απασχολεί κάποιον κάτι τέτοιο, ΑΝ δεν παίζει έρωτας στη μέση.

    υ.γ. αυτό το "σέσσιον" όταν το βλέπω, μου σηκώνεται η τρίχα κάγγελο.
    υ.γ. βου. αν προκύψει βέβαια αυθόρμητα, χωρίς προγραμματισμούς κτλ, είναι μια χαρά, χωρίς παρατράγουδα, συνήθως. Αλλά σε σέσσιον;; Έλεος.
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    To εχω ηδη αναφερει πιο πανω φιλτατε.....ντρεπομαι να τους αντικρυσω μετα και φοβαμαι οτι θα αλλαξει η ποιοτητα της σχεσης μας και θεωρω οτι η φιλια με το γαμησι δεν μπλεκουν.Κι αν μπλεξουν.....δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω.
    Ισως να ειμαι πολυ συντηρητικη σε αυτο το συγκεκριμενο θεμα. ΟΚ! Αλλα αφου ετσι το βλεπω? Προτιμω να εμπλακω σε παιχνιδια με ξενους παρα με φιλους.Μου ερχεται πιο βολικο.
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Πως να το πω βρε χαρα μου?
    Παιχνιδι? Συνευρεση? Παρτουζα?
    Αυτη την λεξη χρησιμοποιουν εδω μεσα, αυτη εγραψα κι εγω.
     
  7. Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    χοχο, εκεί είναι το πρόβλημα, Astrovroxi.

    δεν είναι όλα για όλους, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα μείνεις στην ίδια τάξη  
     
  8. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Το ότι ντρέπεσαι το διάβασα.

    Αυτό που ρωτάω είναι γιατί ντρέπεσαι κάποιον/κάποιους που αμοιβαία αποδέχεσαι, που επιθυμείς για συναναστροφή, που εσύ για αυτόν/αυτούς και αυτοί για σένα νιώθουν οικειότητα, εμπιστοσύνη, ψυχολογική υποστήριξη, ειλικρινεια,αλληλεξάρτηση, διαχρονικότητα και που και αυτός/αυτοί έχουν παρόμοια βίτσια με τα δικά σου που σημαίνει ότι σε καταλαβαίνουν και σένα και τις ανάγκες σου.
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Χωρίς να μπορώ με σιγουριά να το πω γιατί αγνοώ το παρελθόν σου, πιστεύω ότι μάλλον φταίει το γεγονός ότι είσαι vanila.
     
  10. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Συγνωμη αλλα δεν ανοιξα το νημα για να ψυχαναλυθω.
    Ντρεπομαι, παει και τελειωσε.
    Τοσο απλα.
    Εχω αρνηθει πολλες φορες τετοια παιχνιδια λογω αυτης της ντροπης.
    Κι οπως ειπα πιο πανω, προτιμω να τα απολαμβανω με ανθρωπους που επιθυμω μονο την ερωτικη παρεα τους.
     
  11. pulen

    pulen New Member

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    η εμπειρια μου λεει οτι με φίλες είναι πολύ καλύτερα γιατί λειτουργεί άψογα και το συναισθηματικό κομμάτι ...
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Συγνώμη κιόλας που ρωτάω... αλλά αφού στον ορισμό της φιλίας όπως ε σ ύ τον δίνεις δεν υπάρχει σεξουαλική έλξη μεταξύ φίλων, τί παιχνίδι θα κάνεις με τους φίλους σου? Μοναχά αν δεχτούμε ότι το παιχνίδι, δεν έχει να κάνει κ α ν με σεξουαλική έλξη προς τον άλλον, τους άλλους αλλά με νεύρωση. Ή αν δεχτούμε ότι στην έννοια της φιλίας εμπεριέχεται η σεξουαλική έλξη, ή αν μπερδεύουμε τη φιλία με τις κοινωνικές γνωριμίες.. κλπ κλπ κλπ Πάντως κάτι μπερδεύουμε.