Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 22 Ιουνίου 2011.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Δεν έχω σκοπό να σε πιέσω να ψυχαναλυθείς και διαβάζοντας το ποστ μου δεν του διέκρινα τέτοια διάθεση.

    Άνοιξες το νήμα με κάποιες ερωτήσεις προς απάντηση και προβληματισμό.

    Και απαντήσαμε.

    Στο ποστ #3 με ρώτησες εάν ντρέπομαι. Εμμέσως σου απάντησα ότι δεν ντρέπομαι αιτιολογώντας το γιατί.

    Θεωρώ το ότι δεν ντρέπομαι ειδικά όσο αφορά τις φιλίες του είδους που προανέφερες και όχι τις περιστασιακές, είναι πλεονέκτημα έναντι της δικής σου στάσης.

    Επειδή με το τρόπο σου και τα γραφόμενα σου μου έχεις γίνει ιδιαίτερα συμπαθής, χωρίς καμία περαιτέρω προέκταση, εάν είχα τις γνώσεις και την δυνατότητα σε ψυχαναλύσω ή να σε βάλω να αυτόψυχαναλυθείς, θα το έκανα, ακόμη και για εγωιστικούς αν θέλεις λόγους. Θα το έκανα με σκοπό να μην σε αποτρέπει η ντροπή να κάνεις πράγματα που εγώ προσωπικά τα βρίσκω θεμιτά.

    Αλλά δεν έχω ούτε τέτοιες γνώσεις ούτε τέτοιες δυνατότητες.
     
  2. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Mπορει να συμβαινει και αυτο που αναφερεις,οπως μπορει να ξεκινησε απο φιλια και να εισηλθε και ερωτισμος η'' αναποδα,οπως μπορει η φιλια αυτη να ειναι πραγματικη και πανω απο σχεσεις κλπ που εχουν παντα τελος,να σου εκμηστυρευονται και να κανουν τα παντα γιατι αισθανονται ασφαλεις. Πολλοι οι συνδυασμοι,εμπεριεχουν ομως και κιδυνους ειναι η αληθεια αλλα οπως σωστα ειπωθηκε δεν ειναι ολα για ολους. Οι περισσοτεροι ανθρωποι αποφευγουν να τα εμπλεξουν, και καλα κανουν, οταν κρινουν οτι ειναι κατι που δυσκολα μπορουν να το διαχειριστουν χωρις ''συνεπειες'' και προτιμουν τη κλασικη βερσιον της φιλιας.
     
  3. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Re: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Συμφωνώ, ειναι θέμα αυτογνωσίας των εμπλεκόμενων ατόμων. Νομίζω οτι δεν υπάρχει κανόνας εδώ. Αν τα άτομα μπορούν να διαχειριστούν το άνοιγμα του ερωτισμού τους, χωρίς να γίνουν μαλλιά κουβάρια, είναι υπέροχη εμπειρία που ισχυροποιεί τον δεσμό φιλίας. Αν πάλι, διάφοροι λόγοι μάς προβληματίζουν, ή μας κρούουν τον κώδωνα, ας το προσέξουμε..άλλωστε,μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς να κάνουμε σέσσιον με τους φίλους μας
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Δεν εδραιωνεται η φιλια λογω σεξουαλικης ελξης ειπα.
    Οχι αμφοτερης ομως.....μιλησα για την δικη μου αποψη,την δικη μου μερια.
    Οταν ομως σε προσκαλει ο φιλος σου ή η φιλη σου κι ερχεσαι σε δυσκολη θεση γιατι νοιωθεις να αλλαζει η υφη της σχεσης,κομπλαρεις,τουλαχιστον εγω.
     
  5. Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Προσωπικά, θα μου άρεσε να παίξω με φίλους/ες είτε σε σέσσιον είτε σε full blown παρτούζα υπό τις ακόλουθες 10 προϋποθέσεις:

    1) Υπάρχει αμοιβαία σεξουαλική έλξη.
    2) Υπάρχει αντιστοιχία ερωτικών επιθυμιών. Ει δυνατόν όλοι και όλες switchάρουν ή τουλάχιστον δεν εμμένουν με θρησκευτική προσήλωση στο στάτους τους.
    3) Κρατάμε όλοι μας τις ισορροπίες ανάμεσα στην καύλα της στιγμής και τον υπόλοιπο βίο.
    4) Υπάρχει σεβασμός όλων προς τα ήδη υπάρχοντα ζευγάρια και αποκλείονται οι αντροχωρίστρες και οι γυναικοχωριστές.
    5) Δεν κρίνει κανένας κανέναν για οτιδήποτε συμβεί.
    6) Όλα τα στόματα κλειστά.
    7) Όλα τα στόματα κλειστά.
    8) Όλα τα στόματα κλειστά.
    9) Όλα τα στόματα κλειστά.
    10) Όλα τα στόματα κλειστά.

    (Με άλλα λόγια οι προϋποθέσεις είναι ανάλογες με τις προϋποθέσεις του σοβαρού swinging. Μόνο που εδώ είναι λίγο πιο αυστηρές λόγω των αξιολογικών κρίσεων που αναπόφευκτα φορτώνονται στα διάφορα στάτους.)

    ...
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Αυτό θα ήταν καλό για το νήμα "ατάκες μελών", αλλά δεν το έβρισκα, μου θύμισε όμως ένα ανέκδοτο:

    Δύο νέες και όμορφες κοπέλες έχουν πρωτογνωριστεί με έναν κύκλο ανθρώπων. Κάποια στιγμή τις καλούν σ ένα σπίτι για "καφέ και κοζερί". Ρωτά η μία την άλλη "τί είναι αυτή η κοζερί, ξέρεις εσύ;", και απαντάει η άλλη "όχι δεν ξέρω, αλλά καλού κακού πλύθηκα και έβαλα καθαρό εσώρουχο."
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων


    Κι εγω γελουσα οταν το εγραφα....αλλα ειπα την αληθεια το καημενο βρωμογατο!   
     
  8. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Eχμ..ποπο! ραμμένα εντελώς..:icon16:Τουλάχιστον, θα τα ανοίγουμε στο σέσσιον.. 
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Εγώ δεν θα κόμπλαρα γιατί θα μου ήταν καθαρό ότι εγώ δε νιώθω ερωτική επιθυμία για τον φίλο, φίλη μου και όχι γιατί νιώθω ότι αλλάζει η υφή της σχέσης. Αυτός δικαιούται να νιώθει ελέυθερα ότι θέλει. Νομίζω ότι το θέμα ενός ανθρώπου είναι η επίγνωση του εαυτού του.
     
  10. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων


    Ευχαριστω....γιατρε μου!   
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Τι εννοεις η επιγνωση του εαυτου του? Σε σχεση με την συστολη στο θεμα που αναφερω εννοω
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Πρώτα από όλα καλά κάνεις και νιώθεις συστολή για τους δικούς σου προσωπικούς λόγους. Καλά κάνεις και για τους λόγους αυτούς δεν επιθυμεις να κάνεις τρίο, καρέ παρτούζα, τραμπολίνο με τους φίλους σου.... ουδεμία ενοχή. Το ίδιο και αντίστροφα. Και αυτά περί ξεπεράσματος ορίων να τα γράψεις στα παλιά σου τα παππούτσια. Τα όρια έχουν λόγο που υπάρχουν, άλλοτε καλό άλλοτε στραβό και ανάποδο... Αυτό όμως που λέω περί επίγνωσης του εαυτού, είναι ότι αν ξύσουμε λίγο το λούστρο του καθενός μας εδώ μέσα, είτε αυτός είναι vanilla, είτε karaslave, είτε Master, είτε περβότσουλο, που ισχυρίζεται με ισχυρή πεποίθηση το ένα ή το άλλο, και το κυριότερο ότι εσύ έχεις θέμα, και όχι αυτός/η/οι, το πιο πιθανόν είναι να συναντήσεις τραύματα, άλλα από τα δικά σου αλλά τραύματα. Ουσιαστικά σε αυτό το συζητητήριό μας για τα τραύματά μας μιλάμε.