Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 22 Ιουνίου 2011.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Νομιζω ναι....εχεις δικιο.
    Thanks
     
  2. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    η δική μας όμως δεν άλλαξε... νομίζω.... κι ας σου φόρεσα το κολλάρο και σε περιέφερα στα τεσσερα μες το σπίτι μου...  
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Αλλο εσυ....με ειχες ακινητοποιησει.
    Η χρηση βιας δεν πιανεται....   

     
  4. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων



    ...ΑΑΑααααα...

    ...για τετοια παιχνιδια μιλαμε;

    Γι ργος
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Ε,τι να παιξουμε εμεις οι αδαεις....ακομα στην πρωτη νηπιακη ειμαστε.Τωρα μαθαινουμε τις κατηγοριες των μαστιγιων...(θα σε εξετασω το απογευμα κυρα Striggla)
     
  6. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων


    πάω ν' αγοράσω και καινούριο βρακί καλού κακού....
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    @ striggla και Astrovroxi.
    Αν μπορείτε μην ξεχειλώνετε το νήμα.
     
  8. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Έχω φίλους και φίλες που κάνουμε παρέα από παιδιά. Έχουμε περάσει πολλά, όμορφα και άσχημα.
    Αυτά μας δένουν και θα μας κρατάνε έτσι για πολλά χρόνια ακόμα.
    Δεν είναι του χώρου και σε αυτούς τους φίλους δεν νιώθω άνετα να συνευρεθώ σε κάποιο ερωτικό παιχνίδι.
    Σε αυτό το σημείο καταλαβαίνω απόλυτα το αίσθημα ντροπής που αναφέρει η Astrovroxi.
    Ας περάσουμε όμως τώρα στους φίλους του χώρου, που για μένα είναι αυτοί που μου εξήγησαν πράγματα,
    που μου έδειξαν πως να λειτουργώ σε διάφορες περιπτώσεις, που με προστάτεψαν από κακοτοπιές,
    που με έμαθαν να μη φοβάμαι να δοκιμάζω πράγματα που μου αρέσουν, που φαντασιωνόμουν και που με τη βοήθειά τους τα υλοποίησα.
    Γιατί ο φίλος αυτός σε κάνει να νιώθεις καλά με ό,τι συμβαίνει και υπάρχει η άνεση να πεις και να δείξεις με το σώμα σου αν κάτι σου πηγαίνει ή οχι!
    Όταν λοιπόν έρχομαι αντιμέτωπη με τον τίτλο του νήματος αυτού λέω ναι στις συνευρέσεις μεταξύ φίλων (με την έννοια που έδωσα παραπάνω).
    Και όχι απλά "ναι ...θα ήταν καλό" αλλά επιδιώκω και απαιτώ μπροστά σε μια πρόταση συνεύρεσης έναν τέτοιο φίλο!
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Ευκολότατο και στην Ελλάδα η μόνη - νομίζω- περίπτωση για ανοιχτό ομαδικό παιχνίδι, δεν ξέρω να έχουμε στάνταρ χώρους όπου να μπορεί ένας να παίξει με αγνώστους, dark rooms με επόπτη και κανόνες κ.λπ.
    Εξ αιτίας του παιχνιδιού μεταξύ παικτών που θέλουνν να παίξουν το συγκεκριμένο παιχνίδι με τα όρια που έχουν θέσει ειδικά και γενικά, θα έλεγα ότι όχι. Αν αλλοιώνεται είναι για άλλους λόγους. Αν κάποιος νιώθει ότι αλλιώνεται λόγω παιχνιδιού έχει στην ψυχούλα του ενοχές για το παιχνίδι. Και όμως, μπορεί να είναι το απλούστερο πράγμα που υπάρχει.
    Όχι. Σϋνδεσμο νιώθεις, μεγαλύτερη φιλικότητα και καλύτερη αποδοχή των φίλων. Κατά τ άλλα, αμέσως μετά νιώθεις νύστα ή τη διάθεση να συνεχίσεις να παίζεις ή πηγαίνεις για κανένα ποτό παραέξω με τους ίδιους φίλους, αν και δεν χρειαζόταν αυτή η διευκρίνιση  
    Δεν έχεις να διαχειριστείς τίποτα γιατί δεν έχει κλονιστεί τίποτα.

    ________________________________________________

    Γενκά τώρα, φιλοσοφώντας δηλαδή,  

    υπάρχουν σχέσεις που είναι υπαρξιακά κρίσιμες και που σε αυτές η ερωτική επαφή παίζει ουσιώδη ρόλο στην απόλαυση του ατόμου στη ζωή του και σχέσεις στις οποίες η ερωτική η η παιχνιδοερωτική επαφή, αν υπάρξει, δεν είναι η ουσία της απόλαυσης από αυτή την σχέση.

    Αν μια φιλία είναι η δεύτερη κατάσταση, δεν βλέπω που είναι το θέμα, αν είναι η πρώτη κατάσταση τότε δεν είναι φιλία αλλά έρωτας ή BDSM σχέση ή οτιδήποτε άλλο.

    Σε κάθε περίπτωση, το BDSM ειδομένο ως παιχνίδια, είναι παιχνίδια ενηλίκων, οπότε το θέμα της διαχείρισης ο καθείς το έχει προ πολλού λύσει.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Εύγε!!!
     
  11. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Re: Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Εγραψες !!!
     
  12. nino

    nino New Member

    Απάντηση: Sessions και συνευρεσεις μεταξυ φιλων

    Ειναι πολυ σπανειο να συμβει να υπαρχει φιλος η φιλη απο τον κοινωνικο σου κυκλο με τις ιδιες η παρομιες σεξουαλικες προτιμησεις,εαν συμβαινει αυτο (πραγμ πολυ σπανειο) τοτε ναι μπορει να συμβει, αλλα τοτε αλλαζει το ειδος τις σχεσης και γινετε σεξουαλικη και ισως και ερωτικη.Ο καθωπρεπισμος του κοινωνικου μας περιβαλοντος δεν μας επιτρεπει να εκφραστουμε ελευθερα κι ετσι προτιμηταιο ειναι να γνωριστεις με ατομα τα οποια ανοικουν στις δικες σου προτιμησεις