Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sis – sister – sisterhood στο M/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 15 Οκτωβρίου 2008.

  1. Elysium

    Elysium Contributor

    Αυτό το θέμα με τις sis κλπ. κατά την άποψή μου δε διαφέρει και πολύ από τη σχέση που έχουν οι vanilla γυναίκες με κάποιες φιλενάδες τους όπου μπορούν να κουτσομπολεύουν και λένε τον πόνο για τη σχέση τους.

    Απόδειξη του παραπάνω, είναι πως ανδρική σχέση στο bdsm, ανάλογη με τη γυναικεία sis-sisterhood κλπ. δεν υπάρχει.
     
  2. llazouli

    llazouli Contributor

    Re: Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Παρεξήγησες, τα τοιούτα μουστάκια ομοιάζουν, μα δεν ανήκουν στην elfcat.

    Iδού το αυθεντικό ντοκουμέντο, το οποίο αποδεικνύει τη sis πλευρά της  

    Οι sis απ' ό,τι εχω καταλάβει δεν έχουν τον ίδιο αφέντη, αν τον είχαν, θα ήταν περισσότερο σαν το σκύλο με τη γάτα!
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Κάνεις λάθος bro   (έτσι να το ρίξουμε το αντίστοιχο,να μη μείνει κανείς παραπονεμένος   )

    (Μου θύμισες κάποιες προσφωνήσεις που είχα με τον perfect number..χάθηκε αυτός..πάει..)
     
  4. llazouli

    llazouli Contributor

    Συμφωνώ. Δεν έχει καμία σχέση το στάτους για τη δημιουργία αλληλοϋποστήριξης και δεσίματος. Κάθε σχέση έχει τις ιδιαιτερότητές της και αν ταιριάζουν τα χνώτα σου με την άλλη, δημιουργείται δεσμός. Είναι πρόσκαιρο και με ημερομηνία λήξης να μας ''δέσει'' η συγκεκριμένη φάση που περνάμε. Οι σχέσεις που αντέχουν, έχουν περισσότερο να κάνουν με τον άνθρωπο παρά με παροδικές φάσεις.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Παρακαλώ τους διαχειριστές να αποσύρουν αμέσως την καταγγελία του Incomplete διότι προσβάλει τον πυρήνα της προσωπικότητας μου και του status μου... άλλως θα προβώ σε όλες τις νόμιμες ενέργειες για την αποκατάσταση της ζημίας που υπέστη από τις συκοφαντιές του. Mirella έλα σε παρακαλώ! Το θέμα είναι σοβαρό.

    ΥΓ.Έχετε δίκιο και οι δυο γμτ . Αυτή η σχιζοφρένεια μου θα με φάει... Και εμένα και τους γύρω μου μαζί... 
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

     
    Συνυπογράφω βέβαια.

    Σκεφτόμουν τις προάλλες, την πρώτη μας γνωριμία πριν από 6+ χρόνια, πόσα στάδια περάσαμε από τότε.
    Κι ειμαστε ακόμα ζωντανοί, στη σκηνή..σαν ροκ συγκροτημα..κι αντεξαμε και προχωράμε.
    Σας αγαπάω και σας ευχαριστώ όλες  


    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]

          
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Ήθελα να πω ότι αν δεν έχουν τον ίδιο Αφέντη, τότε πράγματι είναι σαν οποιεσδήποτε φίλες που μοιράζονται κομμάτια της ζωής του και παρά το κοινό τους ενδιαφέρον για το bdsm δεν διαφέρουν από άλλες φιλίες. Το θέμα αποκτάει ενδιαφέρον αν μοιράζονται τον ίδιο Αφέντη, οπότε πράγματι οι σχέσεις τους λαμβάνουν μια ιδιαίτερη χροιά που υπερβαίνει το σύνηθες και ως εκ τούτου είναι ενδιαφέρον...
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Έχεις δει ποτέ χανούμισσες να τσακώνονται;
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Όχι...  
     
  10. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s



    Έχεις δει ποτέ πραγματικές χανούμισσες χαρεμιού να κάνουν οτιδήποτε εκτός, ίσως, από το να περπατούν; :Ρ  



     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Περιπατούν, κατά τας λαγνουργίας; Άβολον!
     
  12. zou

    zou

    Απάντηση: sis – sister – sisterhood στο M/s

    Θεωρουσα παντα σημαντικο για τον εαυτο μου να εχω καποιον να μιλαω και να εξομολογουμαι μυστικα.. Πολλοι λιγοι ανθρωποι ομως ειναι σε θεση να καταλαβουν την σχεση που εχω με τον Κυριο μου.. Σε ελαχιστους ανθρωπους εξομολογουμαι πραγματα που συμβαινουν μεσα στη σχεση μου και ο ρολος τους δεν ειναι πλεον συμβουλευτικος αλλα και "ψυχολογικος". Ο καλυτερος μου φιλος ειναι ο Κυριος μου και μαζι Του προτιμω να συζητω ολα μου τα προβληματα και τις ανηχυχιες μου ακομα και οταν αυτες εχουν να κανουν με τη σχεση μας..
    Τον πρωτο καιρο της "καινουριας μου ζωης" θεωρουσα σημαντικη την προσπαθεια και την βοηθεια μιας κοπελας που ακομα και τωρα θεωρω αδερφη μου.. Ηταν αυτη που με βοηθησε να ανακαλυψω ενα καινουριο κοσμο και να μου δωσει την ωθηση και τις συμβουλες της να ζω μεσα σ αυτον με ψηλα το κεφαλι..