Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

slaughtering απο γυναικες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος masada, στις 24 Μαϊου 2007.

  1. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Ένα έχω να πώ για να σκεφτείτε Ό/όλοι και Ό/όλες, οτι και ο ανθρωπος ανήκει στο ζωικό βασίλειο.
    Αυτό που κάνει τον άνθρωπο να ξεχωρίζει από τα ζώα είναι ο πολιτισμός, η μόρφωση και η πνευματική αυτοεξέλιξη.
    Αν λοιπον θέλετε να σφάζετε ζωακια για να καυλώνετε, σφάξτε και ανθρώπους... καταταγείτε στον αμερικ(λ)άνικο στρατό στο Ιρακ... Σφαχτειτε και μεταξύ σας (σα) ζώα, να γλυτώσουν οι πραγματικοι ανθρωποι απο σας....
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Τι εκανες κ εσυ προσφατα συραχ? παρακολουθησες να εκτονωνουν τον σαδισμο τους ή εσυ εκτονωσες τον σαδισμο σου σφαζοντας ζωο?
    Θα με ενδιεφερε να ακουσω οτι απο τα δυο συνεβει.
    Ή σοκαριστηκες ?
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες


    Εγω πατησα μια κατσαριδα... πιστεψε με το καταευχαριστήθηκα!!!
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Είμαι εναντίον της παθητικής διασκέδασης - εκ πεποιθήσεως και αισθητικής, Mikra_Psemata.  
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Ειχες ενεργητικό ρολο στην θανατωση με σαδιστικο τρόπο ενός ζώου δηλαδή, χαρακτηρίζοντας το ως διασκέδαση επίσης.
    Σωστά αντιλήφθηκα την παραπάνω φράση σου?
     
  6. Master

    Master Regular Member

    Απάντηση: slaughtering απο γυναικες

    Απαραδεκτο και δεν εχει και καμμια σχεση με το βδσμ
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Ίσως θα έπρεπε να επαναπροσδιορίσεις το σύστημα ορισμού κοινωνικής αξίας κατά κοινωνική μονάδα.

    Πέραν, το slaughtering fetish δεν αναφέρεται σε θανάτωση ζώων με σκοπό την είσπραξη σεξουαλικής ευχαρίστησης, αλλά σε είσπραξη σεξουαλικής ευχαρίστησης που προκύπτει από τη θέα σκηνής που περιλαμβάνει σφαγή ζώου, η οποία πιθανώς γίνεται για πρακτικούς σκοπούς, λ.χ. μαγείρεμα.

    Στο βαθμό που η εκτόνωση του σαδισμού μπορεί να χαρακτηριστεί ως διασκέδαση, ναι, σωστά κατανόησες, προτιμώ όμως να μην επεκταθώ επί του θέματος γιατί παρά το πολύ ενδιαφέρον κατ εμέ, θέμα του νήματος, η εξέλιξη της ανάπτυξής του δεν με βρίσκει καθόλου σύμφωνη, όχι τόσο ως προς το περιεχόμενο, όσο ως προς το ύφος.
     
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Αυτο που εξέλαβες ως "υφος" ήταν πραγματική έκπληξη κ απορια, αντιλαμβανόμενη όντας ότι μορφωμένα άτομα κ δη του δικου σου επιπέδου, μπορει να εκλαμβάνουν την με σαδιστικό τρόπο θανατωση ενος ζωου ως διασκέδαση.
    Καθως δεν με γνωριζεις θα σε παρακαλούσα να μην ερμηνευεις προτρέχοντας την συμπεριφορα ή τον λόγο μου.
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Η σύνταξη της διατύπωσής μου δεν αφήνει περιθώρια παρανόησης. Ακόμη και αν άφηνε, τόσο το γεγονός ότι η ανάπτυξη του εν λόγω νήματος δεν είναι δική σου επίτευξη καθ΄ολοκληρίαν, όσο και το ότι από τη μέχρι τώρα γραπτή παρουσία μου προκύπτει ότι δεν αρέσκομαι σε οικειότητες, καθιστούν προφανές το ότι δεν σου απεύθυνα προσωπικά το σχόλιο λόγω έλλειψης αντίστοιχου κινήτρου. Ως εκ τούτου θεωρώ άσκοπη τη δημόσια παράκλησή σου.

    Αν επί του θέματος του νήματος, έχεις περαιτέρω ερωτήσεις για εμένα, στη διάθεσή σου.

    ΥΓ. Το κατά πόσο η εκτόνωση του σαδισμού αποτελεί, όπως για εμένα έτσι και ενδεχομένως για άλλους, διασκέδαση, θα ήταν ενδιαφέρον να συζητηθεί σε ξεχωριστό νήμα.
     
  10. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Αντε να δω τι αλλη σαχλαμαρα θα διαβασω εδω μεσα
     
  11. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Αααα, ενα πράγμα όπως με τα snuff movies, ε;;;