Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

slaughtering απο γυναικες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος masada, στις 24 Μαϊου 2007.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    έχω μία θεία η οποία έχει το χέρι του εκτελεστή ,συνήθως ένα ζώο όταν πεθαίνει ή αφού το σκοτωσείς έχει σπασμούς ,από το νευρικό σύστημα συνήθως.. λοιπόν η συγκεκριμένη γυναίκα πάντα τα σκοτώνει χώρις να αντιδρούν χωρίς να κινούντε ... δεν ξέρω πως το καταφέρνει !

    αλλά ποτέ δεν αυνανίστηκα με αυτή τη σκέψη ...

    από την άλλη στη Βιέννη κάθε καλοκαιρί γίνετε ένα φεστιβάλ με λουτρό αίματος (από νεκρές αγελάδες συνήθως... ) αυτό δεν ξέρω με εξιτάρει ως κάτι το εξωτικό και όχι σαν κάτι το primitive ...
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Δεν σε αντιλαμβάνομαι.
     
  3. johnny

    johnny Regular Member

    Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    τι καφριλες ειναι αυτες!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
     
  4. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: slaughtering απο γυναικες

    Εκ του αποτελέσματος, αποδεικνύεται οτι η σύνταξη της διατύπωσης σου άφησε περιθώρια παρανόησης, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας εν προκειμένω.

    Η καλή χρήση του συντακτικού, της γραμματικής κ του ελληνικού λόγου γενικότερα, δεν μπορεί να αντισταθμίσει το έλλειμμα "ανθρωπιάς" και την θεωρώ κατά πολύ υποδεέστερη, όταν ανακύπτει θέμα κακοποίησης ζώων για τον όποιο λόγο κ αν γίνεται αυτή.
    Το πως μπορεί κάποιος να εισπράττει ευχαρίστηση από αυτό, δεν είναι εντός των δυνατοτήτων αντίληψης μου και το μόνο ενδιαφέρον που μπορώ να έχω θα ήταν για να δώσω τα στοιχεία αυτού, είτε στην αστυνομία ειτε σε οργανώσεις κατα της κακοποίησης των ζώων(καθώς ο νόμος κ το σύνταγμα απαγορεύουν ρητά τέτοιες διασκεδάσεις).
    Σε συνέχεια των παραπάνω γίνεται αντιληπτό ότι ένα τέτοιο νήμα (θεωρώ) μόνο σε φορουμ ειδικών θα ηταν χρησιμο να ανοίξει.

    Ενημερωτικά δεν προτίθεμαι να συνεχίσω αυτό το θέμα.
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: slaughtering απο γυναικες

    Λανθασμένη ανάλυση της σύνταξης ήταν Mikra_Psemata, η σύνταξη ήταν απολύτως σωστή. Στο βαθμό που η ακαδημαϊκή μου τριβή με το γραπτό λόγο (και τα διακριτά μαθηματικά), μου το επιτρέπει, μπορώ να σε διαβεβαιώσω εκ νέου επ' αυτού. Άπτεται του κατά πόσο προτίθεσαι να κάνεις μία δεύτερη ειλικρινή και (συναισθηματικά) νηφάλια θεώρησή της για να το αντιληφθείς. Επομένως, και κλείνοντας το εν λόγω θέμα, δεν συντρέχει λόγος να επιμείνω στο επιχείρημά μου (εννοείται πως αν χρειάζεσαι βοήθεια, θα βρίσκομαι, με ευχαρίστηση, στη διάθεσή σου με PM για να δώσω μία ανάλυση της σύνταξης της διατύπωσής μου).

    Συμφωνώ (αν και πιστεύω ότι μπορεί, τουλάχιστον, να το εξωραΐσει).

    Πέρα από αυτό όμως, γιατί ταυτίζεις τόσο απλοϊκά το σαδισμό (που δεν προαπαιτεί την συναίνεση του έτερου) με την έλλειψη ανθρωπιάς; Το ότι η είσπραξη ευχαρίστησης από την εκτόνωση του σαδισμού δια της θανάτωσης, ή του βασανισμού άνευ συναίνεσης, δεν είναι εντός των δυνατοτήτων (βιωματικής) αντίληψής σου είναι εμφανές, τόσο εξ αρχής όσο και κατόπιν της δήλωσής σου, ακριβώς όμως αυτό το γεγονός φρονώ πως θα ήταν προτιμότερο να λειτουργήσει σαν τροχοπέδη στην έκφραση αποδοκιμασίας εκείνων που όχι απλώς το αντιλαμβάνονται και το επιθυμούν αλλά έχουν και την ειλικρίνεια να το εκφράζουν δημόσια (εντός ενός διαδικτυακού χώρου που δημιουργήθηκε μάλλον με σκοπό να υποστηρίξει το δικαίωμά τους στην έκφραση των εναλλακτικών - ή και άκρως αποκλίνουσων προτιμήσεών τους). Φυσικά, το αν η απόκλιση από το Μ.Ο. πέραν ορισμένου εύρους μεταβολής συνιστά παθογένεια, σίγουρα χρήζει εκτενούς συζήτησης μεταξύ περισσότερο ειδικών επί του θέματος αφ' ημών - όπως και το πεδίο ορισμού επιτρεπόμενων τιμών του εύρους μεταβολής.

    Κατανοητή και λογική η απόφασή σου να μην συνεχίσεις τη συζήτηση. Η ανωτέρω ερώτηση είναι κυρίως ρητορική, πάραυτα αν εσύ ή κάποιος άλλος χρήστης επιθυμεί να απαντήσει θα ήταν πολύ ενδιαφέρον.  

    Εν γένει - για να ξεφύγουμε από τα πνιγηρά όρια του νήματος - η σαδιστική διάθεση μεταφράζεται σε πρόθεση περνώντας μέσα από τα φίλτρα της (αισθητικής και συνεπαγωγικά και της) ηθικής . Οποιοσδήποτε π.χ. γράφει ότι φαντασιώνεται τη θανάτωσή του ή τη θανάτωση του συντρόφου του, δεν δηλώνει κατά κυριολεξία ότι προτίθεται να πραγματοποιήσει τη φαντασίωσή του, οπότε ίσως θα ήταν λογικότερο τέτοια σχόλια να μην συνεπάγονται παροξυσμό. Εξ όσων πάσχουν από τέτοιες φαντασιώσεις φρονώ πως πολύ λίγοι καταλήγουμε σε προσπάθειες (θλιβερές και ανεπιτυχείς, αν κρίνω από τη δική μου) να παροχετεύσουμε το σαδισμό μας σε ζώα και ελάχιστοι (εξ όσων τυχαίνει να πληροφορούμαι) τις πραγματοποιούν, άνευ συμβιβασμών, και υφίστανται τις αντίστοιχες ποινικές και κοινωνικές κυρώσεις.
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: slaughtering απο γυναικες


    Μη συγχέουμε τον σεξουαλικο σαδισμό, κανείς δεν αναφέρθηκε σ αυτόν, ούτε στον σαδισμό μεταξύ ανθρώπων με ή χωρίς συναίνεση, βρισκω εκτος θέματος την απόπειρα γενίκευσης..
    Η ένσταση μου πολύ συγκεκριμένα αναφέρεται στον σαδισμό κ στην κακοποίηση ζώων.



    ΥΓ: Τα περί σύνταξης δεν τα σχολιάζω ..
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Να με συγχωρησετε,αλλα θεωρω ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ καποιος να αισθανεται σεξουαλικη ευχαριστηση βλεποντας καποιον αλλο να βασανιζει και να θανατωνει ζωα!ΑΝ υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι,χρηζουν ψυχιατρικης παρακολουθησης.
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    @ Mikra_Psemata
    Μόνο σε σεξουαλικό σαδισμό αναφέρομαι εξ αρχής του νήματος, είναι σαφές από τα πρώτα posts. (Ούτως ή αλλιώς, φρονώ πως τα S & Μ του BDSM αναφέρονται αποκλειστικά σε σεξουαλικό σαδισμό και μαζοχισμό αντίστοιχα - αν κάνω λάθος διορθώσέ με, αν θέλεις - γι αυτό και αναπτύσσεται σε αυτό το forum η συζήτηση.)

    Η αναγκαιότητα της ικανής συνθήκης της συναίνεσης αφορά στην, κατά το δυνατό ορθότερη, διαχείριση του σεξουαλικού σαδισμού, δεν προαπαιτείται όμως, για την ύπαρξή του. Η μη αναγκαιότητα συναίνεσης για την εκτόνωση του σαδισμού, δεν καταργεί το σεξουαλικό της φύσης του, ούτε τον μετατρέπει αυτόματα σε έλλειψη κοινωνικής συνείδησης.

    @ όλους
    Πέραν, - μιλώ γενικά, προς αποφυγή παρεξηγήσεων - το κατά πόσο ο σαδισμός είναι εν γένει μία ευγενής ή ταπεινή τάση, θα έπρεπε κατά την άποψή μου να αξιολογείται ανεξάρτητα από το κατά πόσο δύναται καθένας εξ ημών να τη διαχειριστεί.

    Φρονώ πως μάλλον επιπόλαια πολλοί γοητεύονται από το BDSM και διατυμπανίζουν με υπερηφάνεια την (ενδεχομένως και ανύπαρκτη - ένεκα τόσης χάρης) σαδιστική τους τάση (9 στις 10 Αφέντρες "λιμάρουν αδίστακτα τα νύχια τους σε ανδρικά κορμιά" – όταν δεν μαστιγώνουν μέχρι λιποθυμίας/διεξάγουν χειρουργικές επεμβάσεις/εκπαιδεύονται σε marking-cutting-parching κλπ), όταν όμως αυτή η τάση αναγκάζεται να γδυθεί από τα δερμάτινα αρτύματά της και απαιτεί να εκφραστεί ωμά και ειλικρινώς ("βρήκα ένα σκύλάκι, το χάιδευα μέχρι να έρθει στην αγκαλιά μου, το χτύπησα με μία πέτρα στο κεφάλι και αφότου το σκότωσα, το τεμάχισα, πήρα το αυτί του στην τσέπη μου, πήγα στο σπίτι μου, το έβγαλα και αυνανίστηκα κοιτώντας το") σπεύδουν φορώντας το ηθικολαγνικό τους προφίλ να την αφορίσουν.

    Ξεκίνησα να συναναστρέφομαι διαδικτυακά, σχεδόν μία δεκαετία νωρίτερα, ανθρώπους συναφείς με το BDSM. Πριν από αυτό είχα την εντύπωση ότι σε οργανωμένους διαδικτυακούς χώρους θα συναντούσα ανθρώπους που φοβόντουσαν το σαδισμό τους όσο εγώ τον δικό μου, και που προσπαθούσαν να τον κατανοήσουν/αιτιολογήσουν/μαλακώσουν/εκτονώσουν όσο το δυνατό ομαλότερα, αλλά αντιθέτως οι άνθρωποι που αντιλαμβάνονται και αποδέχονται με ειλικρίνεια τον κλυδωνισμό τους μεταξύ σαδισμού και ηθικής, όπως υπερηφανεύομαι πως κάνω εγώ, είναι (δυστυχώς για εμένα) πάρα πολύ λίγοι, και η συντριπτική πλειοψηφία αποφεύγει να ξεσκίζει τις σάρκες της σε κρίσεις από τις εναλλαγές καλοσύνης/σαδισμού -μόνο εγώ είμαι ενοχική αναφορικά με το σαδισμό μου σε αυτό το forum(!)- και προτιμά την εύπεπτη λύση των δύο προσωπείων. Μπορεί λόγου χάρη να υποστηρίζει με υπερβάλλοντα ζήλο ότι στέκει η έξι μηνών (ως προς την ιδιότητα όχι ως προς την ηλικία) σκλάβα να προτιμά να πεθάνει προς σεξουαλική τέρψη του Αφέντη της (είμαστε τόσο σκληροπυρηνικοί lifestylers που απαξιώνουμε το ένστικτο της αυτοσυντήρησης) ή ότι το cutting είναι light συνήθεια (αφότου διαταθεί ότι «στο εξωτερικό» είναι πολύ διαδεδομένη), ενώ ταυτόχρονα μπορεί να επιτίθεται κατάφορα εναντίον ενός χρήστη που γράφει με ειλικρίνεια ότι αρέσκεται να βλέπει γυναίκες να σφάζουν ζώα (διότι όσοι αρέσκονται σε τέτοια θεάματα είναι άρρωστοι, όχι έχοντες εναλλακτική αισθητική, όπως οι προηγούμενοι που σφάζονται μεταξύ τους).

    Με τούτα, προσπαθώ – για τελευταία φορά σε αυτό το νήμα που μου αρέσει τόσο πολύ – να εξηγήσω (μιας ανήκω στην κατηγορία των σαδιστών που φαντασιώνονται τη θανάτωση, και μάλιστα από τα 8 έτη μου, επομένως έχω εκτενώς αναλύσει αυτή την τάση), πως κάθε νοήμων σαδιστής αντιλαμβάνεται το χρέος του απέναντι στην κοινωνία να διαχειριστεί ορθά το σαδισμό του, και πως fora όπως αυτό, σοφότερο είναι να τον βοηθούν προς αυτή την κατεύθυνση, και να μην αρκούνται στο να τον αποδοκιμάσουν. Νομίζω ότι στο εν λόγω νήμα καθίσταται σαφές πως μόνο εγώ και 2-3 άλλοι συνομιλητές καταπιαστήκαμε με ακαδημαικό ενδιαφέρον με το θέμα, ενώ η πλειοψηφία αναλώθηκε αποκλειστικά σε ήδη γνωστές και προφανώς αποδεκτές νουθεσίες περί προστασίας ζώων, καθώς και σε αποδοκιμασίες και εκτοξεύσεις κατηγοριών. – Απογοητευτικότατη εξέλιξη για ανάπτυξη θέματος από ανθρώπους που εγγράφονται εδώ με διάθεση συζήτησης (και συν & αναζήτησης).

    Όπως έγραψα και στον James_Bondage (έμμεσα, αλλά φρονώ πως δεν με κατάλαβε) οι άνθρωποι έχουν μεγαλύτερη κοινωνική αξία από τα ζώα, και θα ήταν εξυπνότερο να μην καταλήξει το νήμα σε «Φιλοζωία Vs Φιλανθρωπία» (εκτός αν υπάρχουν επιχειρήματα υπέρ τις άποψης πως οι σαδιστές δεν είμαστε άνθρωποι, αλλά υποδεέστεροι των ζώων).
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Δεν κατανοώ το συσχετισμό της εκτόνωσης του σαδισμού σε έναν άνθρωπο που το επιζητά (συναίνεση) γιατί διεγείρεται σεξουαλικά και παραμένει αρτιμελής και γενικότερα υγιής από μια τέτοια εμπειρία, με την εκτόνωση σε ζώα που όχι μόνο δεν συναινούν σε αυτό, αλλά δεν έχουν καμία επιθυμία να σφαγιαστούν.

    Κρίνεται ηθικά και ποινικά ισοδύναμη μια τέτοια πράξη;
     
  10. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Δεν γνωριζω ατομα που αρεσκονται στο συγκεκριμενο φετιχ-τιτλο του ποστ. Γνωριζω ωστοσο εξαιρετικα αξιολογα ατομα του χωρου που φαντασιωνονται εικονικες (θα ηθελαν και πραγματικες) εκτελεσεις.

    Προσωπικα εξαγριωνομαι στην ιδεα κακοποιησης ζωων, διοτι ειναι αδυναμα και δεν μπορουν να αμυνθουν (ατιμη τροφικη αλυσιδα με τις κορυφες σου). Αντιθετα, δεν εχω κανενα προβλημα με οποιαδηποτε πραξη γινεται μεταξυ συναινουντων ενηλικων -ναι,ναι ακομα και με τον κανιβαλισμο!

    Οπως ελεγε και ο Μποστ " Γνορισα τον ανθροπο, κι αγαπισα τα ζοα" (πρωτοτυπη ορθογραφια, αν θυμαμαι και καλα).

    Σας επισυναπτω ενα link , της οργανωσης peta, οπου μπορειτε να δειτε πως αφαιρουν τη γουνα απο τα ομορφα,χνουδωτα ζωακια.

    Το βρηκα εφιαλτικο και σοκαριστικο, μπορειτε ομως απλως να δειτε τα πρωτα λεπτα οπου τα χτυπανε αλυπητα, μεχρι -σχεδον-να πεθανουν.

    http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=fur_farm&Player=wm&speed=_med

    Τα σχολια δικα σας
     
  11. Puma

    Puma Regular Member

    Σο - κα - ρι - στι - κό - τα - το το βίντεο!!!
     
  12. she_Dragon

    she_Dragon Regular Member

    Συμφωνω απολυτα!

    Δεν ειδα το βιντεακι κ ουτε προκειται δεν θα το αντεξω κ το ξερω, αν κ φανταζομαι οτι καποιοι "αξιολογοι" κατα τα αλλα, θα το γουσταρουν πολυ.. enjoy λοιπον "φιλοι"  

    Τους πηραμε τα μερη τους, τα αποδεκατισαμε, τα υποχρεωσαμε να ζουν υπο αθλιες το λιγοτερο συνθηκες, τα κακοποιησαμε με καθε τροπο για διαφορους λογους κ συνεχιζουμε ακαθεκτοι... αλλες φορες το ονομαζουμε "προοδο" αλλες φορες "σαδισμο" εχει πολλα ονοματα το "ανθρωπινο μεγαλειο"