Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

slaughtering απο γυναικες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος masada, στις 24 Μαϊου 2007.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Αναφορικά με το πώς μπορεί να επιδιώξει κανείς να λάβει ερεθίσματα για το συγκεκριμένο φετίχ, δεν έχω κάποια ιδέα. Έχω την εντύπωση το εν λόγω φετίχ έχει ηδονοβλεπτικό χαρακτήρα, ότι δηλαδή ο φετιχιστής αρέσκεται να παρακολουθεί μία σκηνή σφαγής που δεν γίνεται για δική του ερωτική ευχαρίστηση αλλά για πρακτικούς λόγους (μαγείρεμα). Θεωρώ ότι δεν θα είχε γι αυτόν νόημα, να επισκεφθεί ένα σφαγείο, ή να πληρώσει μία γυναίκα για να σφάξει με μόνο κίνητρο το οικονομικό, ένα ζώο.

    Λαμβάνω αρκετά υπόψη την αναφορά του masada στο θαυμασμό. Δεν εστιάζει στο ζώο που πονάει και πεθαίνει, ούτε στην ιδέα της θανάτωσης σαν αποτέλεσμα, αλλά στην άνεση με την οποία η γυναίκα εκτελεί τη διαδικασία της σφαγής - γδαρσίματος - κοπής - καθαρίσματος. Χωρίς να είμαι σίγουρη, είμαι σε μεγάλο βαθμό πεπεισμένη ότι το ενδιαφέρον του άνδρα στρέφεται στα χέρια της γυναίκας.

    Υπάρχει μία μεγάλη μερίδα ανδρών που έχουν φετίχ συναφή με τα χέρια. Και κάποιοι από αυτούς ενδιαφέρονται κυρίως για χειρονακτικές εργασίες που περιέχουν και το στοιχείο του βδελύγματος. To slaughtering είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα. Η εικόνα των γυναικείων χεριών που αφαιρούν εντόσθια από ένα ήδη νεκρό ζώο πριν το μαγείρεμα είναι επίσης ένα παράδειγμα. Τα υπολείματα τροφίμων που κολλούν κάτω από τα νύχια ή στα σκαλίσματα των δαχτυλιδιών, μετά από ανακάτεμα με το χέρι, είναι ένα άλλο παράδειγμα.

    Θέλεις να το αναπτύξεις πιο διεξοδικά; Όχι προς συζήτηση απαραιτήτως, αλλά τουλάχιστον προς κατανόηση.
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Θέλεις να το αναπτύξεις πιο διεξοδικά; Όχι προς συζήτηση απαραιτήτως, αλλά τουλάχιστον προς κατανόηση.


    να το αναπτυξω εγω που μου λειπει η κομψοτητα κα η λεπτοτητα ? ......
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    εξαιρετικό το video isnogood ...

    ευχαριστουμε που μας υπενθύμισες και αυτά!!

    Syrah:
    θα προσπαθήσω με 2 λόγια και παρακαλώ να μη γινει θέμα περαιτέρω συζήτησης (αν θέλετε ισως με pm ευχαρίστως). Είναι σαφώς προσωπική μου άποψη και ίσως και εκτος νήματος, αλλα επειδή όπως είπα σέβομαι τo πνεύμα σας και τη σκέψη σας δεν θέλω να φανει οτι σας αγνοω.

    Θα εξηγήσω με ενα παράδειγμα , ορμώμενη απο το βιντεάκι του isnogood.
    Μου φαινεται νοσηρό (τουλάχιστον) να μου προκαλεί ερωτική διέγερση ως υπο ή δέος προς τον "Κυριο" , η θέα του μπρατσαρά στρατιώτη που έχει κατακρεουργήσει 1,2 ή 5 άλλους έστω και ενόπλους.

    Ακόμα και ο γυμνασμένος σύντροφος ή Αφέντης που χει δείρει 2 τύπους που με ενόχλησαν λχ και τους έχει σπάσει τα δόντια, δεν με διεγείρει ερωτικά! Αλλα συναισθήματα μπορεί να μου προκαλλει , αλλα όχι ερωτική διέγερση.

    Αν παμε βήμα -βήμα στις ψυχές των ανθρωπων, τις γεννετήσιες ορμές κλπ κλπ δεν νομίζω ότι θα βρεθεί ήπια και μη νοσηρή σύνδεση της ερωτικής διέγερσης με σφαγές , σκοτωμούς και άλλα τέτοια .

    Επιφυλάσσομαι να το ψάξω και απο ψυχολογικής αποψεως (εννοώ γνωμες επιστημονων ) και να σας ενημερώσω κατ' ιδιαν για τα ευρήματά μου.

    Ευχαριστώ
     
  4. masada

    masada New Member

    ολα αυτα σωστα και εχεις δικιο,και θα προσθετα και την κυριαρχια της γυναικας πανω στο ζωο ειτε πατωντας το για να το σφαξει ειτε με οποιοδηποτε αλλο τροπο..γενικα η κυριαρχια της γυναικας και οχι αυτο καθεαυτο σαν πραξη..
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    θα σου πω εγω

    ΑΡΘΡΑ

    Είδος: ΝΟΜΟΣ
    Αριθμός: 1197
    Έτος: 1981
    ΦΕΚ: Α 240 19810903
    Άρθρο: 1
    Ημ/νία: 03.09.1981
    ________________________________________
    Λήμματα: Περί προστασίας των ζώων
    ________________________________________
    Κείμενο Άρθρου
    1. Τα ζώα, συντροφίας, εργασίας και των εκτροφών, δέον να τυγχάνουν εκ μέρους των κατόχων των της δεούσης στοργής και μεταχειρήσεως
    εκδηλουμένων, δια:
    α) Χορηγήσεως καταλλήλου και επαρκούς δια το είδος της τροφής και
    ύδατος.
    β) Εξασφαλίσεως ανέτου, υγιεινού και προσηρμοσμένου εις τον φυσικόν
    τρόπον διαβιώσεώς των, καταλύματος.
    2.'Οστις φονεύει, βασανίζει, κακοποιεί ζώα περί ων ο παρών νόμος ή
    εγκαταλείπει ταύτα έκθετα ή αδέσποτα τιμωρείται δια των εν άρθρ. 8 του παρόντος ποινών.

    3. Επί βασανισμού ή κακομεταχειρίσεως ζώων κατά την διάρκειαν της
    μεταφοράς των δι'εμπορικών πλοίων, αεροπλάνων, σιδηροδρόμων και
    αυτοκινήτων ευθύνην υπέχουν ως συναυτουργοί της τοιαύτης πράξεως
    αντιστοίχως, και οι κυβερνήται των πλοίων και αεροπλάνων, οι
    προϊστάμενοι των αμαξοστοιχιών και οι οδηγοί των αυτοκινήτων,
    τιμωρούμενοι δια των ανωτέρω ποινών.
    4. Δια των αυτών ποινών τιμωρείται και όστις προσπαθεί βιαίως να τα
    τιθασεύη ή να τα συλαμβάνη, τη χρήσει πυροβόλου όπλου εξαιρουμένων
    εκείνων άτινα, κατά τας εκάστοτε περί θήρας διατάξεις, χαρακτηρίζονται
    ως θηράματα.



    Ακόμα κ ο τροπος θανατωσης των ζωων στα σφαγεια ή κ η χρησιμοποιηση ή θανατωση τους για πειραματικους σκοπους.. υποκειται απο συγκεκριμενους κανονες.. υπερ του σεβασμου της ζωης του κ της μη αγωνιας του κατα την θανατωση του.
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2007
  6. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: slaughtering απο γυναικες

    Αλήθεια; Ποιό κρασί πάει με ωμά άντερα;
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2007
  7. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: slaughtering απο γυναικες

    Για ανεπίστρεπτο μίλησα όχι ανεπίτρεπτο.
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2007
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    MPSlave σε ευχαριστώ για την απάντηση.

    isnogood ναι, πολύ ευχαρίστως να το αναπτύξεις, δεν ήταν επί προσωπικού η ερώτηση στην MPSlave
     
  9. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    φανταζομαι ενα οχι πολυ αψυ και ξηρο καθως το αιμα ειναι σχετικα γλυκο.. σιγουρα θα πρεπει να εχει σωμα για να μην το καλυψει το σφαχταρι... ενα μπουργκονιε νομιζω ειναι μια χαρα lol lol
     
  10. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Δεν συμφωνω ακριβως με αυτο.

    Δεν αρκει η συγκατάθεση του ιδιοκτήτη για την θανάτωση και βασανισμό ενός ζωου.
    Σημερα στα περισσότερα ανεπτυγμένα κράτη οι κυβερνήσεις εχουν θεσπισει και
    κατοχυρώσει νόμους που ορίζουν τα δικαιώματα των ζώων και τα προστατεύουν

    Υπαρχει ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΖΩΩΝ που εχει θεσπιστεί απο το 1978
    και περιέχει 14 άρθρα τα οποια μπορειτε να τα δείτε στο παρακατω link της
    γνωστής εγκυκλοπαίδειας.


    http://el.wikipedia.org/wiki/Δικαιώματα_των_ζώων


    Σιγουρα μπορω κρυμμένος μεσα στο σπίτι μου να λούσω με βενζίνη ενα σκυλί ή ενα γατί
    και να το παρακολουθώ να ουρλιάζει με φριχτους πόνους αργοπεθαίνοντας χωρις να
    με κηνυγήσει ο νόμος επειδή πολυ απλά δεν μπορει να ελενγξει τι γινεται στο σπίτι
    του καθενός. Αν κάνω ομως το ίδιο πραγμα σε μια πλατεία ή σε κοσμο τελος παντων
    και με καταγγείλουν παω μέσα.  

    Και μην ξεχναμε... Ο πολιτισμός ενος κράτους φαίνεται από την συμπεριφορά του
    ανθρώπου προς τα υπόλοιπα ζώα που μοιράζονται τον ίδιο πλανήτη με εμας.
    Μην ξεχναμε επίσης πως και ο ανθρωπος ειναι ενα θυλαστικό ζωό σαν τα αλλα
    με κυριο γνώρισμα την υψηλή νοημοσύνη (που μερικες φορες μονο υψηλή δεν ειναι).
     

    Το καθε ζωο σε αυτο το πλανήτη εχει μοναδικα χαρακτηριστικά που το ορίζουν.
    Αλλα ζωα εχουν καλυτερη οσφρηση ή οραση ή ταχυτητα απο τον ανθρωπο.
    Ποιος ορίζει οτι το μοναδικό κριτήριο για δικαίωμα στην ζωή και στην ευτυχία ενος ζώου
    είναι ο δείκτης νοημοσυνής συγκρινόμενος αναμεσα σε ανόμοια είδη και οχι καποιο
    άλλο χαρακτηριστικό ?  

    Ολοι ειμαστε κατοικοι του ιδιου πλανήτη ο καθενας με τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικα του.

    Κανεις δεν γεννήθηκε γιατι χρωστάει σε κάποιον που πρεπει να πληρωσει.

    Και μην μπερδεύετε τα σαδομαζοχιστικα παιχνίδια ανάμεσα στους ανθρωπους που γινονται
    κατω απο ελεγχομενες συνθήκεςι με την συγκατάθεση και των δύο συμμετέχοντων, με
    τον αρρωστημένο σαδιστικό διχως συγκατάθεσης αναμεσα σε ανθρωπο και ζώο.



    Αυτα.
     
  11. Dolce

    Dolce Regular Member

    Σεβαστα ολα αυτα. Αλλα καποιος εκανε μια ευστοχη ερωτηση πιο πανω.

    Αν καποιος που εχει αυτο το φετιχ το ικανοποιει παρατηρωντας μια κτηνοτροφο/χασαπισσα την ωρα που σφαζει το ουτως η αλλως προς σφαγη ζωο, ειναι αποδεκτο το φετιχ;

    Και αν υπο αυτες τις προυποθεσεις ειναι αποδεκτο, ασχετως της προσωπικης σας αποψης ή οχι οτι καποιοι εδω χρηζουμε ψυχολογικης υποστηριξης απο επαγγελματια, θα επιτρεψετε σε αυτους που ενδιαφερονται για το θεμα να το συζητησουν;

    Οι συνειρμοι αιμα-ζωη-ισχυς-κυριαρχια ειναι ενδιαφεροντες γιατι "πρωτογονοι" και αρα κοντα στα ενστικτα, και θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις επι τουτου.

    Syrah, οσα ανεφερες για τα χερια ειναι εξισου ενδιαφεροντα, αλλα με εξεπληξαν. Που βασιζεται η υποθεση σου πως το συγκεκριμενο φετιχ σχετιζεται με κατι τετοιο; Και ποιος ειναι ο συσχετισμος; Δεν νομιζω πως τον καταλαβα. Αναφερεις το στοιχειο του βδελυγματος, αλλα δεν ειμαι σιγουρη πως αντιλαμβανομαι τις ψυχολογικες του διαστασεις. Θα μπορουσες ισως να επεκταθεις;
     
  12. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: slaughtering απο γυναικες

    Παντως για να κανω εδω μια παρενθεση τα συγχρονα σφαγεια δεν αποτελουνται
    απο ενα ατομο με ενα μαχαιρι που κοβει λαρυγγια και αφηνει το ζωο να χαροπαλευει
    επι 15 λεπτο στο χωμα φωναζοντας.

    Τα σφαγεια υπακοουν πλεον και αυτα σε ορισμενους θεσπισμενους κανόνες που οριζουν
    πως θα γινεται η "σφαγη" του ζωου.

    Γινεται με τροπο ακαριαίο με ειδικα "μπιστολια" τα οποια εκτοξευουν στο κεφαλι του
    ζώου εξ επαφης μια μεγαλη προκα κατευθειαν μεσα στον εγκέφαλο προκαλόντας
    ακαριαιο θάννατο.

    Λυπαμαι αν αυτο κανει χαλαστρα το φετιχ μερικων, χαιρομαι οπως απο την αλλη
    για αυτα τα ζωα.