Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Something like a song

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 21 Ιουνίου 2024.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ήταν νύχτα και εξερράγη το άστρο του Σίβα…

    Ήταν πρωί και έδυσε το άστρο της Γαίας…

    And so it is just like you said it would be, life goes easy on me… most of the time

    Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει όταν είσαι απασχολημένος να κάνεις πράγματα που φαντάζουν σημαντικά. Ίσως κάποιες φορές και να είναι, ποιος ξέρει;

    Ο χρόνος είναι μακρύς, ένας αέναος δρόμος χωρίς σαφή ορίζοντα. Κάποιες φορές αχνοφαίνονται τα θολά περιγράμματα βουνών που σμίγουν.

    Το φως μιας αστραπής.

    Ποια είναι η στιγμή; Τι είναι η στιγμή; Το άπειρο είναι το άθροισμα των απειροστών. Και το απειροστό ίσως να είναι η μορφή με την οποία μπορεί το άπειρο να παρουσιαστεί σε μια γλώσσα που καταλαβαίνει ο άνθρωπος.

    Είναι και δεν είναι. Είμαι και δεν είμαι. Μεσολαβεί η στιγμή.

    Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει όταν είσαι απασχολημένος να κάνεις πράγματα που φαντάζουν σημαντικά. Ίσως κάποιες φορές και να είναι, ποιος ξέρει;

    Ακούγεται ο στακάτος ήχος των πλήκτρων της παλιάς γραφομηχανής. Έχει βάλει ένα χαρτί. «Τα χειρόγραφα δεν καίγονται» γράφει, γράμμα το γράμμα. Βγάζει το χαρτί, το ακουμπάει στο τραπέζι και μου το δείχνει «θυμάσαι μικρή;». Ο αέρας φυσά από το παράθυρο, σηκώνει το χαρτί και το παίρνει. Έπεα πτερόεντα.

    Λέξεις. Λόγια, γραπτά. Πτερόεντα. Εύκολα έρχονται και φεύγουν με το αγέρι…

    O χρόνος είναι πολύς, είναι πυκνός, είναι γεμάτος, ορμητικός χείμαρρος. Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει όταν είσαι απασχολημένος να κάνεις πράγματα που φαντάζουν σημαντικά.

    Ακούμπησέ με…

    Πιάσε με…

    Μύρισέ με…

    Νιώσε με…

    Στίχοι και αφηγήσεις, θεωρίες και επιχειρήματα.

    Αγκάλιασέ με… όπως τότε το καλοκαιρινό βράδυ στο μπαλκόνι, που ο νυχτερινός αέρας μύριζε ζέστη και νυχτολούλουδο.

    Αγκάλιασέ με…

    Νιώσε με…

    Εδώ είμαι…

    εγώ…

    Ακούμπησέ με και θα ξέρεις ότι είμαι εδώ.

    There was a time you let me know

    What's really going on below

    But now you never show it to me, do ya?

    And remember when i moved in you

    The holy dove was moving too

    And every breath we drew was Hallelujah

    Μετά είναι μια άλλη στιγμή. Πλήθος απειροστών σωρεύονται παράγοντας το μέχρι τώρα και το εφεξής. Οι μέρες περνάνε, στιγμές φωτεινές, εκρηκτικές, θορυβώδεις σωρεύονται διεκδικώντας την προσοχή και τη σημασία – δεν είναι άπειρο το είναι, δεν είμαι άπειρη εγώ μα πεπερασμένη.

    … κι αργεί να φύγει η λησμονιά

    Οι λέξεις, το παράθυρο, ο αέρας, ο χρόνος, οι μέρες, οι νύχτες, οι άνθρωποι, γεγονότα, συμβεβηκότα.

    Απεταξάμην… το ανώφελο, το ανώδυνο, το ασήμαντο, το τετριμμένο.

    Ήταν νύχτα και ήταν πρωί. Και πέρασαν πολλές νύχτες από τότε. Και πολλά πρωινά από τότε.

    Απεταξάμην…

    Ακούμπησέ με και θα ξέρεις ότι είμαι εδώ.

    Η ζωή θα συμβαίνει. Και τα πράγματα. Και ο χρόνος θα είναι πυκνός.

    Κι όπως εκείνη η ζεστή καλοκαιρινή νύχτα στο μπαλκόνι. Έπεα πτερόεντα. Ο αέρας τα παίρνει. Το σώμα είναι εδώ, πράττει, ενεργεί.

    Ακούμπησέ με και θα ξέρεις ότι είμαι εδώ. Άσε με να σε ακουμπήσω και θα το ξέρω κι εγώ.

    If I lay here

    If I just lay here

    Would you lie with me and just forget the world?

    I don't quite know

    How to say

    How I feel

    Those three words

    Are said too much

    They're not enough
     
  2. rea..

    rea.. Contributor

  3. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει όταν είσαι απασχολημένος να κάνεις πράγματα που φαντάζουν σημαντικά.

    Μεγααααλη κουβεντα και σοφη!!!
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

     
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ή μπορεί και να είναι...
    Τα πάντα στη ζωή είναι θέμα προτεραιοτήτων... που έλεγε η παλιά διαφήμιση.