Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

[split από ΘΕΛΩ ΝΑ] τελικά Κυρίαρχος είναι...;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος thelma, στις 21 Δεκεμβρίου 2006.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Τελικα ειμαι ανωμαλη    Οχι ομορφια μου η σεναριογραφος εισαι   
     
  2. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Εχω καλο υλικο!!! 

    Ωστοσω λεγε με σκετο Θελμα 
    Τα υπολοιπα ....με ανατριχιαζουν:conf:  
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΘΕΛΩ ΝΑ......

    Καταφερα να κανω μια βανιλα να ανατριχιαση............... ? μπραβο μου.    
     
  4. female

    female Contributor

    Δεν είπα οτι είναι κυρίαρχη, είπα οτι είναι ενεργή...

    Γιατί είναι τελείως άστοχο κατά την άποψή σου; Θέτω ερωτήματα, δεν δίνω απαντήσεις... Ερωτήματα όπως "Αυτός που είναι ενεργός είναι και κυρίαρχος; (στιγμιαία, έστω)"

    Το μόνο που θέλω να επισημάνω είναι οτι τα πράγματα έχουν πολλές διαστάσεις, πολλές αποχρώσεις, δεν είναι μόνο μαύρο - άσπρο, σ' αυτό διαφωνείς, Masterperris ;

     
  5. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: [split από ΘΕΛΩ ΝΑ] τελικά Κυρίαρχος είναι...;

    Ποτε το ανοιξα εγω αυτο το νημα????   

    Επειδη δεν μαρεσει να οικειοποιουμαι τα εργα αλλων, θα παρακαλουσα, να αποσυροταν το ονομα μου ως δημιουργος του θεματος.
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Κυρίαρχος είναι αυτός που δεν προσπαθεί καθόλου να επιβάλει τη γνώμη του. Είναι αυτός που η γνώμη του είναι νόμος, αυτός που υποτάσσει έθνη, που αποφασίζει για τη ζωή, το θάνατο και την καθημερινότητα χιλιάδων.

    Αυτά για την αποκατάσταση του μέτρου.
     
  7. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: [split από ΘΕΛΩ ΝΑ] τελικά Κυρίαρχος είναι...;

    Οποτε μενουμε σαν συμπερασμα σε αυτο !!

    Μην το αλλαξει κανεις παλι και δεν βρισκουμε ακρη.

    υ.γ.
    μια και στο νημα μπηκε αυθαιρετα το ονομα μου και δεν αλλαζει θα σταματησω εγω τουλαχιστον εδω.Μερες πουναι.....ας τις χαρουμε.....
     
  8. Firebrand

    Firebrand New Member

    Κατα την άποψη μου,όχι! Ούτε αυτό είναι σωστό!!Πρέπει να το αναλύσουμε παραπάνω.Κυρίαρχος είναι αυτός που...εεεε,τι κάνετε εκεί βρε παιδιά, ένα αστειάκι πήγα να κάνω και εγώ μέρες που είναι, αφήστε κάτω το αλυσοπρίονο! Μη, κατα λάθος μπορεί να χτυπήσει κανέναΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΚΓ! (ακούγονται ήχοι σφαγής απο το βάθος, με τον DJ να παίζει το θρυλικό και αξιομνημόνευτο "Jack the Ripper")

    Αουτς..αυτό ομολογώ πως πόνεσε λιγάκι...εεε,μετά απο ώριμη σκέψη, και δημοκρατικές διαδικασίες, μάλλον συμφωνώ και εγώ με τον KyriosG...

    Πάω να ανοίξω τώρα και ένα thread με τίτλο "Ποιος έχει τελικά τις βίδες"...
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    Καταχρηστικά, χρησιμοποιούμε τον όρο και στον ερωτικό τομέα. Τουλάχιστον για να έχει κάποια αναλογία με την πραγματική κυριαρχία, ο ερωτικά «κυρίαρχος» δε μπορεί να είναι απλώς ο ανασφαλής δυνάστης μιας «πτωχής υποτακτικής», αλλά εκείνος που το σύνολο της προσωπικότητάς τον φέρνει στη θέση της υπεροχής.

    Φυσικά, πίσω από την πόρτα της κρεβατοκάμαρας ξαναγράφεται η ιστορία. Πειρατές εφορμούν και παίρνουν για σκλάβες άσπιλες παρθένες, σκλάβες υποκλίνονται μπροστά στο το θρόνο του, νέα τρομερά όπλα (από ιντρερνέτ sex shops) αλλάζουν την έκβαση μαχών, νέες ηγετικές προσωπικότητες αναδεικνύονται ή κατακρημνίζονται υπό το βάρος του strapon.

    Πολύ καλά, ασφαλή, λογικά, συναινετικά και υγιεινά όλα αυτά, αλλά δε φτάνουν για να χρίσουν κάποιον Κυρίαρχο και εκτός κρεβατοκάμαρας Εκεί τα κριτήρια αλλάζουν. Το έχω ξαναγράψει πως για μένα Κυρίαρχος (κατά ΒΔΣΜ) είναι εκείνος που αναγνωρίζεται ως τέτοιος και από τους βανίλια
     
    Last edited: 22 Δεκεμβρίου 2006
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: [split από ΘΕΛΩ ΝΑ] τελικά Κυρίαρχος είναι...;


    Αααα, KyrieG δε τα ξέρετε καλά, θα σας μαλώσω! Δε βλέπετε πόσοι εδώ μέσα (που δηλώνουν κυρίαρχοι-ες) κόπτονται και υπεραμύνονται της άποψής τους σα τη μόνη αλήθεια του σύμπαντος και όποιος τολμήσει να αντιπαρατεθεί τον αφορίζουν σα μιαρό και επιβλαβές μέλος της κοινότητας? Τς τς τς KyrieG, δε τα ξέρετε καλά  


    ΥΓ. τώρα που το ξανασκέπτομαι, δε το κάνουν μόνο όσοι δηλώνουν κυρίαρχοι, αλλά και μερικοί-ες που δηλώνουν υπό. Μήπως είναι κι αυτοί-ες κρυφοκυρίαρχοι-ες και δε το ξεύρουν?
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Τι είναι ο Κυρίαρχος;

     

    Τι είναι ο Κυρίαρχος; Mην είν' οι κάμποι;
    Μην είναι τ΄ άσπαρτα ψηλά βουνά;
    Μην είναι ο ήλιος σου, που χρυσολάμπει;
    Μην είναι τ' άστρα σου τα φωτεινά;

    Μην είναι κάθε σου ρηχό ακρογιάλι
    και κάθε χώρα σου με τα χωριά;
    κάθε νησάκι σου που αχνά προβάλλει;
    κάθε σου θάλασσα, κάθε στεριά;

    Μην είναι τάχατε τα ερειπωμένα
    αρχαία μνημεία σου, χρυσή στολή
    που η τέχνη εφόρεσε και στον καθένα
    μια δόξα αθάνατη αντιλαλεί;

    Όλα Κυρίαρχοι! κι αυτά κι εκείνα,
    και κάτι πού `χουμε μες την καρδιά
    και λάμπει αθώρητο σαν ήλιου αχτίνα
    και κράζει μέσα μας: Εμπρός σκλαβιά!
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Ακρως πειστικό ...