Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Status Perv: To μεγάλο "χωνευτήρι"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 4 Απριλίου 2007.

Tags:
  1. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    νομίζω η Λάρα έκανε μια πολύ καλή κοινωνιολογική ανάλυση του μικρόκοσμου αυτού του φόρουμ και πως εντάσσονται τα καινουργια μέλη μέσα. Το ότι στις σχέσεις μου είμαι κατα βάση D, ακόμα και στις vanilla, με έκανε αρχικά να επιλέξω το Dom. Αλλά αυτό πολύ σπάνια εκφραζόταν με όρους D/s καθως στις περισσότερες τέτοιες σχέσεις μου, είχαμε επαφή με την πρωτογενή λογοτεχνία κι όχι με τις κατοπινές της μορφές Lifestyle.

    Διαβάζοντας τους υπόλοιπους εδώ μέσα, είδα πως ταιριάζω πολύ καλύτερα με την αβάσταχτη υπαρξιακή ελαφρότητα (και ευχαριστώ την Art Lady για το κοπλιμέντο) των perv γιατί στο κάτω κάτω όσο συχνά κι εάν καβλώνω δεν κυκλοφορώ με τη σφαλιάρα έτοιμη lol lol. Μην το πάρετε τις μετρητοις οι M/D προσφερω κλαδί ελιάς (για πυγοράπισμα) 
    Οπότε θα μείνω πιστός οπαδός της Panacotta και θα αφήσω τις βαρια ζυγισμένες αποφάσεις για τα 80ς αναγνώσματα   (έστω και πολύ καλά αναγνώσματα) 

    Δεν διαφωνώ KyriosG ειδικα με το κομμάτι της αντιστροφής των ρόλων, διότι δείχνει το πόσο αμφίσημα συγκρούεται ο ιδεατός κόσμος με την πραγματικότητα. Αν και η υφαρπαγη είναι κι αυτή πολλές φορές μέρος της φαντασιακής καταστασης του χώρου διοτι τελικα οι s εχουν πολύ μεγαλύτερη δύναμη από όσο θα ήθελαν φαντασιακά να έχουν.

    ΥΓ Dolce για εμένα τουλάχιστον, το ξεχείλισμα της D/s σχέσης μου και έξω από το κρεβάτι, μου δημιούργησε περισσότερα πρόβληματα από όσα έλυσε. Οποτε για εμένα ιδεατά κάποιος θα ήθελα να είναι υποτακτικός μόνο στο κρεβάτι.
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Status ... ελεύθερο ....

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Μολις διαβασα το post αλλαξα το status μου. Παντα είχα αδυναμια στις "χαμενες υποθεσεις" (lost cause). Εν γνωση των συνεπειων του νομου δηλωνω οτι αν καποτε μπει σαν δυνατοτητα status το "Παικτης" θα το βαλω.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Κυριαρχοι...Λιγοι και καλοι!
    Επιτελους ας γινει το ξεκαθαρισμα...
    Αντε, για να ξερουμε που παταμε και που βρισκομαστε.
     
     
  5. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    κύριαρχοι (μ-λ)  


    ROTFLOL
     
  6. Dolce

    Dolce Regular Member


             

    Το χιουμορ τελικα, σωζει ζωες.  
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ...και το "γνωθι σ΄αυτον"... Επισης
     
  8. Dolce

    Dolce Regular Member

    Εχεις απολυτο δικιο. Και μια που ειμαστε στα γνωμικα, οπως το ειπε κι ο καλος μας ο Σωκρατης πολλα χρονια πριν: Εν οιδα, οτι ουδεν οιδα. Αντε, και κερναω εγω το κωνιο.  
     
  9. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Καλά όλα αυτά αγαπητά Μέλη της παθιασμένης Perv Φράξιας, έχω όμως μια ένσταση...

    Καταρχάς θα ξεκινήσω λέγοντας πως αν κάποιος θα μπορούσε να χαρακτηριστεί perv, είμαι σίγουρα κι εγώ. Αν κάτσω να παραθέσω τα φετίχ, τις ακόλαστες επιθυμίες μου, τις ανώμαλες (πάντα όμως SSC) προτιμήσεις μου, το τι κάνω και το τι φαντασιώνομαι να κάνω, ίσως να σηκωνόταν η τρίχα σε πολλούς δηλωμένους perv, ή να άνοιγαν ευχάριστα τα μάτια σε άλλους, σε αρκετές κατευθύνσεις ταυτόχρονα...
    Όλα αυτά τα αναφέρω και πετάω "γαλόνια" χωρίς καμία ιδιαίτερη διάθεση κομπασμού. Απλά χρειάζονται για να δείξω πως κι εγώ δεν είμαι "απλά" τα ένα ή "απλά" το άλλο, "απλά" μαζοχιστής ή "απλά" υποτακτικός. Είμαι κι εγώ κατά βάση "δικό σας παιδί". Perv και περίφανος...

    Παρόλα αυτά, από την αρχή της συμμετοχής μου στην κοινότητα αυτή, πάντοτε προσδιόριζα τον εαυτό μου ως προς τον βασικό πυλώνα του forum αυτού: το BDSM. (Σας προλαμβάνω, ναι τα BDSM ένστικτα μου είναι πολύ εντονότερα από τα άλλα, με μοναδική εξαίρεση ίσως τον άκρατο, αχαλίνωτο και ακόλαστο φετιχισμό μου).

    Και παρόλα αυτά, δεν έβαλα ποτέ την ένδειξη perv για να προσδιοριστώ. Γιατί; Ο λόγος είναι απλός: Είμαστε μια κοινότητα BDSM. Οπότε καλό το τριο, αλλά εδώ μέσα έχει νόημα μόνο αν αναφέρεται σε μια σκηνή BDSM με τρια άτομα, έστω υποτυπώδη. Καλός ο οδηγός του σωστού rimming, αλλά ας τον συνδυάσουμε με την λατρεία του Κυρίαρχου. Καλό το αγαπημένο μου latex, αλλά θα πρέπει να συνδυάζεται τουλάχιστον από λίγο heavy bondage, με λίγο Domination και κάνα spanking για να έχει νόημα εδώ μέσα. (Αλλιώς, υπάρχει το International Association of Rubberists, για όσους απλά την βρίσκουν να ντύνονται έτσι και να περιφέρονται στο σπίτι...)

    Να θυμίσω πως σημειολογικά ο όρος perv, ως παραφθορά της λέξης pervert, μιας λέξης με την οποία δεν ταυτίζεται απόλυτα και αντίθετα με αυτή (που περιγράφει ένα άτομο γενικά "ανώμαλο"), είναι ένας όρος ομπρέλα που χρησιμοποιήθηκε στην Αγγλία στην δεκαετία του '90 από τις εφημερίδες tabloid, για να περιγράψει ειδικά θαμώνες φετιχιστικών και BDSM πάρτι, στα οποία έκανε έφοδο η αστυνομία. Αναφέρεται ουσιαστικά σε άτομα ντυμένα φετιχιστικά, που επιδίδονται σε έντονα παιχνίδια BDSM, τις "τρομερές" εκείνες και "ανώμαλες" σκηνές δηλαδή που έβλεπαν οι "δημοσιογράφοι" που συνόδευαν τις ομάδες εφόδου της βρετανικής αστυνομίας, για να υμνήσουν το έργο της "επιβολής της ηθικής".
    Συνεπώς, αν θα χρησιμοποιηθεί "σωστά" ο όρος perv, μέσα στο πλαίσιο μιας κοινότητας BDSM, και με σεβασμό στην πρόσφατη ιστορία, μάλλον πάλι σε BDSMτζήδες – φετιχιστές θα αναφερόταν και όχι σε άτομα που π.χ. αρέσκονται μόνο στο να κάνουν παρτούζες και που θεωρούν τον εαυτό τους kinky. Για να βάλουμε λίγο τα πράγματα στην θέση τους...

    (Παρεπιπτώτως, μην περιορίζεστε: Ούτε στους BDSMτζήδες υπάρχει καμία απαγόρευση στο να κάνουν παρτούζες. Έχουν αναστενάξει τα dark rooms των πριβέ BDSM club της Ευρώπης κάθε Σ/Κ από τέτοια όμορφα παιχνίδια... Το θέμα είναι μέσα από ποιο πλαίσιο γίνεται αυτή η παρτούζα.)

    Οπότε μην αισθάνεστε απειλή από την στάση μου Αδελφοί και Αδελφές Εν Ανωμαλία. Ακόμα και αν δεν σας έπεισα, πάλι σας αποδέχομαι σαν ισότιμα μέλη και σίγουρα έχουμε να μοιραστούμε πολύ ενδιαφέρουσες εμπειρίες και διαθέσεις. Απλά, όσοι δεν το κάνατε ακόμα, τουλάχιστον πείτε μας και κάποια στιγμή ποιο είναι το κομμάτι του BDSM που σας γοητεύει πιο πολύ και σας τράβηξε εδώ μέσα, πέρα από όλα τα άλλα παιχνίδια που σας αρέσουν...
     
    Last edited: 10 Απριλίου 2007
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Status Perv: To μεγάλο "χωνευτήρι"

    Εγώ πάλι δεν βρίσκω να με αφορά το να λύσω τις απορίες κανενός σχετικά με το νέο   στάτους μου εκτός ..... και αν έχω σκοπό να τον πάω στο κρεβάτι μου ..
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Σιγουρα δεν ειμαι Εγω αυτη που θα σε ακολουθησει στο κρεββατι σου Mikra_Psemata. Ποτε η περιεργεια μου δεν με εβαλε σε τετοιους μπελαδες  
    Αν δεν θες να απαντησεις τοτε μη το κανεις. Απλα εξεθεσα τις αποριες μου. Oποιος/α νομιζει οτι μπορει και εχει κατι να πει, ας δωσει απαντησεις. Ειναι καλο για Ο/ολους μας, εντελως φιλολογικα, να γνωριζουμε και καποια πραγματα "γενικης φυσεως"  
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    ναι ακόμα πίο λίγοι οι υποτακτικοί όμως ή καλλίτερα οι ιππότες που είναι έτοιμοι να θυσιαστούν στα πόδια Σας ... ! χεεχεχεχ


    θεωρώ ότι το να προσδιορίζεσε απλά σαν pervert σημαίνει ανάγκη για αποφυγή ευθηνών θα έλεγα ότι είναι απλά κακομαθημένα παιδάκια οι Pervs