Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Strapon και γυναικεία κυριαρχία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος toyformistresses, στις 15 Οκτωβρίου 2016.

  1. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Θέλεις να μας εξηγήσεις ποια είναι τα κριτήρια του ανδρισμού για σένα; Προσωπικά δεν κρίνω κάποιον από το τι κάνει κεκλεισμένων των θυρών στο κρεβάτι του αλλά από το πως συμπεριφέρεται με ανεβασμένα τα παντελόνια.


    Επίτρεψέ μου να διαφωνήσω. Προσωπικά δεν έχω "πάει" ποτέ μου με άντρα και για τους δικούς μου λόγους δε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Όμως το τι θα κάνω με γυναίκα σαφώς και δεν επηρεάζει τον ανδρισμό μου όπως και κανενός τον ανδρισμό.

    Κάπου μπερδεύουμε τις έννοιες και χάνουμε την ουσία. Λεσβία είναι η γυναίκα, που συνευρίσκεται με γυναίκα. Ασχέτως αν είναι ενεργητική ή παθητική. Ομοίως και πούστης είναι αυτός, που "πηγαίνει" με άντρα (και μόνο με άντρα). Ασχέτως τι ρόλο έχει. Και φυσικά είναι δικαίωμα του καθενός να πράττει όπως αισθάνεται ο ίδιος καλύτερα. Αρκεί να μην προκαλεί κανένας κανέναν.

    Πάντως το τι ερωτικό-σεξουαλικό κάνεις με τη σύντροφό σου σαφέστατα και δεν επηρεάζει τον ανδρισμό σου.
     
  2. Η ουσια ειναι προσωποποιημενη. Αν αυτος νιωθει ετσι...ετσι νιωθει. Αυτη ειναι η σεξουαλικη του ταυτοτητα και την συνδεει μεσα στο μυαλο του με τον ανδρισμο του. Καποιος θα το μεταφρασει ανασφαλεια καποιος συντηρητισμο...σημασια εχει πως το μεταφραζει ο ιδιος.
    Παρεπιπτοντως η λεξη πουστης με παραπεμπει σε αρνητικες εννοιες. Ομοφυλοφιλους φιλους ειχα στο παρελθον. Ποτε πουστη. Εχει να κανει ακριβως με την προκληση που αναφερεις.
     
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σε κάποιο όχι τόσο μακρινό γαλαξία, πολλά έτη φωτός στο παρελθόν, σαν φοιτητής κάνοντας ψώνια έπεσα στο ψυγείο με τα παγωτά. Διάβαζα τις διάφορες συσκευασίες κι έβλεπα, παγωτό με γεύση φιστίκι/κακάο/καφέ/κουλουπού κουλουπού.
    Στα συστατικά τους δεν υπήρχε πουθενά κανένα απ' τα υλικά, που να έδιναν εκείνη την γεύση.
    Ας πούμε ότι ήταν κάτι που σε φιστίκι/κακάο/καφέ/κουλουπού κουλουπού έφερνε, αλλά στην πραγματικότητα δεν ήταν.
    Γιατί δεν ήταν, δεν μ' ένοιαξε ποτέ να το μάθω, έμενα στη γεύση του και στην επίγνωση της "μούφας" ( την οποία και παρέβλεπα ).

    Κάπως έτσι μου φαίνονται και πολλοί συλλογισμοί εδώ πέρα και πάντα αναφορικά με την Κυριαρχία και την υποταγή ( και όχι μόνο στο παρόν θέμα ). Νταξ, θα ήταν σαν να προσπαθούσα να βάλω τον ειρηνικό σ' ένα φλιτζανάκι του espresso.
    Ο αληθινός άντρας έτσι, ο αληθινός άντρας γιουβέτσι, η αληθινή γυναίκα έτσι, η αληθινή γυναίκα γιουβέτσι και τ' αντίστοιχα τους σε Α/Κ/υ/σ/κουτουλού κουτουλού.

    Τελικά, μάλλον το αληθινό βουδουσουμού βρίσκεται οπουδήποτε αλλού, παρά αλυσοδεμένο σε μια οθόνη κι ένα πληκτρολόγιο.
    Για αληθινούς/ες ή "αληθινούς/ες" άντρες/γυναίκες/οποιοδήποτεαλλοφύλο δεν το συζητώ καν, αφού εδώ είμαστε όλοι/ες ένα μάτσο γραμμές και λίγα καντάρια pixels, τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο.

    Υ.Γ.

    Μιας και γέμισε το forum από strapους, μην ξεχνάμε και το θρυλικό νήμα περί straponαφέντη, είναι κρίμα να μην φτάσει στις 200 σελίδες χαχαχα. Καλή σας συνέχεια και ας κοιτάμε που και που το κωλαράκι μας μονάχα.
    Αν μη τι άλλο ίσως και να έχει κάποιο νόημα. Σίγουρα περισσότερο απ' το να "τρωγόμαστε" για τους κώλους των άλλοι.  
     
    Last edited: 17 Οκτωβρίου 2016
  4. angel42

    angel42 Regular Member

    Εις τον Πύργο τον Λευκό
    πήγα να αεριστώ
    μη μου χώσουν στο κωλί
    δάχτυλο ή και ψωλή

    Πύργε, Πύργε μου Λευκέ
    και στον κόσμο ξακουστέ
    βλέπω κάτι εφιάλτες
    με Αφέντρες στραπονάτες

    Κι όσο και να τις ποθώ
    τρέμω μήπως και χαθώ
    στου σφιγκτήρα τη χαρά
    και με πούνε πουσταρά

    'Ετσι ήρθα στο Λευκό
    Πύργο για να κρατηθώ
    Λέω τραγούδια για ηθική
    για ανδρισμό και για τιμή

    Κί όμως πάλι όταν συνέλθω
    και το θέμα βασκανέψω
    νάτη στου ύπνου μου τη θαλπωρή
    με κυνηγάει η πλαστική ψωλή...

    Ειδικά αφιερωμένο...

    Α.
     
  5. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Απλά θεϊκό   Γέλασα με την καρδιά μου.
     
  6. danos

    danos Regular Member

    για την ψυχική υγεία φιλε μου γίνετε  
     
  7. agent!

    agent! Regular Member

    Αν θελεις να εισαι αφέντρα στραπονάτη πάνε στη Συγγρού. Εισαι καλοδεχούμενη ΜΟΝΟ χωρις στραπόν. Και το τονίζω.οσα είπα ειναι πάντα προσωπικη μου άποψη.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Έχω την αίσθηση ότι στη Συγγρού ή σε κάποιο στούντιο, θα βρεις αυτό που ψάχνεις πηγαίνοντας με το καυλόλιστο σου και ζητώντας το fetish service top σου. Η υποταγή δεν είναι ρόλος και θαρρώ πως θα σου είναι δύσκολο να σε αναλάβει κάποια Κυριαρχική.
     
  9. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Δεν δέχομαι υποδείξεις για το που θα πάω. Είναι δικό μου θέμα. Και ποιος σου είπε ότι ενδιαφέρομαι να γίνω δική σου Αφέντρα ; χα χα χα
     
  10. angel42

    angel42 Regular Member

    όσο το πολυμιλάς
    όσο το κωλί σου το άσπιλο
    το περιφέρεις κι όλο συζητάς

    μα τον Πύργο το Λευκό
    εκείνο που ακούω εγώ

    είναι " Κυρίες μου, δώστε προσοχή
    έχει φαγούρα το βασιλικό μου το κωλί"

    Να σου πω μια συμβουλή;

    πλύσεις με στοματικό διάλυμα στον ποπό
    κλύσμα στο στοματάκι το κακό

    κακό παιδί, κακό παιδί,

    τώρα έχουμε άλλες δουλειές
    ...

    Α.
     
    Last edited: 18 Οκτωβρίου 2016
  11. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Αυτο οτι τους κυνηγαμε ολες με τα στραπον να τους γαμησουμε και να τους κανουμε πουστηδες πολυ με ξεπερναει.. Χαχαχαχχα..  
    Το αλλο με τις στραπονατες Αφεντρες στη Συγγρού ειναι καινούριο εργο?? Τί χανω ρε φίλε..  
     
  12. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Πονάνε τα παλικάρια ωρέ? !!!