Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 5 Φεβρουαρίου 2011.

  1. Kat

    Kat Regular Member

    Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    Μου άρεσαν πολυ όσα εγραψες σε αυτο το νήμα, αν ήξερα πώς, θα σου έδινα και reps.
    Όταν ξεκίνησα τη σχεση μου με τον αφέντη μου και "μπήκα στο χώρο του bdsm", με είπαν σκλάβα. Απο τότε έτσι συστηνομαι κι εγω και διόλου δε με ενδιαφέρει η διαφορά αυτού του στάτους απο τα υπόλοιπα υπο (bottom & sub). Άλλωστε, όπως σωστά λες, ο καθένας ζει τη δικη του σχεση μέσα στο σπίτι και τον κόσμο του. Στο δικο μας σπίτι λοιπόν δε ζούμε με εγχειρίδιο.
    Μαζι ξεπερασαμε πολλα πράγματα, φόβους, επιθυμίες, ανάγκες που νόμιζα ότι ήταν καίριες για την ύπαρξή μου. Για να γίνω καλή σκλάβα σε εκείνον και καλύτερος άνθρωπος γενικότερα.
    Πράγματι θέλω και έχω την ανάγκη να τον υπηρετω και χαίρομαι όταν μου το ζητάει.
    Μαζι λοιπόν ξεπερασαμε κι αυτο, να μην χρειάζομαι ΕΓΩ να είναι εκείνος εδω να τον υπηρετω συνεχώς. Ανάγκη δεν είναι κι αυτο; Και μάλιστα δείγμα εγωισμού κατα την άποψή μου.
    Είμαι η σκλάβα του αλλα δεν περιμένω να διατάξει να κάνω ή να δεχτώ κάτι για να επιβεβαιώσω την ταυτότητά μου και το ρόλο μου. Είμαι σκλάβα του κι όταν δεν είναι εδώ και συμπεριφερομαι όπως πρέπει. κι ας μην το μάθει ποτέ κανείς. Με λίγα λόγια ξεπερασα αυτήν την ανάγκη, απελευθερώθηκα απο την συνεχή ανάγκη υποταγής μου σε εκείνον, απελευθερώθηκα απο τον ίδιο. Τώρα νιώθω ότι μπορώ να ζήσω χωρίς εκείνον.
    Αλλα μην παρανοείτε.. Η σχεση μας μόλις ξεκίνησε..
     
  2. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Re: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    Ηλιολουστη καλημερα σε ολους.

    Γιωργο, καλα εκανες και μας θυμισες τα 9 επιπεδα υποταγης.
    Στο θεμα των ορισμων, οι ισορροπιες ειναι λεπτες.
    Στο ενα ακρο το 'ειμαι οτι δηλωνω' κ στο αλλο ακρο η 'αυθεντια' που θετει τα πλαισια.
    Συμφωνω οτι χρειαζομαστε τους ορισμους για να μπορουμε να συνεννοουμαστε και να εχουμε μια βαση για να καταλαβουμε και να εξηγησουμε τη διαφορετικοτητα μας απο τους αλλους, αλλα και απο τους ιδιους τους ορισμους.

    Οπως λες κι εσυ:
    Ως Αφεντης (σε λιγες μερες και ουσιαστικα), μ ενδιαφερει να γνωρισω περισσοτερο και να βασιστω στη Φορμα (Form), ωσπου να διαμορφωσω την πραγματικοτητα Μ/μας ακολουθωντας τη Ροη (Flow) που προκυπτει απο τη φυση Μ/μας σε κινηση.

    Σε αλλη νοτα,
    Astrovroxi, η δικη μου συμβολη:
    Συνεχισε να ερευνας αν η υπηρεσια ειναι για σενα διαθεση, ή αναγκη.
    Αν σου αρεσει να υποτασσεσαι, ή εχεις αναγκη να υπηρετεις.
    Αυτο θα καθορισει αν για σενα το να γινεις σκλαβα ειναι ιδανικο προς πραγματωση, ή φαντασιωση στην οποια θα εισχωρεις για να απολαμβανεις καθε τοσο.
    Συμπληρωνοντας στο υφος και αλλων που εγραψαν, το επιπεδο της σκλαβας ειναι 'ανωτερο' ή 'κατωτερο', αναλογα με το ποια ειναι η αληθινη σου αναγκη.

    ---------- Post added at 13:38 ---------- Previous post was at 13:15 ----------

    Ευχαριστω   Νομιζω ειναι μονο για golden members.

    Το ζησαμε/ζουμε αυτο με τη nikki.

    Μαλλον εννοεις εδω οτι δε χρειαζεσαι πια να ειναι μαρτυρας της υποταγης σου, και να σε επιβραβευει, κατι που τροφοδοτουσε το εγω σου. ( ; )
    Οτι ΕΙΣΑΙ η σκλαβα του, ειτε ειναι μπροστα Εκεινος ή αλλοι μαρτυρες, ειτε οχι.
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    O επίλογος στο νήμα μου δεν έχει να κάνει με τίποτα άλλο,πέρα από το πως φαντάζει στα μάτια μου η κατάσταση που βιώνει μια slave και ο Κυρίαρχός της.Δεν θεωρώ ότι προτρέπω κανέναν με την σκέψη μου - αν η μια κατάσταση ειναι εξέλιξη της άλλης - να ακολουθήσει αυτό τον δρόμο,μιάς και εγώ δεν τον ξέρω καν.Και εννοείται βεβαίως ότι δεν αντιμετωπίζουμε τους ανθρώπους βάση ενός status ενός χώρου.Απλά διαβάζοντας καθημερινά παλαιά και νέα νήματα,άρθρα στο ιντερνετ, βλέπω ότι η σκλαβια θέλει "γερά κότσια" και μεγάλα αποθέματα ψυχής και φυσικά κατάλληλες προυποθέσεις.
    Πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας έως τώρα....ωραίες σκέψεις,πεποιθήσεις,απόψεις εκφράζονται με πολύ κόσμιο διάλογο!
     
  4. sw

    sw

    Re: Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?




    εεε... με φωναξε κανεις;





    ...Sumisa!!! ...αλλαξε κλιση στην κλινη!


    ...πελατες!!!  







    Γι:mwink:κρουστης
     
  5. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    Follow the money.

    Γιατί πρέπει να προδικάζει κάποιος την κατάληξη;
    Ο Master Θησέας μπήκε κάποτε στο λαβύρινθο για να εκπληρώσει ένα σκοπό.
    Ποιό σκοπό; Να σκοτώσει το Μινώταυρο;
    Όχι, να βρει πάλι το δρόμο της επιστροφής.
    Ανέθεσε στη sub Αριάδνη να απλώσει το μίτο και βρήκε ξανά την έξοδο.

    Το κίνητρο είναι αυτό που προκαθορίζει την εξέλιξη και την κατάληξη κάθε εγχειρήματος.

    Γιατί κάποιο υ ξεκινάει να υποτάσσεται;
    Τι το οδήγησε εκεί;


    Follow the motive.

    Αρκεί να μην κοπεί ο μίτος.

    Υ.Γ.
    Α, ναι,
    Παίζει ρόλο και ο Μινώταυρος* που θα βρεθεί στο διάβα του.

    Υ.Γ.2
    Αντί να εστιάζει κάποιος σε τίτλους και έπαθλα
    καλύτερα να προσέχει το μίτο.
    Είναι πιο ασφαλής μπούσουλας


    (*) Κ.
     
  6. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    "πεεελάααατες μου!" [Βέγγος]

     
     
  7. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    Εμένα πάντως μου αρέσει που ακόμη συζητάμε για το τι "θέλει"...   Σκοπός ύπαρξης... ίσως... Στόχος... κλπ... αλλά το "θέλω"... χμ... καλά... ίσως είμαστε σε μια κοινωνία που έχει ανάγκη να ορίζει έτσι τους σκοπούς της ζωής της. Συνήθως όμως... για όσο... και μέχρι εκεί που μας "βολεύει".. ή για να βάλουμε άλλο ένα "tick" στη λίστα με τα πράγματα που θέλουμε να κάνουμε πριν τα <insert date/milestone here> σε ένα προσωπικό ή και πολύ public... "προφίλ" του εαυτού μας.

    Εγώ πάλι... θα προτιμήσω απλά να κάνω... από το να το συζητώ. Πληροφορίες... εντός...  


    Ανδρ(ε)ας
     
  8. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    ... αααακριβώς.

    Ανδρ(ε)ας
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    Η ζωή γενικότερα θέλει "γερά κότσια".
     
  10. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    @Uther
    Καλα κανεις κ το θιγεις.
    Οι αναγκες που περιγραφεις ειναι ΑΛΛΕΣ αναγκες, που μπορει να ή να μην ικανοποιηθουν σε μια M/s σχεση με εναν Μ ή οχι με εναν αλλον , αλλα δεν ειναι η αναγκη της υπηρεσιας, που αναφερω.

    Αν αναζητας την ικανοποιηση των αναγκων και την ευτυχια, πρεπει πρωτα να δουλεψεις ΠΟΛΥ στο να γνωρισεις αυτες τις αναγκες σου και τον εαυτο σου.
    Αν μπορει να σε βοηθησει ενας Αφεντης/οδηγος σου σ αυτο, εισαι τυχερη.

    ---------- Post added at 14:54 ---------- Previous post was at 14:52 ----------

    Μπαινει στον προθαλαμο, κατευθυνεται στο μηχανημα, κ παιρνει χαρτακι.
    'Ω, ρε ουρα...'
     
  11. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?



    Γι αυτό είναι σημαντικό να παραλύπονται τέτοιες υπερβολές περί τίτλων "τιμής"...

    Υγ. Φαντάζομαι το δεύτερο πρόσωπο χρησιμοποιήθηκε για να μιλήσεις γενικά γιατί προσωπικά δεν θα αποκτήσω ποτέ Αφέντη/οδηγό
    Υγ2: νομίζω ότι το θέμα της γνωριμίας των αναγκών και του εαυτού αφορά και τους Κυρίαρχους
     
  12. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: sub,ένα βήμα πριν την μεταμόρφωση σε slave?

    Eννοειται, και στα δυο